Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 00:05:22
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Бива земляк, времето ще покаже!
> То виж света е тръгнал на провала! Педераси
> управляват Америка. България- чалга, ламтеж и
> отчайваща бездуховност Но аз съм оптимист и това
> ще преживеем
Какво те боли тебе кой управлява америка? И друг път съм забеляазал, че слагаш знак за равенство м/у САЩ и Канада!!Или искаш да кажеш че Стивън Харпър е педерас?? Не те разбирам!!
Ами тогава да вземем да запрашиме към Китай.
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 00:25 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 00:05:30
avatar
Don Balon, нека да е утре - сега влизам от командировка и след малко се трупирам. Утре до обяд взимам един офис и следобяд ще ти дам цени.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 00:39:47
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
Ако не си влизал на Канеф във къщата,
> отиди-няма да те изгони, почукай на стените,
> тропни с крак и ще се увериш че не е от 60см.
> каменен зид, а точно същия тип строителство. Така
> че има ги и за голтаци като мене и за милионери
> като Иги КЕнеф. Кашонени, картонени, мукавяни,
> каквито искате ги наричайте, само не и
> американски!!!Защо ги правят така, сам можеш да си
> отговориш. Дали ще се наложи този начин на строене
> и в БГ- според мене ДА. За твое съжаление това е
> реалноста. Не че строенето с тухла и бетон ще
> изчезне, но ще стане достъпен само за хора с много
> $$$, както е станало и тука. Каво да правиме, и
> ние трябва да живееме някак си, иначе на улицата.

Не се ядосвай излишно. На "френски ключ", във Франция му викат "английски", а на турските керемиди- марсилски. Тук говорим за американски къщи, защото от 20г. гледаме само американски филми, само с американски къщи- абсолютно еднакви, с еднакво разпределение и еднакви диванчета.....
Такива са и построените тук- ако имам път към Камбаните, ще ти фотна една.
А за това, че всичко, което става в САЩ, задължително ще стане и у нас- не съм съгласна. Европейската култура е много стара и много различна. Както Европа не се е напълнила с "кашони", няма да се напълни и България.

smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 01:00:45
Камелче, много американски филми гледаш. Повече дори от Гето. Той е гледал филми за трапери и от там си вади заключенията за "старите американски къщи". Твоите са от някакъв друг жанр-колониален, "Отнесени от вихъра" може би?? Аз да ти кажа филми не гледам и да ме утЕпаш не мога да ти кажа името на некой актьор или актриса. За разлика от вас , гледам документални филми за САЩ и съм виждал такава МИЗЕРИЯ, че ти едва ли можеш да си представиш, дори аз, който бях чувал какви ли не неща- се учудих. Е, кажи ми сега, да си вадя ли заключения от това, че в САЩ всички са престъпници, живеят във фургони в които дори турските гастарбайтъри не биха живели???Колкото до подмятанията ти за мене че съм поклоник на всичко американско, ще ти кажа само това: Веднъж отидох на гости до Пенсилвания и се заклех че втори път крака ми няма да стъпне на юг от Ниагарския водопад. Ако ме попиташ дали уважавам Канада и дали съм горд че живея тука???Определено ДА. Бих ли сменил Канада за САЩ? НЕ!!! Изпитвам ли носталгия по България?-2 пъти ДА. Така че хайде спри моля те с подмятанията, а аз ще спра да ти казвам Карамелче-освен ако не ти е гот. :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 01:04:10
...А за това, че всичко, което става в САЩ, задължително ще стане и у нас- не съм съгласна.
Хайде бе!!!Затова МакДоналдс се пука по шевовете и трябва да си резервираш место. Ами рап музиката, добре че е чалгата защото иначе бих си помислил че вместо да кацна в София съм кацнал в Бруклин. :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 10:00:44
На сглобяемите къщи хубавото им е това, че можеш да си я построиш както си искаш:



Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 10:17:41
avatar
Don Balon, около 300-330 евра ми излиза цената доставено до склад в Москва (околовръстното). Оттам до България е около 3000-3200 евра един ТИР.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 10:31:40
Аргонавте - минималната ширина на стоманобетонова колона е 25см. по земетръсния правилник, а не е 20см.
Като си единствения конструктор на дървени конструкции в България поне прочети нормите за проектиране, преди да напишеш поредната глупост. Айде това , че не знаеш що е пирон и къде се използва го преглъщам - навътре в учебниците е, ама за размерите на сечениеята има картинки - все ще ги разбереш, като да си разглеждаш комиксите е smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 12:45:37
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелче, много американски филми гледаш. Повече
> дори от Гето. Той е гледал филми за трапери и от
> там си вади заключенията за "старите американски
> къщи". Твоите са от някакъв друг жанр-колониален,
> "Отнесени от вихъра" може би?? Аз да ти кажа филми
> не гледам и да ме утЕпаш не мога да ти кажа името
> на некой актьор или актриса. За разлика от вас ,
> гледам документални филми за САЩ и съм виждал
> такава МИЗЕРИЯ, че ти едва ли можеш да си
> представиш, дори аз, който бях чувал какви ли не
> неща- се учудих. Е, кажи ми сега, да си вадя ли
> заключения от това, че в САЩ всички са
> престъпници, живеят във фургони в които дори
> турските гастарбайтъри не биха живели???Колкото до
> подмятанията ти за мене че съм поклоник на всичко
> американско, ще ти кажа само това: Веднъж отидох
> на гости до Пенсилвания и се заклех че втори път
> крака ми няма да стъпне на юг от Ниагарския
> водопад. Ако ме попиташ дали уважавам Канада и
> дали съм горд че живея тука???Определено ДА. Бих
> ли сменил Канада за САЩ? НЕ!!! Изпитвам ли
> носталгия по България?-2 пъти ДА. Така че хайде
> спри моля те с подмятанията, а аз ще спра да ти
> казвам Карамелче-освен ако не ти е гот.

Карамелчето е сладко, какво против мога да имам?


Както вече писах, гледам филми по принуда- явно ги купуват по 2 за лев. И там винаги героите живеят все едно в една и съща къща, с едно и също разпределение и с едно и също диванче в хола. Такава беше къщата и на приятелите ми във Флорида, която купиха преди 7г.. В темата, мисля, че разглеждаме сглобяема къща тип "американска", в която живеят хората от "средна "ръка. Ми, как да кажа, че ми харесва, като не е така? Съжалявам за подмятанията, но знаеш ли колко неприятно е да живееш сред хора, за които, щом нещо е така в Америка, трябва да е така и тук- без анализ, без съпоставка- като започнем от унищожаването на езика ни, та до загърбването на всякакви традиции. sad smiley
Почти ти обещавам да не те ям повече...........и се надявам да устискам.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 12:50:38
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> ...А за това, че всичко, което става в САЩ,
> задължително ще стане и у нас- не съм съгласна.
> Хайде бе!!!Затова МакДоналдс се пука по шевовете и
> трябва да си резервираш место. Ами рап музиката,
> добре че е чалгата защото иначе бих си помислил че
> вместо да кацна в София съм кацнал в Бруклин.

А, не така! Репликата ми беше за картонените къщи- дето щели да заменят истинските, щото в Америка станало така. Както в Европа не се е случило, не мисля че и тук ще се случи. Все пак, близо 90% са собствениците на имоти тук- не мисля, че не могат да направят разликата......... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход