Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 23:35:21
Николов ми е взел думите от устата. Човек, масторите ще се научат как да строят дървени къщи много бързо. Кога обаче проектантите ще се научат да ги проектират- незнам!! За мене не е проблем да си купя готов типов проект от фирма в Канада, има не лоши(без диванче до входа), но все пак като правя къща от дърво, искам да има Възрожденски стил. Гето ми е изпратил няколко от неговите скици, мога да взема и останалите(ако няма нищо на против) и да ги занеса до фирма която ще изчисли и проектира всичко от дърво.
Николов, кажи ми цена на материал доставен до БГ. Третиран ли е материала? Ще мине ли фитосанитарния контрол по европейските изисквания???Ако можеш кажи ми цена след всички тези изгъзици. Благодаря.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 23:43:08
Моля веднъж завинаги да спрем да наричаме кашоните дървени къщи, само защото скелета е от някакви чамови талпи. Какво пречи скелета да е стоманобетон или направо стоманена конструкция и с какво това ще промени "усещането" за "дървена къща"? А че са евтини в САЩ е нормално, те са мислени и проектирани именно за това - по типов проект се нарязват всички части на скелета в завод и на място се сглобяват, буквално без никакво рязане и напасване от банда мексиканци, дето бъкел английски не знаят, и един надзирател който да чете чертежи и да напасва номерата на гредите. Само че това е индустрия, заводи, логистика, типови проекти, инфраструктура и прочие. Тук няма такава, и такова строителство излиза на сравнима цена с монолитно, което е абсурдно. Все едно да купуваме ръчно изработено пано дърворезба на цената на фототапет.

ПП. Оня ден гледах един строител на къщи в САЩ как си настроява къщата на тъщата в Лозен - някакви талпи 5х20 и 5х 25 трябва да носят билата и самата дървена конструкция на покрива в ролята на "попове". Това че тия "греди" са сложени на "ребро", прави ли конструкцията достатъчно здрава да носи сняг? Въпреки че са заложени да се слагат битумни керемиди? Да не споменавам и "качеството" на материала - сурови избичени на място чамови греди, с гъбички и мухъл по тях и с кората барабар. На въпроса ми строителя отговори - а, щом не са изложени на влага нямало страшно. За импрегниране с някакви препарати и дума не отвори, нямало нужда. А най-много ме потресе "решението" за удължаване на "греда" 5х25 по скосено било което не стигаше като дължина - двете греди са захванати от двете страни с парчета ОСБ 1.5 см, завинтено с винтове. Това впрочем беше и единственото място с винтове което видях - на всичко останало беше на пирони под ъгъгл - 6-ца и 8-ца най-много.

В интерес на истината самата къща ми се видя също доста зле - на гредоред, като гредореда над втория етаж, който си беше бъдещ под на новия трети беше видимо прояден от дървояди, а и самите греди бяха доста криви и с кори. Дори щуцерите над прозорците бяха едни гредички, видимо проядени и поддали... Така че тя и не заслужава кой знае какво отношение...

Като цяло начина на строене, манталитета на строителя и коментарите му, затвърдиха впечатлението ми за масовия тип къщи в САЩ - евтини, евтини и пак евтини. Всичко е евтино - труд, материали, отношение, дори инфраструктурата. Нищо че изглежда добре на снимка. Отблизо изглежда съвсем другояче. Гипскартон, силикон, мокет, макетно ножче, малко по-силен ритник и готово. Това са основните материали и инструменти за всеки един ремонт. smiling smiley Бетер панелно строителство, само материалите са различни, но отношението и икономисването са еднакви.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 23:46:58
Аргонавт, за кашонното строителство тумба цигани воглаве с грамотен циганин или строителен техник е идеалното решение. Не се шегувам - квалификация не е нужна, само здрав контрол и малко "кютек".
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 23:51:51
Боби, кусурите ги чухме, дай сега решението!!!Тухли 4-ки, 150м3 бетон...и да идва с танко
:}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-09-2008 - 23:57:15
Нямам нищо против истинските дървени къщи. Интересно защо един строител решава че американците знаят всичко най-добре и си надстроява къщата без дори да поиска строително разрешение, без проекти и изчисления. Дали общината би пуснала покрив със сечения 5х25? Много се съмнявам. За мен това са обикновени дъски, стават за скеле, за подложка някъде и толкоз.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-09-2008 - 00:03:16
Няма "решение". Днешното монолитно строителство на еднофамилна къща е много скъпо удоволствие, което или се прави както трябва - по норми, първокласно качество и струва много пари и време или както е било масова практика по селата - без проекти, местните пияници майстори, приятелите на маса наливат бетон на юруш, променя се в движение по усмотрение на собственика, жена му, "баш-майстора" и прочие.
Масов тип еднофамилно строителство в БГ не съществува. Точка. Или правиш къща както трябва или купуваш местния масов тип строителство - апартамент в кооперация.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-09-2008 - 00:08:12
null
монолитно строителство
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-09-2008 - 00:57:16
Здрасти Боби,
Мисля не си прав, като си се хванал с тази талпа.
Не ги разбирам много, но като сечение излиза 125% спрямо 10х10, "изтеглянето" в посока натоварването би трябвало да даде още якост.
Опитай с една кибритена кутийка - да я понатиснеш легнала и изправена на ръб. Доста по-здраво при вертикално натоварване. Естествено трябва да се "опаянти" странично, но мисля че това си е по "дифолт".
Отделно за възможностите за ТИ.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-09-2008 - 01:12:10
Ако приемем че в София пада повече сняг от колкото в Канада(това не го изключвам, имайки в предвид- От Искаро по длибоко нема защо да не е и От софийскио снег по голем нема) та да се върнеме на проблема...нищо чудно и да не го издържи. Бали го!!! :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-09-2008 - 02:01:29
Здравейте приятели,

Казвам се Искрен Чавдаров.По професия съм строителен техник.
Представител съм на една голяма фирма за стоманени конструкции.
В момента строим една вила в Хасково.На 30 -ия работен ден сме на 50% .На 60-ия ден ще издадем обекта до ключ.Каня тези ,които имат възможност да видят,а тези които нямат възможност можем да им изпратим снимки от всички етапи на строителството.В същото време мога да отговоря на запитвания във връзка с стоманени конструкции - къщи и вили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход