Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-09-2008 - 22:08:24
avatar
Това му е хубавото на "дървените къщи" - за едни и същи пари с монолитното получаваш неколкократно повече екстри, а за същите екстри - доста по-ниска цена.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-09-2008 - 23:00:08
Камелия,
Аз предложих съвсем добронамерено да си направим ей така тук едно любителско пазарно проучване където ако всеки е откровен пред себе си резултатите биха били кааайно интересни за картонените къщи winking smiley :} Виж Николов даже бил платил солено winking smiley за мноого сериозно и разбира се, професионално проучване winking smiley Факта обаче е, че ако предприемачите в България наистина плащаха за такова чудо то мнооого неща щяха да са различни и то в положителната посока ама нейсе:ami:

С поздрав,
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 03:08:25
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре Николов, ти като се хвърляш в тази ниша
> вероятно добре си я проучил и знаеш по-добре за
> нагласите и тенденциите и. Би ли споделил, защо
> бъдещите ти клиенти ще предпочетат американски тип
> къща пред класическата технология? Ясно е че за
> всеки влак си има пътник, но знаеш ли кой и защо
> иска такава къща? Имаш ли наблюдение за
> демографските характеристики на картонените
> обитатели? Възраст, социално положение и т.н.
> Хайде да направим едно малко пазарно проучване,
> може би да е полезно не само за теб Ние със
> земляка може да направим нещо подобно от тук, нали
> нашенските поклонници са се запътили на там от
> където тукашните вече се ВРЪЩАТ.
>
> Поздрав,[/b]
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/09/08
> 05:10PM от Geto.

Ченге спира пиян шофьор на магистралата:
-Господине, вие сте пиян до такава степен, че не знаете какво правите!!
-Кккак да не знам, отивам на мач. Отвръща пияния.
-Мача отдавна свърши господине. Дайте си книжката!!
-Сссвърши!!Хлъц. А аз се чудя защо всички се връщат.
-Не господине, не се ВРЪЩАТ. Вие карате в лентата за обратно двишение.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-10 03:16 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 03:13:14
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 03:23:51
Едни от най-ревностните почитатели на Възрожденската къща- Гето и Карамелчето :] , ненавиждат къщите от дърво!?!? Другари, дайте да не се заблуждаваме, че от железобетон и тухли може да излезе Възрожденска къща с ДУХ и очарование!!!Само който е ходил бос по дървен под може да каже!!!Но, както се казва в поговорката- За всеки ПОД си има пътници.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 05:10:16
Doncho Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте приятели и противници на дървените къщи.
> Реших да си призная най-после - ще строя дървена
> къща. Мечта ми е от 4 години. Оттолкова купувам и
> чета специализирани списания, имам цял гардероб.
> Проектът е готов от това лято, чакам надзорната
> фирма да го внесе за разрешително за строителство
> тази седмица. Оценката за съотвествие е готова.
> Избрал съм си и фирмата изпълнител. В момента
> търся изпълнител на нулевия цикъл. Както казват
> моите колеги - voila

Здравей Дончо. Успех в начинанието и не се подавай на провокации. Дървото е благороден материал- с душа, и ако попадне в добри ръце-запява, проговаря и гали ухото. От снимката която мисля че беше постнал ти, имах само 2 забележки: Изисквай да сложат изолираща подложка м/у бетона и пояса(венеца както го нарече ти), не позволявай да използват самозаконтрящи се анкерни шпилки. Те държат само в една точка и не са сертифицирани за тази цел. Ако не е тайна дай р-ри и сечения на гредите на стените и пода както и каква изолация ще използваш. Още веднъж-Успех!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 07:46:25

А бре колеги... Действително ли е голям интереса към т.нар. сглобяеми къщи??? Днес имах една оперативка на Позитано и там всички казаха, че отдавна искат да се пренесат в такова нещо... Е малко по-луксозно де... Наистина започнах да се замислям да го направя бизнес... Дали ще е удачно? При прилична цена на сградите, с добра печалба без алчност??? Може и да стане нещо..

Николов ,
Те от Позитано 20 диктуват нещата в България , така че на вярна посока сме , бъди спокоен.smiling smiley
За мен също бъдещето е в дървените конструкции , като и архитектурата е българска /възрожденска/. Напълно споделям мнението на Дон Балон и за различните възможности за изграждане.

Дончо,
Нека да е хаирлия , и ти желая безпроблемно и бързо строителство.

Гето ,
Това , че сега се правят стените от картон и вата , не означава , че не могат да станат и от друг материал кото пълнеш. Тогава пак ли ще си на това мнение?

Дон Балон ,
Не защитавай така ревностно дървените къщи . Какви са тези отживелици , че дървото ще ти говори и ще гали окото? И как може да се разхождаш бос по дюшеме? :} :} :}
По умерено в приказките , че току виж са на "разконспирирали" , че няколко ника са един и същи човек.
:} :} :} :} :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 12:31:23
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Едни от най-ревностните почитатели на
> Възрожденската къща- Гето и Карамелчето ,
> ненавиждат къщите от дърво!?!? Другари, дайте да
> не се заблуждаваме, че от железобетон и тухли може
> да излезе Възрожденска къща с ДУХ и
> очарование!!!Само който е ходил бос по дървен под
> може да каже!!!Но, както се казва в поговорката-
> За всеки ПОД си има пътници.

Моля, моля! Ненавиждаме къщите- кашони! Което е много по- различно. Поне аз, никъде не съм твърдяла, че от железобетон може да излезе възрожденска къща. На баба ми къщата беше възрожденска, градена с тухли между гредите, с плочи на покрива. И досега си е стабилна, но собственикът й махна чардака от ясен и изля плоча. С което я погуби.
Само дървеният под не е достатъчен, за да наречеш една къща дървена. Имам дюшеме във всички стаи и си ходя боса с кеф, но панелът си остава панел.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 12:53:26
Карамелче, аз не говоря за бетона плоча скрита с паркет от дърво, аз говоря за под от греди и дюшеме, не само усещането на стъпалата е друго, но и ЗВУКА. Не разбирам защо наричаш американските къщи "кашон"??Заради гипсокартона ли???
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 13:14:02
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Карамелче, аз не говоря за бетона плоча скрита с
> паркет от дърво, аз говоря за под от греди и
> дюшеме, не само усещането на стъпалата е друго, но
> и ЗВУКА. Не разбирам защо наричаш американските
> къщи "кашон"??Заради гипсокартона ли???

Гипсокартонът "кънти". От това, което показва Гето, всъщност само конструкцията е дървена, ако не броим стоманената греда. Изолационните вати, плоскостите с дървесни частици, сайдинга- това не е дърво, нали? Излетият фундамент, върху който, в крайна сметка е сложен дървен под, с какво се различава от моя апартамент? Върху бетонната плоча имам дебела замазка от перлит и после- дюшеме....
Ако говорим за старите американски къщи, които наистина са от дърво, в т.н. "колониален стил"- харесвам ги.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход