Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 13:30:10
Излетия бетон в снимките на гето замества зиданите с камък основи на бабината ти къща. Ти не ходиш в/у бетон въобще!!Като не искаш ГК. сложи си сачак, аз смятам да направя така, но ватата ще я слагам, все пак не искам да мръзна!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 14:10:42
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Излетия бетон в снимките на гето замества зиданите
> с камък основи на бабината ти къща. Ти не ходиш
> в/у бетон въобще!!Като не искаш ГК. сложи си
> сачак, аз смятам да направя така, но ватата ще я
> слагам, все пак не искам да мръзна!!

Така е, но за мен, той няма място нито в дървената, нито във възрожденската къща. Реално погледнато, старите български къщи са пак сглобяеми, но вместо с вата, са запълвани с екологичен " материал"- тухли. Вярно, че за сегашните ни разбирания, изолационните им качества не са достатъчно добри.
Не знам, на тези, на които вторият етаж е само от дърво, колко са дебели външните стени и как са изпълнени?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 16:16:02
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Едни от най-ревностните почитатели на
> Възрожденската къща- Гето и Карамелчето ,
> ненавиждат къщите от дърво!?!? Другари, дайте да
> не се заблуждаваме, че от железобетон и тухли може
> да излезе Възрожденска къща с ДУХ и
> очарование!!!Само който е ходил бос по дървен под
> може да каже!!!Но, както се казва в поговорката-
> За всеки ПОД си има пътници.


Ех земляк и ти ли Брутеsmiling smiley

Защо не може да наричаме нещата с истинските им имена. Това е форум и освен ако нямаш личен финансов интерес, както някои тук, няма защо да правиш разни еФтини провокации. Нямам намерение да се оправдавам, защото онова което съм казал е с чисто сърце, но нека направя едно уточнение. Моят проект и мечта е за къща във Възрожденски СТИЛ, а духът и очарованието идват не от строителният материал а от обитателите и. Аргонавт е човекът който строи възрожденски къщи, защото се опитва да възроди нещо хубаво, българско и родно.

Не зная каква технология е използвал Аргонавт, но ако е дървена това е нещо което ми харесва! Може ли някой да каже за тази сграда "КАШОН", аз не мога :!:
Лично нямам нищо против наколните жилища на полинезийците, колибите на бедуините или къщите на съвременните американци, но това което не може да ме примири са глашатаите на американизма с опитите си да размият културата и традициите ни. Иди в Гърция, в Австия всеки държи на своята строителна традиция.
Дядо Слвейков е казал: "не народ а мърша", но и ние знаем коя е мършата winking smiley

Днес е празничен ден и няма да си развалям настроението с американските кашони winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 16:16:24
здр.
имам парцел с площ 360м2 в с. Равда(общ. Несебър). На 50м от плажа е- 2 линия.струва около 180 000евро
Искам да си купя читава къщурка за около 80 000 евро и да ги пусна да се продават.
Следя от доста време форума и за сега единствено "Авангард Варна"ми се струва добра.
Страх ме е от некачественото българско стройтелство и мърлявото отношение на стройтелите
Ще се радвам на идей и съвети от ваша страна.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 16:26:34
Традициона американска дървена къща:

Но съвсем не еФтина като кшоненият си събратwinking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-10 16:28 от Geto.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 16:47:57
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Традициона американска дървена къща:
>
> Но съвсем не еФтина като кшоненият си събрат

Ей за това говорех. Не можеш да кажеш на бялото- черно!
пп Ти защо заряза дежурството пред хамериканската къща?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-10 16:51 от камелия.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 17:18:30
Здравей Камелия,
На вахта съм smiling smiley но няма нищо интересно. Сложиха "кофража" на 2-ра "плоча" и сега се занимават с вътрешните стени. Утре ще мина през обекта за някое фото smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 18:45:58
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Традициона американска дървена къща:

Привет, Гето.
Аз имам сериозни основания да кажа, че е традиционна руска. За покрива не съм сигурен -друго беше. И трупите бяха дялане (цилиндровани, белени) на ръка.

Малко съм изостанал явно - Празникът при нас беше вчера. smiling smiley
От часовата разлика ли е?
Все едно - да е честит!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 19:14:14
Любо благодаря за пожеланията, сина ми има рожден ден smiling smiley

Колкото до това от къде идва технологията на тези къщя не ми е било цел, но факта е, че още първите заселници са строяли така. Влизах в модел на такава къща и мога само да кажа, че ми хареса, НО тези дървни къщи нямат НИЩО общо с онази с която аз като наблюдател ви запознавам, а още ПО-МАЛКО с онова което се прави в България.
Зная, на никому не е приятно да заяви гласно, че иска да живее в еФтина къща, в кашон, даже и сам себе си убеждава каква привилегия е да имаш такъв дом, но истината е една sad smiley

Хайде със здраве, животът е прекрасен smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-10 19:19 от Geto.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-09-2008 - 19:53:23
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо благодаря за пожеланията, сина ми има рожден
> ден

Да ти е жив и здрав, да те радва , да иляди и всичко, което си поиска, все да му става!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход