Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 18:22:39
Не само сайдинг, аз съм го написал по-горе. Аз лично не харесвам сайдинга, но то е чисто субективно, прилича ми на фургон. Да говоря за обикновенна вентилируема фасада! Стига да се изпълни като такава...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 18:44:07
avatar
Дон Балон, варианта с масивните греди, като материали за стените все още съществува и там няма кой знае колко за умуване и варианти - 20 см плътна маса от лиственица и край. Има си показатели за всичко.

Съществения недостатък за мен е, че всички, абсолютно всички инсталации са външни и няма решение за вътрешни.

За това мисля за рамкови стени. И въобще нямам намерение да слагам вентилируема фасада. Облицовъчните камъни и ламперии са само за декорация и се поставят директно на стените отвън - всяко по своята си технология.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 18:49:09
Според мене това са предимствата на рамковия метод: по ефтино, имаш место за всички инсталации!!Вентилируемата фасада ме привлича само с някои практически предимства, не и с красотата си. Остава само въпроса с дълбочината на джоба за изолация. Ако имаш приемлив вариант като цена за 25см. талпи ще е супер!!
ПС. Сега отивам до "топливо" и ще видя разликата в цената м/у греди със сечение 5Х25; 5Х20;5Х15.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-07 19:06 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:18:33
avatar
25 няма на пазара нито греди, нито талпи. Аз за какво съм се насочил към Русия. То и там не е често срещан размер, но все пак определено го има . Другия начин е слепени греди и талпи, е доста по-скъп...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:20:38
Какво ще кажете са следната система: гипскартон-гипсфазер-ст.вата 20 см-ОСБ-каменна вата 5 см- въздух 3 см- финиш. Обърнете внимание на вентилирането! Има специални аксесоари за всеки детайл. В противен случай може да се получи проста окачена фасада без вентилиране.

АДСФ, да разбирам ли че гипсофазерната плоча ще замества пароизолацията от полиетилен??Ако е така, какъв е икономическия резултат??
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:35:55
Не, гипсфазера е за здравина на стената отвътре, само идея. Не е необходим найлон при тази система, поне според мен. Идеята е да няма пароизолация и да гоним висока паропропускливост на стените. При това U=0,15 дори може да се гонят параметри на пасивна къща.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:44:36
Според мене ще оскъпи проекта, но като здравина на стената е добро решение, а и при евентуален пожар ще забави подпалването на дървената конструкция, макар че повечето пожари започват имено вътре в самата стена, от некачествена ел. инсталация.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:50:41
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мене ще оскъпи проекта, но като здравина на
> стената е добро решение, а и при евентуален пожар
> ще забави подпалването на дървената конструкция,
> макар че повечето пожари започват имено вътре в
> самата стена, от некачествена ел. инсталация
.


Е затова не трябва да се правят компромиси...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 19:58:57
Спор няма. Тука максимум до 1-2 год. системите за разпръскване на вода в новите къщи ше бъда задължителна. Това е една от причините да се ориентирам към вентилируема фасада. Освен вътре, пръскала смятам да инсталирам и в пространството зад сайдинга.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 20:04:27
Ватата е пожароустойчив материал, който дори се ползва за защита. От какъв зор пръскала между ватата и сайдинга???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход