Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-09-2008 - 17:51:32
Направи ми впечатление, в няколко средновековни замъци по стара Европа, как са направени дървените сглобки. Така са ги разположили вертикалните и хоризонталните елементи, че от самото земно притегляне и времето се заклиняват все по здраво, да не говорим, ако по тях минават хора, коне или каруци. Опитах се да открия пирони, но уви....нямаше!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-09-2008 - 19:05:58
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Направи ми впечатление, в няколко средновековни
> замъци по стара Европа, как са направени дървените
> сглобки. Така са ги разположили вертикалните и
> хоризонталните елементи, че от самото земно
> притегляне и времето се заклиняват все по здраво,
> да не говорим, ако по тях минават хора, коне или
> каруци. Опитах се да открия пирони, но
> уви....нямаше!

В мойта къща на село гредореда между първи и втори ет. е така- няма пирон. Има едни много интересни "дървени" пирони, с които са заглавени гредите. Единственото желязо /все пак, строена е през 1948г./ е вид планка, посукана така, че фиксира двете кръстосващи се греди.
Никак не го обясних, дано си схванал нещо!
smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-09-2008 - 23:48:45
Човек, Аргонавт, отворих "библията" за крепежни елементи и открих следното за анкерните болтове: не се препоръчват за места с променлива посока на усилието, а точно такова усилие ще поемаът тези анкери под въздействието на вятъра. Стават за опън или срязване или за комбинация от двете, но в постояна посока. Аз определено не бих ги използвал. Ако погледнете в другата тема за строеж на американска къща, ще видите точно този елемент в една от снимките.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-09-2008 - 00:37:42
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аргонавт - няма кой да плати за индивидуален
> РАБОТЕН проект за дървена конструкция, а не , че
> няма кой да го направи. Със всички детайли и с
> използването на ограничен брой сечения и дължини
> на гредите.
> ТИ ако си платиш - ще ти намеря. Обаче проблемът
> е, че конструктивния проект за дървена къща с
> всички детайли ще струва повече от цялата проектна
> документация на стоманобетонна...


Защо бе Човек, конструктивния проект си е конструктивен проект. Дали ще е стоманобетон , дърво или стомана не е ли все тази? За мен даже конструктивния проект на дървена къща се проектира по-лесно от стоманобетонна къща. Даже ще е на далавера конструктора. Има ли ценоразпис за дървени конструкции - проектиране?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-09-2008 - 03:01:23
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Направи ми впечатление, в няколко средновековни
> замъци по стара Европа, как са направени дървените
> сглобки. Така са ги разположили вертикалните и
> хоризонталните елементи, че от самото земно
> притегляне и времето се заклиняват все по здраво,
> да не говорим, ако по тях минават хора, коне или
> каруци. Опитах се да открия пирони, но
> уви....нямаше!

Парцалев, в този вид къщи- правени от солидно дърво(трупи, греди) пирони не се използват, всичко е на сглобки. Факта че с годините стават по здрави се дължи на това, че дървото се измята с времето и всичко се заклинва до положение че не може дори да се разглоби. Такива къщи струват пре-скъпо, тука говориме за къщи от талпи, дъски и пр. където такива сглобки са невъзможни и се налага да се използват пирони, а както Аргонавт каза- има си наука как да заковеш пирона за да не се измъква!!

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-09-2008 - 08:05:08
Какво стана с проектантите ? Оферта ли подготвят? sad smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-09-2008 - 09:10:19
Аргонавт, за теб може и да е по-лесно, ама за други не е. А не е , защото просто идея си нямаш за какво става въпрос.
Нямаш нужния интелектуален капацитет за да поръчаш добър проект за дървена конструкция. Прекалено ти е голямо самочувствитео с прочетените три реда от учебник.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-09-2008 - 09:29:18
Don Balon,
Прав си! Споделих горното с идеята такива греди и сглобки да се използват поне за носещата конструкция, която да даде здравина на цялата къща, а останалото - по нашенски!
Ето едно примерче с необработени трупи:

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-09-2008 - 09:32:19
Ето още една снимка от същата конструкция:

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-09-2008 - 13:23:06
Малко не ми става ясно от втората снимка, каква е останалата част на къщата?Струва ми се че гредите носят само покрива??
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход