Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?

Публикувано от Ronia 
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
29-10-2007 - 22:27:25
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------


> С две думи - сравнени с всички останали, НЕ СА
> закрити, ИМАТ достатъчно клиенти (без особена
> конкуренция), имаха достатъчно време да се
> настроят към реалностите, да осъзнаят
> отговорностите си в новите условия и да си
> подредят къщичките, които ЗАБЕЛЕЖИ, все още са
> НАЛИЦЕ (в това отношение, и слава богу, учителите
> даже са превилегировани).

Според мен,точно в това е проблема.Те не работят в конкурентна среда.Всичко си е по старому-някой, отнякъде им спуска "нещо".Може да е по-безумно от това,по времето на соца,но за разлика от тогава,никой не го е еня как се изпълнява.Единствената грижа е броя на децата-с цената на всичко да фигурират имена в дневниците! И магаре да докараш,ще го изтикат до тапия за средно образование. winking smiley
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-10-2007 - 09:53:50
Любо, Любо...
Погледни в дълбочина нещата
Quote

Реално и формално, образованието и здравеопазването най-малко пострадаха от "прехода" (сравнено със заводи, фабрики, институти, селско стопанство и др. дейности и отрасли, някои от които просто изчезнаха).
Реално и формално ОБРАЗОВАНИЕТО все още е в соц-а.
Причината е изцяло в управляващите, защото те пишат и налагат правилата!
Получава се така, че част от населението живее в реалния икономически свят а друга част са още по тошово време, където друг определя парите ти, независимо какви способности имаш.
Quote

просто изчезнаха
Някой изчезнаха но други се създадоха. Има частен бизнес. А частния бизнес в образованието е изключение, защото то Е БЕЗПЛАТНО!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-10-2007 - 18:43:46
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо, Любо...
> Погледни в дълбочина нещата

> Реално и формално ОБРАЗОВАНИЕТО все още е в
> соц-а.
> Причината е изцяло в управляващите, защото те
> пишат и налагат правилата!

Хуба, провокиаш ме да пиша в тема, където мисля че всичко съм си казал (че и повторил).
Да, правилно си ме разбрал с две поправки.
1. Все още е КАКТО при соц-а, защото учителите го искат соц-а, ама него отдавна го няма.
2. Само могат да се радват, че управляващите още не са ГИ "изчезнали", а и че управляващите все още имат някакво отношение (преразпределително) към заплатите им и има от кого да искат.
Иначе трябваше да ходят при "татко мутра" или при Асан да му обясняват колко добре учат и възпитават отрочето му и те, ако биха били така добри да им повярват, и ако, и когато имат възможност, моля, да благоволят да приведат парите за миналото тримесечие или поне ДДС-то, защото трябва да се внася до 14-ти.
Това последното е реалността (повърхностно и надълбоко), от която предполагам хич нямаше да са доволни, ако бяха потопени в нея. Съмнявам се дали осъзнават, че доста я наближиха, защото освен за "достойното заплащане" вече всички сме сигнализирани, че една не малка, шумна компания си живурка още в соц-а, както се съгласихме, тръгвайки от различни изх. точки.
Този ред на мисли действително ли ти е толкова далечен, че ни пращаш всички да четем. smiling smiley
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-10-2007 - 19:04:10
любо, въобще не си в час какво искат способните учители.
Вземи се разходи за да се СВЕТНЕШ, че безплатното образование го искат не учителите а разни популисти.
Въобще не си наясно, че не те ще ходят при Асан а Асан ще ходи и ще ги моли да ги учи, както се случва и сега!
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
30-10-2007 - 21:10:23
Добре, Хуба.
Имаше една приказка - "Който най-много вика, е най-прав" (на остров Тамбукту).
Мисля че няма какво да се дискутира повече. Анкетата (колкото и оскъдна да е) и тя го показва - обществото е разделено в мненията си, както почти във всичко. Даже бих казал раезединено - затова сме на този хал.
Който иска, нека постоянно намира вината у другите, може и в "Световната конспирация", ако не му стигат тези наоколо (ченгета, партизани, министри и т.н.), които обаче вече 17г. си избира САМ.
Толкова и така е наУчено:
УРА!! МНОГО СМЕ!! КОЙ НЕ СКАЧА Е ЧЕНГЕ!! smiling smiley clap:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
31-10-2007 - 10:37:17
Любо, ти си решаваш дали ще разсъждаваш или не.
Само си помисли защо България е единствената държава, която има синдикат който защитава интереса на работодателя?
Quote

КНСБ: Не е възможно да се договорят по-високи заплати за учителите
[news.ibox.bg]
Защо синдиката не иска да се направи реформа в образованието?

Защото ако се направи ще стане излишен а правителството ще лапа по-малко.
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
02-11-2007 - 19:57:55
Ако се поровиш малко какво съм написал тук във форума ще разбереш защо синдикатите са на такова мнение.
Ако пък си се сетил да следиш анкетата и как се променя с течение на времето може и да стоплиш по-бързо.
Обаче се съмнявам, че ще разбереш каквото и да е - много по-лесно е да вярваш в призраци и партизани, отколкото да си натовариш мозъка с мислене.
vn
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
03-11-2007 - 11:09:20
да подкрепям стачката

мисля че доста закасня неможе Българският учител да бъде във дъното на идно обштество
което го оправлявляват поставени хора от икономическите гропировки (МУТРИ).
Безхаберни министри който мислят за лични те си облаги (да стават все по богати и как да откраднат)
не е редно да има няколко екипа да пишат един учебник и учителите да избират по кой да учат и от 2 да прават 1
vn
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
03-11-2007 - 15:44:52
АЗ НЕ ПОДКРЕПЯМ СТАЧКА ТА НА УЧИТЕЛИТЕНИ:


Защото неможе на 1-ят учебен ден да ми протистират за пари. 1-ят учебен ден е празник за нас не протест за "пари"ии се га кой губи от :ПРОТЕСТИТЕ ИМ" ние нали???? :g: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :crazy:
Re: Анкета: Подкрепяте ли стачката на учителите?
04-11-2007 - 15:59:27
ВН, отиди сега да цунеш д...то на другаря министър образователен.
Нали той мисли за теб и за твоето образование.
Пък, може да те понаучи на нЕкоя по-добра популистка врътка, защото тук популистите са доста под нивото му. smiling smiley)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход