Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...

Публикувано от Кремена Дойнова 
Re: За гърците
20-01-2006 - 09:34:34
Няма евтино продадена земя на чужденец. Може да си попаднал на някакво изключение, но на чисто чуждите фирми (изключвам фиктивно чуждите - тези дето са собственост на българи, но регистрирани в чужбина) им излиза поне двойно себестойността на строителство , спрямо местните. Така че голяма част от печалбата пак си остава тук.
Re: За гърците
20-01-2006 - 11:00:49
Имотко, прав си - и не е само покрай олимпиадата, макар разбира се, тя много да помогна.

Там се наляха много пари от ЕС - даже последния път (септ. 2005) в една от новите отсечки на метрото, строена за олимпиадата, на крайната станция висят табели, че е псотроена с пари на ЕС. Нещо като нашите пътища и техните ремонти smiling smiley

Вярно е, че имат хубава инфраструктура в момента, обаче все още е крайно недостатъчна за размерите на града Атина. И придвижването там си е проблем, бих казала, по-голям от този в софия. Все пак много по-голям град (над 4 милиона, мисля) с почти никакво високо жилищно строителство, което означава огромна територия и много широки географски граници на града.


Re: За гърците
20-01-2006 - 11:04:13
4ovek, абе то че тяхната "печалба от лотарията" свърши, е ясно - след края на студената война. Ама придобитата инерция си я има, нищо, че са си мързеливи - бих казала, по-мързеливи от нас.

И не си падат много по бачкането :} поне това са моите общи впечатления - винаги има изключения. Иначе по купона много си падат smiling smiley, лайфът тече с пълна сила, особено в Атина.
Re: За гърците
20-01-2006 - 11:23:34
Пак ще се срещнем след 10 години...
Така се пееше в една песен.
Някъде по темите беше споменато, за българките искат да са независими и затова раждат след 30 г., когато са завършили и имат стабилна работа.
Излезе, че заради нас си сме с намалена раждаемост, но не е точно така.
Аз като млада майка мога да кажа, че има лек проблем по отношение на мъжете, обсъждала съм и с приятелки и аз не познавам такива случаи, където мъжът да е поел изцяло издържката на семейството, за да може жената да се отдаде на това да роди 2 или 3 деца и да ги гледа спокойно. (да не споменавам за няколко случая където на мъжете им се видя тежко и се изнесоха с любовници).
Аз имам слаба подкрепа от мъжа си за разходите по бебето и отглеждането му и ако не работех не си представям какво щеше да бъде. Това идва от неговия начин на мислене и възпитание, а не че няма финансова възможност.
Представям си, че при много други случаи финансите са по-основния проблем, някой мъж да иска да поеме наравно задължения и отговорност, но да не може. Това също няма да се оправи, защото тепървя българите ще обедняват вследствие на разграбване. В момента се разграбва държавата, като приключи това, ще се обърне поглед към народа. Както се досещате тук почти всеки има имот, в други страни само 8% от населението имат имоти, останалите са под-наем. Има много-богати и бедни, няма средна класа (а бедните се мислят за средна класа). Прогнозирам как след време ще ни притиснат още повече и сегашното положение всеки да има имот ще приключи sad smiley sad smiley sad smiley

И по друга линия преди време е било доста по-лесно, не само че мъжете са били по-отговорни и са съзнавали, че поне като не раждат могат да се грижат за майката и детето си - ако си спомняте или най=малкото ако видите някой стар детски български филм ще видите, че хлапетата са се разхождали навсякъде дори и в предучилищна възраст. Сега това е немислимо - не е ясно ако пуснеш детето си на улицата да отиде само на детска градина или на училище какво би могло да му се случи, затова и няма да видите деца да се разхождат ей така насам натам (само по-големите вече).
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
25-01-2006 - 16:41:46
Ronia,

Не е заради НАС, а е заради ТЯХ - МЪЖЕТЕ - 'щото не им ВЯРВАМЕ, че могат/искат да ни издържат с 3-4 деца за полата :}

А всъщност ти казваш точно същото - българката иска да има професия и начин да изкарва пари, а затова се иска образование и квалификация, които отнемат време - и става на 30 междувременно. А защо го иска- това е друг въпрос smiling smiley Аз лично не искам да ме издържа мъжа ми, защото това ме прави зависима от него.

А колкото до разходите - тук става въпрос на отношение към създаването и гледането на деца. Защо, според тебе, на циганките у нас хич не им пука дали и как мъжете им ще ги издържат, като имат по 5-6 деца? И си пускат дечицата сами навсякъде, че дажи и пари изкарват (най-вече чрез просия).

Същото е и в третия свят. Просто с покачването на стндарта се променя и мисленето по отношение това какво значи да създадеш дете и какво трябва да му дадеш.

А като погледнеш - и българките в началото на 20-ти век - при друг начин на живот - предимно аграрна икономика и дребна собственост върху земята, са раждали по 5-6 деца. И ВСИЧКИ са работили на полето - и жени, и мъже. И не се е очаквало мъжът да издържа жената - освен при малката на брой буржоазия в градовете.

Хей, момичета,
Внимавайте, защото тук във Форума има хора, който внимателно следят, оценяват и санкционират безкомпромисно всякакви опити, небалансирано отношение, та дори и намеци за сексуална дискриминация, не дай си боже сексизъм. :-))))
А да знаете после колко е мъчно да се оправят работите !
Аз говоря като препатил :-))))))))))))))
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
25-01-2006 - 17:26:35
Тъкмо ще направят деца и на любовницитеsmiling smiley
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
25-01-2006 - 18:14:20
A като внимателен и оценяващ наблюдател, Г-н Начев, какво Вие ще споделите по темата smiling smiley
Още повече на фона, че от една страна принадлежите към групата която "дължи" най-малко 1/2 от приноса към едно подобно начинание (правене на деца), а от друга обикновено (изключваме изключенията smiling smiley ) не се чувства особено ангажирани (отглеждане на деца).... :]
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 09:38:17
Начев, въпросът е на "Women's RIGHTS and Men's DUTIES" smiling smiley

Всички са равноправни сексуално, но някои сме ПО-равноправни :}

Признавам, Колега, че малко изпати ти навремето, ама нали в крайна сметка се оправиха работите! И извинения получи, и мир сключихме, и даже и целувка (приятелска winking smiley получи, след малко кандърми, де, ама получи. А ако не беше цялата тази история, нали щеше да ни е СКУЧНОООО!

Кремена, тия камъни са в моята градина, споко. Ние с Колегата си имаме приказка на темата отдавна и той все дебне да ме хване в сексизъм, за да ми го "върне".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход