Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...

Публикувано от Кремена Дойнова 
Re: Моля НЛО-тата да се приземят ако е възможноsmiling smiley
13-01-2006 - 08:35:25
И преди да бъда причислена към ония малоумници, които всяка година на 9.9 организират шевствия изпълнени с носталгия по "ония времена" искам да УВЕРЯ, че въобще не съжалявам за "Тошево време".

Известни са ми всички НЕДОСТАТЪЦИ на онова "измислено време и политика". Чудесно че ги свалихте! Жалко че не ги наказахте!!!
Re: По повод реалноста...
13-01-2006 - 10:34:50
С тебе се въртим в омагьосан кръг в дискусиите си и не виждам смисъла.

Аз в предишен мой пост (в тази дискусия) казах "Дай акъл тогава", не казах "прави го!" - нали така?????? Ти казваш, че знаеш как, но не можеш (или поне не виждам друг начин да тълувам твоето "аз не казах "Не знам" аз казах "Не мога".). Ами кажи тогава "КАК" !

Цитирам те "Може би ТИ си някой, който НИКОГА не се занимава с проблемите на другите" Ама аз ти обяснявам, че да се занимаваш с проблемите на другите (СПОРЕД МЕН) означава да им помагаш по някакъв начин. Т.е., самият ти с действията си да допринасяш проблемът им да се решава. А ти самата с действията си допринасяш проблемът ни да се задълбочава (ако приемем, че проблемът ни е циганизацията и изчезването ни като етнос),. Тогава за какво занимаване с нашия проблем става дума?!

Пак те цитирам:
"Извода е че си го заслужава! И аз смятах, че в България (поне на хартия) е демокрация, а не робство. А да са ви тогава честити следващите 484 години! При положение че е всеизвестна истина че Българският народ е отвратен от правителството си, от беззаконието и т.н. смятам че пътя е един! Ха да видим сега дали ще отгатнеш"

Ами тогава 'що изписахме толкова страници с проблема на един народ, КОЙТО СИ ЗАСЛУЖАВА ДА ИМА ПРОБЛЕМ????!!!!! Ами то няма място за дискусия изобщо - нешата са си на мястото - този народ си заслужава това, което си има и вселенската справедливост е НАЛИЦЕ. За какво тогава започваш тема "500 години не успяха да ни унищожат, а сега......"?
Според твоята логика, ние си го заслужаваме (българският народ) ! Чудесно! А ти не си част от този народ явно - добре. Иначе и ти си в кюпа на "заслужаващите си" smiling smiley Това имах предвид като казах, че факта че си се родила и израснала на тази територия не те прави автоматчино българка - не по паспорт, а по чувство за принадлежност към този "заслужаващ си проблемите" народ. Ама това си е твоя работа, все пак. Само не разбирам - хем не си част от този народ, хем си българка (каков сама се афишира преди време в друга наша дискусия).

И накрая - вземам те насериозно не за да те лаская, а за да си обясня за себе си причината за твоите изказвания - защо ги правиш? За да ни покажеш колко сме зле? Или колко ти си добре? Или как нашият народ е .... (каквото и да е), та си заслужава съдбата? Ако е последното, то няма нуджа (повтарям се) от диалози по темата - всикчо си е на мястото, значи! smiling smiley Тогава какъв е смисълът от твоята тема за изличаването от лицето на цемята, дето е на път да се случи с този народ? Той, според теб, си го заслужава и ще си го поучи, нали така?

Заради всичко изброено по-горе водя диалози с теб - макар че имам чувството, че говорим на различни езици

Re: Моля НЛО-тата да се приземят ако е възможноsmiling smiley
13-01-2006 - 10:41:22
Не говаря за циганите - те имат различен начин на живот. Не всички де - има някой които работят.
Най-бедния район е северозападна България. Е гладуващи българи по селата не видях. Нещо повече можеш да бъдеш сигурна, че се хранят доста по-качествено то теб. С екологични храни, които сами си произвеждат. Не казвам, че не живеят добре, ама се хранят, вино и ракия пият.
България е с голяма площ за населението си и за умиране от глад ако работиш нещо не може да става дума.
Може в Швейцария и да има гладуващи - ти ще кажешsmiling smiley
Всички тези изследвания за които описваш са по някакви критерии, които не включват само храната.
Re: По повод реалноста...
13-01-2006 - 10:47:56
Съгласна - моя грешка, трябваше да използвам термина "социални плащания", а не "социални помощи".

За останалото - ами всяко нещо на този свят е ОТНОСИТЕЛНО, както би следвало сама да знаеш smiling smiley Всичко е въпрос на отправна точка или координатна система.

Но това не променя тезата за застаряването на населението като демографски и икономически проблем. Признат навсякъде, като този феномен съществува. и това, че високата смъртност допринася за неговото омекотяване - на проблема.

И тръгнахме от това защо българката не ражда smiling smiley все пак.....

И за да коментираме тази страна на "прираста на населелнието", трябва да погледнем раждаемостта в БГ и в цитирани от теб страни от Запада:

За 2003 (на 1000 души население)

Австрия 9,5
белгия 10,8
UK 11.7
Германия 8,7
Гърция 9,4
...........

БГ - 8,6
Естония 9,8
Латвия 9,0
Литва 8,9
..........
Словения 8,7
................

Швейцария - 9,8

Не вярвам да отречеш, че данните за раждаемостта са от един порядък (около 10 на 1000) за ЕС-15 и за новите членове/кандидати. И пак не искам да се впускаме в коментари какъв е етническият състав на новородените - което не се вижда от тази статистика.

За съжаление, не можах да намеря данни за раждаемостта в Латинска Америка, Китай и Индия smiling smiley
Re: Моля НЛО-тата да се приземят ако е възможноsmiling smiley
13-01-2006 - 11:40:45
Кремена, вярно е, че с 4ovek си допадаме като начин на мислене и отношение към нещата от живота smiling smiley Не си първата, която го забелязва в този форум. Не виждам нищо лошо, освен намека, че сме наркомани, който е "долна инсинуация" :}

Колкото до нещата в дълбоката провинция на БГ - ти откъде знаеш как стоят те? В смисъл, имаш ли преки наблюдения наскоро в близките 2-3 години, та твърдиш, че там хората умират от глад? Или гледаш предавания по телевизията и четеш вестници?

Аз лично (предполагам, и 4оvek) имам баба там и един куп роднини - лели и братовчеди. И мога да те уверя, че не само не умират от глад лелите ми, ами и хранят братовчедите ми в града - които наистина са близо до определението working poor дето го даде. Само дето за разлика от събратята си на Запад имат късмета с работливи и всеотдайни майки и бащи в дълбоката провинция, да ги хранят smiling smiley

О, не казвам, че е лесно - ама ти в CH вече би следвало да знаеш, че на този свят НЯМА ЛЕСНО! Но хората се хранят, и то наистина с хубава храна (поне в сравнение с генетично-модифицираните и синетични храни), топло им е през зимата, без да псуват елразпределение и топлофикация smiling smiley и ходят прилично облечени -е, не са дрехи от Витошка, а и през по-голямата част от деня носят "работно облекло" - суетшърти и анцузи (макар че съм убедена, че не знаят занчението на думата "суетшърт", ама не е важно това smiling smiley. Имат си основните белези от бита на "цивилизования" човек - телевизор, радио, ток, телефон, мобифони. Не че имат много време за телевизия и радио, ама новините поне ги следят редовно smiling smiley

И животът им минава в труд - не лек, непрекъснат, но за гладуване и мизерия не става дума.


Re: Моля НЛО-тата да се приземят ако е възможноsmiling smiley
13-01-2006 - 11:52:22
Кремена, абе ти откъде си черпиш сведенията за живота в БГ?

Аз не познавам някого (освен циганите), който да не е могъл да купи учебници на децата си - не само в София, а и в градове от провинцията - Враца, Пловдив, Стара загора, Смолян, Чепеларе, сигурно има и още места, където имам роднини и приятели. Вярно, че всички ще ти кажат - ами не е лесно, и навярно много от тях ще ти "мрънкат". Ама накрая децата са сити, облечени, обути, (с хубави дрешки и модерни ранички, b.t.w.), имат си учебници и тетрадки и даже си имат отделни стаи. Да не говорим, че в по-дълбоката провинция въпросът със жилищната площ на човек от домакинство е далеч по-добре решен от този в София и другите големи градове smiling smiley.

Пак казвам, не говоря за циганите, и не говоря за единичните случаи на предаването "частен случай" smiling smiley. Говоря за масовите семейства, които наблюдавам около себе си, които изобщо НЕ ЖИВЕЯТ така, както пише по нашите вестници. Не знам защо се получава така - вероятно журналистите в търсенето на сензация си намират такава smiling smiley
E ok
13-01-2006 - 18:27:48
avatar
Може аз не казвам, че си се ползвала с някакви привилегии, но чета неща (прочетох почти всичко написно по темата от теб), които на мен по онова време ми изглеждаха коренно различни ако ме разбираш. То аз ако става въпрос имам роднини, които не са се ползвали с някакви особени привилегии, но просто се знаеше, че не са от онези "потенциални врагове на народа" и т.н.smiling smiley)) Както и да не зариваме в тази насока, че мога да пиша до утреsmiling smiley))

Баща ми и майка ми са изплащали панелен апартамент доста дълго. И самия факт, че казваш - какви сумички бяха тогава....ми става ясно, че наистина никак от нищо не си се лишавала тогава :} В което няма нищо лошо, но поне да не говорим, че това е било масово явление, защото определено не беше.

А възможностите човек да има собствен бизнес и в благодарение само и единствено на собтсвените си качества, знания и умения да пробие беше знаеш абсурдно...

Както и да - всъщност това е нета и всеки може да си пише каквото си иска. А и между другото всеки рисува картината в живота си, която иска да вижда - така е по-удобно winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Моля НЛО-тата да се приземят ако е възможноsmiling smiley
14-01-2006 - 19:17:11
Човек

Аз също не говоря за циганите. Тази "прослойка" дори и да има пари едва ли ще ги даде за учебници, добра храна или да си плати сметките... Не мога и да кажа в този район, в този град или село, на тази улица и номер живее семейството XY, което не може да "свърже двата края", убедена съм въпреки това, че такива съществуват и те не са единици.

И какво означава за теб "умират от глад"? Физиологично да "умреш от глад" е почти невъзможно в днешно време. Даже в Африка рядко "умират от глад" в директния смисъл на думата. Хора умират по-скоро от последиците от редовно недояждане. Увреждания и срив на имунната система са последстията, които обикновенно водят до смърт. Аз смятам, че когато парите не стигат, човек не се храни пълноценно. Въпреки това също съм на мнение, че ДОСЛОВНО "умрели от глад" Българи, ако има, то те са абсолютно изключение.

Незнам и какво за теб са "гладуващи". Говорим за развития свят, не за Африка, където гладуват до такова изнемощяване, че и мухите по себе си нямат сила да махнат... Та тук в "богатат Европа" за мен това са хора които системно се лишават. Които не могат да си разрешат едно разнообразно и пълноценно хранене. Това може да означава както "недояждане" така и "прехранване" с тлъсти, засищащи храни, които "убиват глада", но водят до затлъстяване, холестерин и т.н.. С времето неминуемо и до болести! Да, такива има и в Швейцария! Именно тези "woorking poors" или хора на социална помощ. И тук (говоря вече за запада като цяло) можеш да видиш в големите градове, хора които бъркат по кофите и търсят прехраната си. И оценявайки този факт, както и факта, че в България социалната система едва ли е толкова развита като на запад , просто не мога да повярвам, че в България такива няма... Приемайки, чисто теоритично, че ги има, то вероятноста, те да са значително повече от тукашните е - поне за мен - голяма.

Близко до акъла е, че когато човек започне принудително да "пести от храната", за друго да не говорим...
Re: По повод реалноста...
15-01-2006 - 14:15:05
Joan

От къде черпя сведения ли? От пресата (електронна Интернет), от изказвания по форуми, от лични наблюдения пребивавайки в София, от разговори... Общо взето тенора навсякъде е един и същ... Трудности, проблеми, недостиг, корупция и т.н. Добре че си ти, и от време на време Човек, да казвате "Всичко bull shit, чудесно си живеем ние тук в България"....

Това за учебниците го четох някъде при започването на учебната година. Хора се оплакваха, че не могат да закупят необходимите материали за децата си, затова това което могат да препишат на ръка (учебници) го правят за да могат да купят тетрадките и другите пособия. Ако това е "сензация" която вестникарите търсят, ок, значи са ме "подлъгали"...

Joan, защо ме караш да влизам в една роля, която направо ми е неприятна... Защо ме караш да цитирам мои познати, които ме молят да не хвърлям нищо или да давам тук на Caritas, а да събирам и да им го давам. Знаеш ли какво неудобство изпитвам понякога, когато просто ми е писнало да ходя по кръчми по "техните джобове" и аз правя предложение, при което виждам как пребледняват! Защото българина е така устроен, въпреки че няма той да плати сметката, като пресметне похарчените от друг пари в паралел с неговите доходи, му причернява пред очите. Знаеш ли, че понякога пазарувайки в България, трябва да се “лишавам” и да не го правя както ми се ще, не защото не мога да си го разреша, а защото изпитвам неудобство, когато забелязвам “очудените погледи” на хората и чувствам как бивам причислявана към “мутренската прослойка”. Знаеш ли, че идвайки си в БГ се сблъсквам общо взето само с две групи homo sapiens: едните смятат, че аз "бера парите по дърветата" и няма нищо лошо в това да разделя реколтата с тях, другите, не го казват директно, но не пропускат случай да ми "подскажат" с държанието си, че положението е критично... Редки са случаите в които да е трябвало някъква услуга да се заплати и аз да не съм получила "Тарифа Б". ЗАЩО??? Защото всички са много добре в България и всеки се оправя с това което печели...

Ти пишеш: Ами кажи тогава "КАК". А пък аз точно от това се “пазя” да ви давам съвети “КАК”! Защото според мен това е “лесното” от разстояние да даваш съвети, когато не си вътре в нещата. Знаеш ли колко се дразня понякога на тукашни политици и дейци, които сервират някъкви “готови решения изпробвани тук” без да обръщат внимание на дадености, история, нрав и манталитет на един народ. Аз бих могла да кажа от своя гледна точка, как мисля, че аз бих постъпила, ако моя живот не беше протекъл така както е. Ако през тези години бях останала в България. Аз мисля, че аз щях да се боря едно известно време, кой знае може би дори активно на политическата сцена, може би щях да ораганизирам протеста на хората. А може и отдавна да бях констатирала, че “битката е загубена” и да бях напуснала държавата, за да се установя в едни нормални условия. Което обаче смятам, че със сигурност не бих направила е да стоя, да отчитам всичко негативно обаче да си хвърлям сама “пясък в очите” и да си казвам че и по-лошо има...

И сега за да разрешим един път за винаги проблематиката за “моята вина” по повод на ниската раждаемост, ще се опитам да ти обясня още веднъж защо смятам, че аз “не съм виновна” за това. Виж сега, ПРЕДИ 1989 година мисля, че около 20’000 Българи са напуснали държавата за 45 години! Всички знаем, че това не е защото тогава беше толкова “хубаво” а защото беше ТВЪРДЕ РИСКОВАНО, почти невъзмъжно! В тази бройка влизам и аз. Ако приемем – чисто хипотетично – че при тези 20’000 си беше останало, или да речем бяха нараснали на 50’000 или пък дори и на 100’000, това нямаше да е проблем за нацията. Да ама тази бройка гони 1’000’000 за 16 години! Ако пак се върнем на тази статистика от НОИ, сама ще видиш кога “числата се срутват” след 1990 година! Какво говори всичко това? Проблема не е съществувал тогава когато аз и другите 19’999 сме напуснала държавата, което говори, че с нищо не сме допринесли за неговото изостряне. Защо ли? Защото приемайки – отново чисто хипотетично – че Ноември 1989 никога не бе настъпил, този проблем нямаше да възникне. А можем и една друга хипотеза да премисили. Представи си, че Ноември 1989 беше дошъл, но нещата да се бяха развили толкова благобриятно, че дори тези 20’000 се бяха върнали...

Има и нещо друго. В Швейцария чужденците чакат мин. 12 години за получаване на гражданство (ако разбира се не са в смесен брак)! Аз раждах 1990 и 1992 година, гражданство получихме 2000 година. Ако предположим – което мен ме съмнява – че получаването на СН-гражданство някъде в БГ е отразено, то минимум 10/8 години децата са водени в статистики – както тук, така и в БГ - само като Български граждани. Когато се родиха ние трябваше да ги регистрираме в България в община "Триадица" ли се казваше, "Средец" ли (което и направихме) за да получат документи за пътуване. Дълбоко съм убедена, че що се отнася до “статистиките” те и днес фигурират там, защото нито някой ги е отписвал, нито някой е уведомявал за получаването СН-гражданство, нито пък някой от тези служби в БГ сматам че знае, че те не живеят на територията на страната. Защото нали знаеш, за да регистрираш някой в България, незвисимо къде е роден, трябва адрес в БГ. Тук не става въпрос за това дали това допринася нещо положително или не що се отнася за конкретната проблематика, а просто за фактите. Та пак казвам, за това че числата са толкова негативни последните години, не можем да търсим “вина” в тези които са напуснали години преди влошаването им. Както и вече казах, аз не търся вина дори и в тези които сега напускат, защото те не го правят от “хубаво”...

И накрая за народа и принедлежноста. Joan, това мое изказване (което не е мое откритие) “Извода е че си го заслужава!” смятам че не го чуваш за първи път. Всепризната истина е, че всеки народ заслужава с това което прави, или не :!: съдбата си, правителството си... Това не го казвам аз, както и не важи само за БГ, и тук когато става въпрос за накъкви политичски спорове констатацията е такава: В края на краищата НАРОДА избира политиците и съответно им дава правомощията да направят от законите и държавата това, което в последствие се случва. Предполагам че и в БГ не е по-различно, НАРОДА избира и с това дава ПРАВА да се оформя действителноста... Сега разликите: Ако тук един НАРОД направи “грешка” най-късно при следващите избори я коригира, или най-малкото я “заглажда” отнемайки предимствата на неспособната политическа сила. На това ставам вече не един и два пъти свидетел през последните близо 20 години. Друг – в моите очи - положителен фактор е, че тук паралелно с партиите, има и много други СИЛНИ организации, които зорко следят да няма сериозни политически катаклизми. Ела да видиш, какво става ако някой политик или партия, си разреши подобни золуми, които българските “лидери” вече 16 години безнаказано правят... Направо ги разкъсват във въздуха, преди да са паднали на земята за да ги стъпчат... И не на последно място САМИЯТ НАРОД е особено загрижен за собственото си положение. С други думи не търпи до безкрайност, а се ВЪЗПРОТИВЯВА по всякъкав начин, когато чувства, че бива престъпно третиран: стачки, протести, подписки, политическа ангажираност и т.н. Определено смятам, че тук има РЕСПЕКТ към силата на народа, и въпреки че и тук колана трябва да се затяга, което води до определни влошавания, които обикновенният гражданин трябва да приеме, те никога не са НА ОЧЕВИДНО БЕЗЗАКОННА БАЗА И САМО НА ГЪРБА И ЗА СМЕТКА НА НАРОДА! Та при положение, че БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД вече толкова години не намира начин да се отърве от подобни ПРЕСТЪПНИЦИ които да го “ръководят”, извода, че С ДЕЙСТВИЯТА СИ ИЛИ ПО-СКОРО С БЕЗДЕЙСТВИЕТО СИ допринася за това, е поднесен като на тепсия... НЕ МИСЛИШ ЛИ? Или може би мислиш, че 1'000'000 зад граница, трябва да промени правителството? Абсолютна илиюзия, по 1'000'000 причини нереализуема!!!
И пак казвам – за разлика от теб – аз пък смятам точно обратното: НЕ ПАСПОРТА, НЕ ДАНЪЦИТЕ, НЕ МЯСТОТО НА ПОСТОЯННО МЕСТОЖИТЕЛСТВО правят БЪЛГАРИНА БЪЛГАРИН! БЪЛГАРИН си – в моите очи – когато РАЗВИТИЕТО НА ТАЗИ ДЪРЖАВА ТЕ ВЪЛНУВА, КОГАТО НЕ ТИ Е ВСЕ ЕДНО НА КАКВА СЛАВА СЕ РАДВА, КОГАТО НЕ ТИ Е ВСЕ ЕДНО КАКВИ ЧУВСТВА В ТЕБ ПОРАЖДАТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ТАЗИ ДЪРЖАВА, КОГАТО ЧУВАЙКИ БЪЛГАРИЯ КЪДЕТО И ДА СИ ПО СВЕТА НЕЩО В ТЕБ ПОТРЪПВА, КОГАТО ДОПРИНАСЯШ В РАМКИТЕ НА ТВОИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА СЪЗДАВАНЕТО НА ЕДИН ПОЛОЖИТЕЛЕН ИМИДЖ ЗА БЪЛГАРИЯ, КОГАТО С ГОРДОСТ КАЗВАШ ЧЕ ПРИНАДЛЕЖИШ КЪМ ТОЗИ НАРОД С ХИЛЯДОЛЕТНА ИСТОРИЯ... КОГАТО ПРИНАДЛЕЖИШ КЪМ РОДИНАТА, НО НЕ КЪМ ДЪРЖАВАТА!

Просто не мога да си обясня понякога, защо моето мнение събужда в теб такива негативни реакции... Бих те разбрала, ако съм някой, който накога е казал: Егати тъпата родина (не държава!!!), кой ме наказа с това, да се родя и да израсна там, как мога да се откажа завинаги от принадлежноста си към нея, как мога да ампутирам от мозъка си часта която ме свързва с нея, всички българи са тъпаци и идиоти, аз не се броя към тях и т. н. и т. н. Защото и аз страшно се дразня когато чувам “българи” които говорят така, особено пък тук! Питаш защо си пишем на тази тема, дали “За да ни покажеш колко сме зле? Или колко ти си добре?”. Аз не конкретизирам, нито ТИ колко си зле (защото може да си добре) нито АЗ колко съм добре (защото може да съм зле). Е, понякога в кръга на шегата и в отговор на някой “нападки” давам да се разбере, че едва ли причината да си пишем е в това, че аз съм по-зле отколкото бих била в БГ, защото най-малкото при едно такова положение бих се върнала, нали? Така че аз не “натривам носа на някой” а просто си дискутирам. В един форум (където никой не е длъжен да даде отговор) и с Българи, които са вътре в нещата и могат да ми ОБЯСНЯТ (ако искат) защо СМЕ Я ДОКАРАЛИ ДО ТУК! That’s all! То верно, че всеки е “башка луд” ама аз например не се дразня, когато в нечие изказване не чувствам само голото високомерие без покритие. Едва когато някой се “меси в проблемите ми” (нота бене аз говоря не за ТВОИТЕ проблеми, а за тези на БЪЛГАРИЯ) и този някой няма ГРАМ представа за какво изобщо говори, както и е толокова примитивен, че на “две магарета сеното не може да раздели” изпадам е подобни на твоите състояния и му казвам “Абе, я си гледай в твойта паница, защото мойта не е по умствените ти възможностите”...
И затова понякога ме наляга мисълта, че при теб има нещо неосъществено, което те кара така да реагираш. Което те кара да си пишеш с мен (кротко) на която и да е тема, докато опрем до България... Тогава започваш с почти “детски инат” да твърдиш “няма нуджа (повтарям се) от диалози по темата - всикчо си е на мястото”... Което ме кара “долно да те инсиунирам” (незнам дали така се казва) че най-вероятно си под влиянието на изкривяващи съзнанието субстанции. Другата хипотеза е, че ти просто не можеш да приемаш мнението на някой, който е минал по един път, по който ти по една или друга причина не си поела (което само по себе си не крие нищо “унизително”). И това някъкси те дразни. И носиш вода от.... за да докажеш на този някой, че той НЯМА ПРАВО НА МНЕНИЕ, като че ли това решение е в рамките на твоята комптентност. Сега сигурно ще кажеш, право на мнение имам (има всеки), ама не на поучване. И аз ще трябва да ти кажа, че аз не поучавам никой, а си дискутирам. И че диксутирайки не мога винаги да избегна някой проблем да го посоча с пръст, което далеч не означава, че знам как или мога да го разреша. НЕ Е ЛИ ТОВА СЪРЦЕВИНАТА НА ВСЯКА ДИСКУСИЯ? Не е ли така, че незавсимо дали сме в състояние практично да разрешим един проблем, ние хората говорим за проблеми, дали частни, дали държавни, дали свои, дали чужди? Никога ли не ти се е случвало да дискутираш с някой за нещо, да сте наясно, че нещата са сериозни и въпреки това да сте се чувствали “безсилни” да напишете плана за разрешаването? Ако на теб не ти се е случвало, машала, на мен ми се е случвало, което ме кара да мисля, че доста време от съзнателният си живот съм изразходвала в “празни приказки”. Нищо че от една дискусия, човек ако не решение, то известен житейски опит може да приеме/спечели от събеседника...


Та хейде вече стига "празни приказки", трябва да свърша и нещо "полезно" като например да изпера smiling smiley .... eye popping smiley Още едно доказателство, че не съм "християнка" в абслолютния смисъл на думата (все пак неделя е :ami: ), както и едно доказателство, че "домашна прислужница" нямам, която да прави това през седмицата sad smiley , което пък от своя страна говори, че не съм чак толкова добре :}
Re: E ok
15-01-2006 - 15:20:15
Продавач, не знам на какви години си бил "тогава"... факт е че децата (каквото аз бях в годините за които говорех) хабер си нямахме за някъкви "финансови проблеми" на родителите. Роптаеше се срещу (МНОГО) други неща, ама аз не си спомням, да се е роптаело, че пари няма... Е може и да съм забравила (от старост spinning smiley sticking its tongue out )...
Доколкото за "потенциални врагове на народа", не знам точно в коя насока биеш, честно казано. Искам само да ти кажа, че аз не потенциален, ами съвсем РЕАЛЕН враг на народа станах 1988 moody smiley

Е, конкретен поглед върху жилищните разноски тогава нямам. Особено пък панели, ние живеехме в тухли. Знам, че и наште плащаха нещо и просто не си спомням това да е било тема... А, ти пък, не съм се лишавала "от нищо", НАПРОТИВ от много се "лишавах" като гледах туристите лятото по морето :} Но не се лишавахме от това което можеше у нас да се придобие... или поне такива са спомените ми!

"А възможностите човек да има собствен бизнес и в благодарение само и единствено на собтсвените си качества, знания и умения да пробие беше знаеш абсурдно" Тук си абслютно прав. Може би една малка забележка. И тогава можеше да "пробиеш" със собствените си качества (решаващо беше колко качествено и често докладваш за другите), знания (решаващо беше да имаш такива, но в никъкакъв случай да не даваш чувстото на един "другар" или "другарка" че го превъзхождаш) и умения (решаващо беше умението да можеш дълго и страстно да - sorry доста гнусно, ама...- ближеш партийни задници)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход