Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2008 - 12:37:56
един кондензен котел с плавна модулация ще се отрази положително, особенно с конвектори, но за по-малко от 5г. едва ли ще избиеш инвестицията. Но за малки квадратури е доста съмнително. Като гледам минималната мощ. при модулация на кондензните котли е около 8кВ, което си е много за твойто жилище, така че и няма на къде да модулира.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2008 - 13:05:10
Dropla, и аз не мисля че разхода ти е толкова голям, но ще най-добре да изчакаме да се включат още хора с реални данни. Лошото е че в БГ явно е практика да се шляпва котела да се взимат парите и после троши си главата сам с настройки и пр. така че и да си купиш нов котел гаранция за по нисък разход - НЯМА. Моето Daewoo като е с плавна модулация к'во, котела си е добър ама няма кой да ти каже в твоя случай машинката ще работи най добре като направим това и това което ще доведе до другото, няма такова нещо... Мъчи се там да пробваш отложен старт през 30 м , през 90м и пр.(котлето има и такава опция) защото да, не може да се натовари с 5 серпентини по 75м фи 16 и котела работи в режим пали -гаси както се изрази един пич по горе и лапа кат змей.. почнах пак да се изнервям. ror дай някакъв съвет как да го излъжем с това подово. Благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2008 - 13:41:00
Quote

един кондензен котел с плавна модулация ще се отрази положително, особенно с конвектори, но за по-малко от 5г. едва ли ще избиеш инвестицията. Но за малки квадратури е доста съмнително. Като гледам минималната мощ. при модулация на кондензните котли е около 8кВ, което си е много за твойто жилище, така че и няма на къде да модулира.

Моят случай е малко по-различен. Инсталацията е направена преди 2 г. и работеше с печка, тип камина. Котела си го доставих аз и не мога да упрекна никой, за това че не му разбират и никой не може да каже да ли работи оптимално.
Специалист ме съветват да сложа към инсталацията буферен съд от 200 л и така нещата щели да си дойдат на мястото...Не е ли по-добре вместо да увеличавам количеството вода в инсталацията, да си взема примерно една Мора или Юнкерс, на които долната граница е 5-6 kW?
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2008 - 18:18:19
да, последното е по-добре, добре че не са те посъветвали да си изкопаеш басейн winking smiley. Ето като за теб, на промоция [gaskomfort.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-22 18:26 от ror.
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2008 - 13:14:02
Предложението изглежда добре. Бих искал да видя и мнението на LazarG. smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2008 - 16:15:34
Газта пак поскъпва от нова година с 14% :g:
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2008 - 17:55:22
ето ти и с по-малка модулация и е кондензен като за вентилаторни конвектори [www.bgtherm.com]
модела VICTRIX 24, има едноконтурен и двуконтурен в зависимост дали имаш серпентинен болер (за препоръчване) или VICTRIX ZEUS
SUPERIOR 24 kW с вграден бойлер. В твоя случай бих избрал Витрикса, нищо че Вайлант се води по-марков, но не е кондензен и долната граница на модулация е по-голяма. Нали знаеш че най-добра икономия е комбинация- конвектори+кондензен котел.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-23 18:11 от ror.
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2008 - 18:55:12
ror напоследък дава толкова компетентни съвети, че не оставя хляб за нас smiling smiley - съгласен съм с последните му мнения. Само дето на мен не ми се нрави топлината от жентилаторните конвектори - напомня ми на климатика. Предпочитам добрия стар радиатор или подовото отопление.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-12-2008 - 00:04:21
Благодаря Ви за съветите и интересните предложения. Благодаря и на LazarG, че се включи и подкрепи мнението на ror. Остана да уточним мисля една последна подробност....Колко ще ми икономиса Витрикса или Вайланта и направената инвестиция за колко време ще се изплати?
Ако наистина според Вас разхода ми е голям и правилното решениие е подмяна на котела, ми се иска .... ......някой да ме "навие" с обосновка. Готов съм за подмяна, но незнам да ли си заслужава /икономия за 3-5 м3 дневно за 5-6 години....ще платим Витрикса/.
На всички желая весело посрещане на Рождество Христово и Щастлива Нова Година smiling smiley
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
24-12-2008 - 01:29:38
е това вече с изплащането е божа работа (разбирай Шушелов), само за тази год. газта се повишила с 60%, от ануари с още 14%. Ако върви така, може и за месеци да го изплатиш *ok* , колкото по-скъпа става газта толкова по скоро ще се изплати. В този смисъл предпочитам да не го изплащам бързо. Тъй като си имаш вече котел, избиването ще е повече години, защото няма да избиваш разлика м/у кондензен и обукновен котел, а цялата цена от около 3 бона






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-24 16:19 от ror.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход