Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
12-12-2008 - 07:03:26
Е, законови ограничения за производство няма, а само за монтаж, но логиката е, че щом няма да се ползват в Германия е по-добре да се изнесе производството в страни с евтина работна ръка, за да може лесно да се продава п0-лесно в такива страни. Нормално е. Нас също ни чака такова ограничение в близките години, а дотогава, който купил некондензен - купил.
Re: Моля за съвет за газови котли
12-12-2008 - 10:27:29
това е така. никой няма да плаща скъпа работна ръка за нещо което не може да ползва на място.
Относно кондензните: има промени в европейското законодателство, които предвиждат етикетиране не само науредите, но и на цялата отоплителна система за енергийна ефективност, подобно на хладилниците и график за отпадането на отделни неефективни уреди/системи. Спряга се период от около 5 години, но доколкото знам още не е приет окончателно. Единствено ясно е че горните класове могат да се покрият само от кондензни уреди, а най-горния от комбинация конденз + соларна инсталация.
И така ние сме в ЕС , та няма на къде да ходиме. Рано или късно ще преминеме на кондезни котли, подобно на Германия и Великобритания, където това вече е факт.
Re: Моля за съвет за газови котли
16-12-2008 - 21:48:45
Ще дадели някой съвет за програматори, или поне кажете кои нестават *xxx*
Re: Моля за съвет за газови котли
16-12-2008 - 23:01:49
Аз бих препоръчал седмичен, от производителя на котела който имаш. При други най-вероятно ще са ограничени функциите и котела няма да модулира, а ще работи само в он оф режим.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-12-2008 - 07:22:41
Напълно съм съгласен с inging. Обикновено програматора се взема за да носи икономии. При липса на модулища функция програматорът пак ще поддържа зада дената температура, но с много повече ключвания, което води до преразход и обезсмисля поставянето му. За да управлява модулацията на котела, програматора трябва да се разпознава от самия котел, тоест да е правен точно за него. При някои марки различните модели работят само с някои от предлаганите модели котли, затова трябва консултация от компетентно лице. При Вайлант например пък всички модели могат да работят с всички програматори, но предлаганата гама програматори е много голяма (не съм ги броил, но са поне 50 модела) и всеки си има своето предназначение, а цените са от 50лв до няколко хиляди лева. Да не кажа невъзможно, но е трудно човек сам да се ориентира кой програматор да се избере - трябва консултант да ти предложи 2-3 с техните възможности и цени и тогава да си избереш.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-12-2008 - 10:14:49
Пичове мисля че би било полезно ако собственици на всякакви котли и отопляеми площи дадат реално инфо за работа и разход както направи milen за да могат хората да имат някаква РЕАЛНА (не само теоретична) база за сравнение, моя случай:35кв Daewoo без програматор топлим 120 м2 от къща с водно подово на т между 17 и 19 гр. за около 8.5 - 9 м3 метан на денонощие. Благодаря на всеки който би споделил реални данни.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2008 - 15:14:49
Бях решил да си трая до като приключа с пробите, но....: отопляема площ 90 м2, котел Ламборгини 24 кв. с програматор от типа он-офф - при 23° С за денонощие 8-9 м3 метан, без програматор при 23° С - 10-12 м3 метан за денонощие.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2008 - 18:10:29
Вместо природен газ или пропанбутан имате бутилки с метан ли , какъв обем и на колко време се зарежда- по нашия край това още го няма - Приморско. Колко струват 10 кубика метан.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 18:11 от filmatoplo.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2008 - 19:21:15
Толкова им отчита разходомера за денонощие smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2008 - 22:01:42
Нещо за мойте въпроси sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход