Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
25-01-2008 - 19:37:48
Предполагам, че в проекта ти е предвиден двуконтурен котел. Ако вземеш едноконтурен, трябва ти и бойлер със серпентина и този вариант винаги го препоръчвам, но повече се проектират и монтират двуконтурни. Като мощност - 20 или 24кВт. а като марка ти препоръчвам най-доброто - Vailant - в Стара Загора имат база и перфектен сервиз.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-01-2008 - 22:52:08
Трябва да призная че идеята за едноконтурен котел в комбинация с бойлер със серпентина е доста по-добър вариант ако разстоянието от котела до мивките /банята е повече от 2-3 метра.
Има обаче и едни италиански котлета Уникал (двуконтурни), които имат някакво кранче, което спира протока на водата за БГВ докато тя не се стопли до зададената температура и ти спестява неприятното изчакване да изтече студената вода и харча на вода. Не знам обаче нищо по отношение на сервиза им. Иначе са със елекронна модулация на горелка, вентилатор и помпа и последно струваха малко над 2000 лв.
Re: Моля за съвет за газови котли
26-01-2008 - 11:59:44
Не мога да реша-20кВт едноконтурен с бойлер Вайлант или 24 кВт двуконтурен Вайлант confused smiley Разстояние от котела до банята е 4-5 метра.
Re: Моля за съвет за газови котли
26-01-2008 - 13:54:04
Двуконтурният също може да бъде свързан със серпентината, както едноконтурния. По-важно е разстоянието от котела до кухненската мивка, тъй като тя се ползва много по-често и при всяко пускане трябва да чакаш да се източи водата от тръбата до котела (или съответно до бойлера). Проблемите с двуконтурния почват след 2-3 години, когато топлообменника започва да се задръства с котлен камък и се налага да му слугуваш!
Re: Моля за съвет за газови котли
26-01-2008 - 18:38:20
Мнението ми за viessmann vitopend 100 e че за сега се държи добре от 5.11.2007 до 26.01.2008 е 560м3.Котела е включен постояно отоплявам 70м2 или към160м3.ползвам топла вода и два котлона.Имам стаен термостат направил съм и корекции в стандартните настройки.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2008 - 13:53:55
Здравейте всички компетентни по въпроса за големият проблем газифициране !!!!


Моят проблем и молба за савет е следният:


Престоими газифициране на апартамент ново строителство чиста отопляема площ 80 кв.м височина 2,50 м. Съветват ме от РУВЕКС да закупя кондензен котел на Де Дитрих : MCR 24/28 MI оборудван с радиатори глидери алуминиеви на Глобал с височина 180 см тъй като прозорците ми са френски тип и е невъзможно да се монтират под тях изчислиха ми киловатите на цялата площ 10.2 kw. Това е за жилище от 3 стаи едната от които е кухня трапезария и всекидневна в едно 36 кв.м. за там са предвидени два радиатора а за другите по един като е предвиден още един и в коридора както и лира в банята. Системата е слънчев тип захранвана с фи 16. Инвестицията ми се струва доста голяма заслужа ва ли си този избор. Апартамента е външен с добра изолация и ПВЦ тухла 25 см. Изложение юг и запад. Моля зя съвет и каква е разликата между панелните радиатори и алуминиевите.

Благодаря ви предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2008 - 18:20:04
За изчисленията не се съмнявам, че са верни. Системата каквато и да я направят ще работи - и в това съм сигурен. Но уредите са изцяло твой избор - и едните и другите радиатори топлят много добре. Колкото до котела - ако отидеш в магазина на Мерцедес - ще ти препоръчат Мерцедес, в магазина на Опел няма да ти препоръчат Форд, а в крайна сметка каквато и марка да избереш все ще се возиш на топло. Колкото до мощността - всички марки ще ти предложат 24кВт, защото това им е най-малкият модел (само 2-3 производителя имат 20кВт) и за апартамент се избира това. Изборът е личен, на базата на екстри, икономичност, сервиз и др. Кондензният котел е хубаво нещо, икономично, но трябва да работи интензивно, за да носи икономии. Ако ще се ползва само за отопление в малко, добре изолирано жилище с хубава дограма той няма да работи интензивно, а заключенията и избора оставам на тебе!
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2008 - 20:50:10


Благодаря за съвета ти !!!

Чел съм твои мнения и признавам профисионализма ти. Какъв вариант по моя въпрос би предложил........като качество и цена да се доближават максимално ....чесно казано не съм от хората робуващи на марки. И в крайна сметка заслужава ли си инвестицията в такъв конденциозен котел в този тип жилище от посочената квадратура. Ще постигна ли желани резултати от гледна точка на уют %
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2008 - 20:50:10


Благодаря за съвета ти !!!

Чел съм твои мнения и признавам профисионализма ти. Какъв вариант по моя въпрос би предложил........като качество и цена да се доближават максимално ....чесно казано не съм от хората робуващи на марки. И в крайна сметка заслужава ли си инвестицията в такъв конденциозен котел в този тип жилище от посочената квадратура. Ще постигна ли желани резултати от гледна точка на уют и ниски разходи при дрег въриант на котел. Кое е най важно при изграждане на такъв тип газово отопление.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2008 - 20:50:11


Благодаря за съвета ти !!!

Чел съм твои мнения и признавам профисионализма ти. Какъв вариант по моя въпрос би предложил........като качество и цена да се доближават максимално ....чесно казано не съм от хората робуващи на марки. И в крайна сметка заслужава ли си инвестицията в такъв конденциозен котел в този тип жилище от посочената квадратура. Ще постигна ли желани резултати от гледна точка на уют и ниски разходи при дрег въриант на котел. Кое е най важно при изграждане на такъв тип газово отопление.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход