Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнениея за камелия

Публикувано от javcho 
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 10:29:06
Quote
PER0
Quote
moskvi4

Ха-ха. А що да не се посмеем с нещо още по смешно и нелепо - цените и наемите на НИ ще продължават да растат до изравняваме с другите от Евро съюза. В това виждам още по-голям потенциал за смях, при положение, че бе лансирано от стожери на имотния бранш - да не изброявам никовете тука, че твърде хумористично ще стане. При това, бе повтаряно с най-сериозен тон от доста хора, за разлика от 149 долара на Куку.
Тьй че, ако си решил да се правиш на интересен, по толкова плитък начин, внимателно избери какво точно защитаваш.

Не бе moskvi4, нали според всички специалисти тук важи търсенето и предлагането? Е като взимате нещо, което наричате заплата, защо цените са на европейско ниво? Да изброявам ли: дрехи, храна, административни услуги и хиляди други?? Щом заплатите ви са 10 пъти по ниски от европейските трябваше и цените да са 10 пъти по ниски, пък те не са!!!! Що така??? Имотите са уж с по ниски цени, но може ли да сравняваме вмирисаните панели, които са най масовите при предлагането, съответно и имат най голямо вличние при формирането на цените, можем ли да ги сравняваме с уютните къщички на запад???!!! Разбира се че няма начин това да стане. Изводът е ясен, за тези и тези пари на запад получаваш хубав имот. Тук за 10 пъти по малко пари получаваш коптор!! Тва е, ясно и просто!! Цените са си такива, каквито са, като Вие нямате пари си е лично ваш проблем!! Цените са каквито са, и ако Вие нямате пари въобще не означава, че и цените ще се влияят от Вашето нямане!! И доказателството за това е всичко около Вас, не само имоти, а и всичко останало. Дреме му на германеца, че наш Пенчо нямал пари, ама наш Пенчо ходи до Германия да купува коли, които докато стигнат до БГ-то стават по скъпи от германско. Е ко стааа??? Уж немеца с голяма заплата, пък кара евтини коли, бай ти Пенчо на една кирлива "заплата", а кара кола по скъпа от немеца!!

Лелее, много комплекс, много нещо. Ти си златна мина за психоаналитиците, стига да успее да пробие тоя бизнес по нашите земи. Гръмки фрази, безсмислени повторения и заключения в стил "гроздето е кисело". Че и Пенчо в Германия намеси. Купува, викаш, скъпи коли, а панеляци не иска. Тцъ, тцъ, тцъ...
В интерес на истината не съм те питал за нищо от това, което току-що избълва. Въпросът ми беше: смяташ ли, че прогнозата на онези(да не ги изброявам), които предричаха '07-'08 изравняване на цените на имотите в БГ с тези на останалите в Евро съюза е по-смислена и по близка до изпълнение от шеговитите 149$ на Куку.
Та, какъв е проблемът? Не разбра простия ми въпрос или на всяка цена държиш да ме осведомиш за мнението си по темата.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 11:51:30
avatar
Quote
PER0
...Цените са си такива, каквито са, като Вие нямате пари си е лично ваш проблем!! Цените са каквито са, и ако Вие нямате пари въобще не означава, че и цените ще се влияят от Вашето нямане!! И доказателството за това е всичко около Вас, не само имоти, а и всичко останало...

Това на теб ти се иска да е така, но не е :] Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката. Между другото Перо много отчаяни постове напоследък. Малко ми приличат на:

"Пазарните цени на жилищата не трябва повече да спадат. Това е важно за икономиката като цяло, а не толкова за търговците и банките. Причината е следната: ако имотът е купен в периода 2006-2008 г., стойността направена от оценителите е с 20% по-ниска от пазарната цена. Банката, от своя страна, отпуска заем с още 20% по-нисък от пазарната оценка. Така имаме 40% занижение на пазарната цена по отношение на кредитирането. Така се получава 40% самоучастие. Дефакто, когато спадът на цените изяде самоучастието, това е проблем за всички. Ако поевтиняването продължи, това може да се отрази негативно на икономиката на страната, обясни Страхил Иванов, управител на агенция „Явлена” на семинар посветен на пазара на жилищните имоти в България."

Лоши имоти, не трябва повече да им падат цените! Инак - лошо ! :]

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 11:58:15
Quote
moskvi4

Лелее, много комплекс, много нещо. Ти си златна мина за психоаналитиците, стига да успее да пробие тоя бизнес по нашите земи. Гръмки фрази, безсмислени повторения и заключения в стил "гроздето е кисело". Че и Пенчо в Германия намеси. Купува, викаш, скъпи коли, а панеляци не иска. Тцъ, тцъ, тцъ...
В интерес на истината не съм те питал за нищо от това, което току-що избълва. Въпросът ми беше: смяташ ли, че прогнозата на онези(да не ги изброявам), които предричаха '07-'08 изравняване на цените на имотите в БГ с тези на останалите в Евро съюза е по-смислена и по близка до изпълнение от шеговитите 149$ на Куку.
Та, какъв е проблемът? Не разбра простия ми въпрос или на всяка цена държиш да ме осведомиш за мнението си по темата.

Ха, ха, ха, сега и психоаналитици намесваш, а отговора на въпроса ти е много прост, дано този път да разбереш какво казвам. А то е: Ако БГ-то тръгне към изравняване на заплати и цени сравними с европейските, нещата ще тръгнат на добре. Ако чакате на 149$ ще си стоите в лайната и ще псувате що живота е толкоз тежък. А аз ще ви се радвам на мъдрите размисли кога ще дойдат 149те долара и що всичко наоколо смърди и е пълна беднотия и просия. Доколко ще се сбъдне дадена прогноза, накъде ще тръгнат нещата, зависи от мат'ряла, т.е от Вас
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 12:01:44
Quote
drakkar
Quote
PER0
...Цените са си такива, каквито са, като Вие нямате пари си е лично ваш проблем!! Цените са каквито са, и ако Вие нямате пари въобще не означава, че и цените ще се влияят от Вашето нямане!! И доказателството за това е всичко около Вас, не само имоти, а и всичко останало...

Това на теб ти се иска да е така, но не е :] Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.


Голям бисер!!! Умори ме от смях
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 12:18:35
avatar
Quote
drakkar
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.

А обратното не е ли валидно? цената я определя продавача, ако купувача се съгласи - има сделка.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 12:34:55
avatar
Quote
TZARS
Quote
drakkar
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.

А обратното не е ли валидно? цената я определя продавача, ако купувача се съгласи - има сделка.

Специално за имотите - НЕ !
Купувача има алтернатива - да е наемател !
Ако на продавача спешно му трябват пари - каква му е алтернативата ?
Освен това ако е притиснат от дългове и ЧСИ му "диша във врата" ?!?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:19:01
Quote
PER0
Ха, ха, ха, сега и психоаналитици намесваш, а отговора на въпроса ти е много прост, дано този път да разбереш какво казвам. А то е: Ако БГ-то тръгне към изравняване на заплати и цени сравними с европейските, нещата ще тръгнат на добре. Ако чакате на 149$ ще си стоите в лайната и ще псувате що живота е толкоз тежък. А аз ще ви се радвам на мъдрите размисли кога ще дойдат 149те долара и що всичко наоколо смърди и е пълна беднотия и просия. Доколко ще се сбъдне дадена прогноза, накъде ще тръгнат нещата, зависи от мат'ряла, т.е от Вас

Е ти голям лаф вкара: по-добре богат и здрав, отколкото беден и болен. Ми много ясно, че е по-добре и заплатите и цените на имотите да са ни като западните. Само че не са. И някак си, малко тъпо се получи, да се вдигнат цените до тези в Германия, примерно, а заплатите да чакаме да ги догонят. Щото народа не печели от тази работа. Печелят единици свързани със строителството, печелят единици далавераджии, подкупни чиновници (като шефовете на Софийски имоти, например) и разни дребни и едри гешефтари, като Софиянски и др. Знайни и незнайни герои, дет' се вика.

А дребните собственици, примерно в София, са илюзорно забогатели. Щото като продадеш скъпо "апартамента на баба" ще имаш възможност или да закупиш също така скъп имот или да завъртиш с парите бизнес. Ама това с бизнеса потръгва на под 1% от започналите. И в крайна сметка, купуваш един CLS, малко скъпи дрешки и дрънкулки, и ... това е - парите свършили.

Така че ситуацията си беше глупава от където и да я погледнеш. Както е видно нещата, обаче, си идват на мястото. И отдавна щеше да са достигнати 149$ на Куку, ако ЕЦБ не бе тръгнала да спасява банките с пари на данъкоплатците. С което ни вкара в положението на Япония, дето цените падат 20 години.

И понеже с печатане на пари ситуацията няма да се подобри, скоро собствениците на имоти ще имат сбъдната мечта: 1 кв./м. в София ще се продава за умопомрачителните 3000 Евро. Обаче един хляб ще струва 10 Евро.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:39:45
Quote
drakkar
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.

Неееееееееееееееееее..................
:}
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:41:56
Quote
drakkar

Купувача има алтернатива - да е наемател !
Ако на продавача спешно му трябват пари - каква му е алтернативата ?

Записвай, умнико: всеки имот е актив. Срещу който могат да се получат определени кредити от банките.
Успяваш ли да стоплиш, или пак ще продължиш със смехориите?
:]
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:48:00
Quote
ivorad
Записвай, умнико: всеки имот е актив. Срещу който могат да се получат определени кредити от банките.

Смех голем. Какво искаш да кажеш, че някоя банка ще кредитира 80 годишната ми баба с пенсия от 180 лева, само защото има апартамент 100 квадрата на центъра ли? winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход