Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнениея за камелия

Публикувано от javcho 
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:54:02
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar

Купувача има алтернатива - да е наемател !
Ако на продавача спешно му трябват пари - каква му е алтернативата ?

Записвай, умнико: всеки имот е актив. Срещу който могат да се получат определени кредити от банките.
Успяваш ли да стоплиш, или пак ще продължиш със смехориите?
:]

Ти си запиши УНСС-цо ! Имота може и да е пасив ! Чети !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 13:55:46
Quote
moskvi4

Е ти голям лаф вкара: по-добре богат и здрав, отколкото беден и болен. Ми много ясно, че е по-добре и заплатите и цените на имотите да са ни като западните. Само че не са. И някак си, малко тъпо се получи, да се вдигнат цените до тези в Германия, примерно, а заплатите да чакаме да ги догонят. Щото народа не печели от тази работа. Печелят единици свързани със строителството, печелят единици далавераджии, подкупни чиновници (като шефовете на Софийски имоти, например) и разни дребни и едри гешефтари, като Софиянски и др. Знайни и незнайни герои, дет' се вика.

Корупция братчет, корупция се казва това. Като ти е малка заплатата си готов на всичко да свиеш паричките. Ако имаше нормална европейска заплата щеше доста да се замислиш дали да престъпиш закона. сега подгони ли те глада си готов на всичко да добавиш нещо към "заплатката". Затова са и далавераджиите, наште хора, човек на този или онзи. И пак питам, нали у нас требе да е евтино, щот заплатите са малки? Що е толкова скъпо?? Нали толкова години режеха доходите за да ограничат инфлацията??? Ограничиха търсенето, а цените станаха европейски!! Що така???

А дребните собственици, примерно в София, са илюзорно забогатели. Щото като продадеш скъпо "апартамента на баба" ще имаш възможност или да закупиш също така скъп имот или да завъртиш с парите бизнес. Ама това с бизнеса потръгва на под 1% от започналите. И в крайна сметка, купуваш един CLS, малко скъпи дрешки и дрънкулки, и ... това е - парите свършили.

Пазарна икономика, нали с нея започна прехода преди 22г. Много от бизнесите фалират, защо - защото няма платежоспособно търсене, няма пари, няма добра среда за частния бизнес. Ще се хвана аз да правя бизнес в БГ-то и ше ме чакат да фалирам да ме изкупят на безценица??? Бе я си гледайте работата, ни бизнес, нищо не ща да хващам в БГ-то. Самолета, терминал 2 на аерогарата, намираш си работа, бачкаш си спокойно, живееш си живота. Иначе може и да живееш и в БГ-то, харчиш си паричките изкарани навън, но бизнес НЕ!!!!

Така че ситуацията си беше глупава от където и да я погледнеш. Както е видно нещата, обаче, си идват на мястото. И отдавна щеше да са достигнати 149$ на Куку, ако ЕЦБ не бе тръгнала да спасява банките с пари на данъкоплатците. С което ни вкара в положението на Япония, дето цените падат 20 години.

Естествено, че банките ще пазят длъжниците. От една страна са те и ипотекарите. От другата страна сте вие с 5-те лева в джоба. Е за кво сте им?? Вашите 5 лева не стават за нищо, вървете да ревете по форумите. А цените в Япония уж падат 20 г, ама пак са в първата тройка в света по скъпотия.

И понеже с печатане на пари ситуацията няма да се подобри, скоро собствениците на имоти ще имат сбъдната мечта: 1 кв./м. в София ще се продава за умопомрачителните 3000 Евро. Обаче един хляб ще струва 10 Евро.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:15:58
Quote
Seira
Quote
ivorad
Записвай, умнико: всеки имот е актив. Срещу който могат да се получат определени кредити от банките.

Смех голем. Какво искаш да кажеш, че някоя банка ще кредитира 80 годишната ми баба с пенсия от 180 лева, само защото има апартамент 100 квадрата на центъра ли? winking smiley

Чети внимателно: "определени кредити от банките.". Иначе си смешен. Какъвто си!
:]
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:17:52
Quote
drakkar


Имота може и да е пасив ! Чети !

Може, но в порядък на изключение, по дефиниция е именно АКТИВ......
Бягай да си удариш главата в нещо тъпо и твърдо - единствения ти шанс!
:]
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:23:34
Quote
PER0
... Самолета, терминал 2 на аерогарата, намираш си работа, бачкаш си спокойно, живееш си живота. Иначе може и да живееш и в БГ-то, харчиш си паричките изкарани навън, но бизнес НЕ!!!![/b]
Отново, разговорът се върти около това, къде теб те стяга чепика. И поредната порция нищо незначещи фрази. В България има няколко милиона работещи, следователно някой все пак успява да върти бизнес. От друга страна, да обясняваш колко е зле тук, спрямо там, и едновременно да твърдиш, че имотите трябва да догонят техните - тва е някакъв нонсенс.

И като цяло логиката доста ти куца, ще извиняваш - ето какво си написал: "Ако имаше нормална европейска заплата щеше доста да се замислиш дали да престъпиш закона". Значи хем твърдиш, че в България няма "нормална европейска заплата", хем цените на имотите ни били ниски спрямо техните. Като за доказателство на последното вадиш, че сиренето в София и в Берлин, било на една цена.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:41:46
avatar
Той Перо не прави разлика между стоки от първа необходимост и такива като имотите, на които най-големия им недостатък е, че са недвижими. Сиренето и мерцедесите и в Германия и в България ще са с относително еднакви цени, ама имотите - не. Щото тяхната цена зависи от заобикалящата ги среда, пък и няма как да ги изнесеш и продадеш на друго място.
Между другото се задава втора вълна на кризата, преди 2 години ви казах, че кризата ще е W - образна. Който ме е послушал и е продал е направил добре. Сега също не е станало твърде късно, продавайте, за да минимизирате загубите !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:43:48
Quote
moskvi4
Quote
PER0
... Самолета, терминал 2 на аерогарата, намираш си работа, бачкаш си спокойно, живееш си живота. Иначе може и да живееш и в БГ-то, харчиш си паричките изкарани навън, но бизнес НЕ!!!![/b]
Отново, разговорът се върти около това, къде теб те стяга чепика. И поредната порция нищо незначещи фрази. В България има няколко милиона работещи, следователно някой все пак успява да върти бизнес. От друга страна, да обясняваш колко е зле тук, спрямо там, и едновременно да твърдиш, че имотите трябва да догонят техните - тва е някакъв нонсенс.

И като цяло логиката доста ти куца, ще извиняваш - ето какво си написал: "Ако имаше нормална европейска заплата щеше доста да се замислиш дали да престъпиш закона". Значи хем твърдиш, че в България няма "нормална европейска заплата", хем цените на имотите ни били ниски спрямо техните. Като за доказателство на последното вадиш, че сиренето в София и в Берлин, било на една цена.

Фразите си значат, ама ти не може да ги разбереш, не се и учудвам. Какво си приказвам аз няма значение, важни са фактите, аз се базирам на факти, и задавам въпроси, на които умниците тук чакащи 149Е не могат да отговорят. Единственият въпрос, който ги вълнува е защо е толкова скъпо за мен и защо не мога да си го купя, а дано някой да се издъни и аз да намажа. Нонсенс е за теб, ако аз бях един чужд инвеститор и видя че инвестициите ми заминават на кино ще бягам като дявол от тамян - това което става с вашите сривове, крахове и т.н. Станат ли цените 149Е и мухите ще забикаля БГ-то, за инвеститори да не говорим. Ни евтината ръботна ръка, нищо няма да може да ги накара да дойдат тук. Тази логика разбира се ти е напълно непозната, и това са разбира се само нищо незначещи фрази за теб. но това няма значение, важното е имотите да са по 149Е, нищо че за да влезеш в входната врата ще стъпваш по лайна.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:47:11
Quote
drakkar
Той Перо не прави разлика между стоки от първа необходимост и такива като имотите, на които най-големия им недостатък е, че са недвижими. Сиренето и мерцедесите и в Германия и в България ще са с относително еднакви цени, ама имотите - не. Щото тяхната цена зависи от заобикалящата ги среда, пък и няма как да ги изнесеш и продадеш на друго място.
Между другото се задава втора вълна на кризата, преди 2 години ви казах, че кризата ще е W - образна. Който ме е послушал и е продал е направил добре. Сега също не е станало твърде късно, продавайте, за да минимизирате загубите !

Аз пък например няма да продавам, имам си парички, имам си всичко, просто няма какво да ги правя парите
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 14:57:31
avatar
Quote
PER0
Quote
drakkar
Той Перо не прави разлика между стоки от първа необходимост и такива като имотите, на които най-големия им недостатък е, че са недвижими. Сиренето и мерцедесите и в Германия и в България ще са с относително еднакви цени, ама имотите - не. Щото тяхната цена зависи от заобикалящата ги среда, пък и няма как да ги изнесеш и продадеш на друго място.
Между другото се задава втора вълна на кризата, преди 2 години ви казах, че кризата ще е W - образна. Който ме е послушал и е продал е направил добре. Сега също не е станало твърде късно, продавайте, за да минимизирате загубите !

Аз пък например няма да продавам, имам си парички, имам си всичко, просто няма какво да ги правя парите

Ми харчи си парите, дръж си имотите и се кефи на живота ! Какво си губиш времето в този форум ?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:28:28
Quote
PER0

Аз пък например няма да продавам, имам си парички, имам си всичко, просто няма какво да ги правя парите

Защо не купуваш имоти, а се чудиш какво да правиш, като имаш парички, е по-интересното?

Най-добре инвестирай в образование, че хората които не могат да намерят баланс между инвестиране и харчене на свободните средства или пък още по-лошо, както ти си написал, не знаят как да инвестират или да харчат, са едни от най-големите неудачници.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход