Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнениея за камелия

Публикувано от javcho 
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:37:38
Quote
drakkar

Ми харчи си парите, дръж си имотите и се кефи на живота ! Какво си губиш времето в този форум ?

Само питам дракаре, защо в БГ-то всичко е толкова скъпо при тези ниски заплати. Нали търсене и предлагане, нали икономически закони, нали големите специалисти и икономисти по пазарна икономика.......
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:38:16
Иворад, ама ти си бил голям мишок.
Не че съм очаквал от простоват френски селчо да си спазва обещанията:

28-10-2011 - 12:51:26

Quote
ivorad
Чао, помиярче! Това беше последният ми пост в тази "тема".
winking smiley

Днес цели 4 мнения в тема, в която си казал, че няма да пишеш повече.
Или вече не помниш 5 дена назад, дядка?
Склероза? Деменция?
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:41:44
Quote
javcho

Защо не купуваш имоти, а се чудиш какво да правиш, като имаш парички, е по-интересното?

Най-добре инвестирай в образование, че хората които не могат да намерят баланс между инвестиране и харчене на свободните средства или пък още по-лошо, както ти си написал, не знаят как да инвестират или да харчат, са едни от най-големите неудачници.

Образование - да, това е друга тема.
Инвестиции - представи си и варианта, когато не ми се занимава с инвестиране, или поне от определена възраст, когато остава да се наслаждаваш на живота без постоянния стрес свързан с инвестиране. И съвсем не е необходимо да си на пенсионна възраст за това, което ти говоря



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-01 15:43 от PER0.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:46:07
avatar
Quote
PER0
Quote
drakkar

Ми харчи си парите, дръж си имотите и се кефи на живота ! Какво си губиш времето в този форум ?

Само питам дракаре, защо в БГ-то всичко е толкова скъпо при тези ниски заплати. Нали търсене и предлагане, нали икономически закони, нали големите специалисти и икономисти по пазарна икономика.......

Пазара е глобализиран ... за стоките, които са от първа необходимост и не са недвижимости. Логиката - продават се на относително еднакви цени навсякъде, ако не тръгне се пренасочват към друг по-платежоспособен пазар.
Такива стоки са горива, храна, труд също - ти сам казваш - не ти харесва - терминал 2. Ама не можеш да си вземеш апартамента с тебе в чужбина :]
Това имота е голям фетиш за бай Ганьо. Той не може да осъзнае, че така сам се закрепостява и му става роб. Но ще го осъзнае winking smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 15:52:53
Quote
PER0
Quote
drakkar

Ми харчи си парите, дръж си имотите и се кефи на живота ! Какво си губиш времето в този форум ?

Само питам дракаре, защо в БГ-то всичко е толкова скъпо при тези ниски заплати. Нали търсене и предлагане, нали икономически закони, нали големите специалисти и икономисти по пазарна икономика.......


Първо почти нищо не е скъпо и не поскъпва.
Дефлацията е навсякъде с изключение на храна, енергия и суровини.
Цените на тези три неща се качват, В СВЕТОВЕН МАЩАБ, точно поради по-високото търсене.

Иначе на въпросите ти.
Цените са изравнени, защото пазара на стоки в ЕС е общ и отворен.
Обаче пазара на труд все още не е.
Затова засега заплатите изостават.
Ако ограниченията ни за работа в ЕС отпаднат, заплатите ще са вдигнат, до 1-2 години след това.

А и при заплатите важи същият закон.
Ако търсенето на работници беше голямо, заплатите щяха да се качват.
Търсене обача няма и безработицата е висока.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-01 15:55 от javcho.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 16:00:19
Quote
PER0

Образование - да, това е друга тема.
Инвестиции - представи си и варианта, когато не ми се занимава с инвестиране, или поне от определена възраст, когато остава да се наслаждаваш на живота без постоянния стрес свързан с инвестиране. И съвсем не е необходимо да си на пенсионна възраст за това, което ти говоря

Щом няма да инвестираш, почвай да "инвестираш" в здраве и забавление.
Ако не знаеш как, пак опираме до образованието.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-01 16:00 от javcho.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 16:00:56
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.
----------------
Наистина ли така смяташ ? Не вярвам, че след толкова години тук, можеш да сътвориш тази нелепица, изумен съм.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 16:03:13
avatar
Quote
bashbroker
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.
----------------
Наистина ли така смяташ ? Не вярвам, че след толкова години тук, можеш да сътвориш тази нелепица, изумен съм.

Дичо, марш обратно в дупката откъдето изпълзя ! Паразити !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 16:09:09
"Дупката" смотльо, от която пиша, е един повече от прекрасен офис, в който аз посреднича при сделки с имоти и където се изумявам на невежеството ти. Освен злобчо, си и невежа, а това е ново за мен.
Re: Мнениея за камелия
01-11-2011 - 16:12:47
avatar
Quote
bashbroker
Цената я определя купувача, продавача може да се съгласи или не на сделката.
----------------
Наистина ли така смяташ ? Не вярвам, че след толкова години тук, можеш да сътвориш тази нелепица, изумен съм.

На тебе какво ти пука кой определя цената ? Нали твърдиш, че цената няма значение за вас - брокерите ? Важното е да има сделки, така казваш ! Ама е хубаво ако и цената е височка, че комисиона става по - голям, нали :]

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход