Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 09:03:22
Става въпрос за казуса с Любо Пенев. Забраниха му да напуска държавата, защото има проблеми с изплащане на кредит към банка. АЗ лично съм шокиран, че едва ли не се приравнява финансовата невъзможност с криминално престъпление. То едва ли не следващата крачка е да поставят под домашен арест длъжниците.
Моля ви забравете за клубни пристрастия, аз лично не харесвам Любо Пенев, не съм забравил кои му бяха приятелите - все мутри, но не това е важно в случая. Важното е какво отражение ще има върху обществото ако се окаже, че ако купите апартамент с кредит, изпаднете в невъзможност да го изплащате и ви ограничават основни човешки права. Дали няма да се окаже все едно дали взимаме кредит или се заемем с контрабанда?
Представете си следния случай - одобряват ви за някой проект по програма за МСП, за да реализирате този проект трябва да теглите банков кредит, като го изпълните ви субсидират с парите от ЕС. Обаче се оказва , че се спират плащания, защото има нарушения не по вашия проект, а по други. В резултат на това ви забраняват да пътувате в чужбина - как ще реализирате продукцията, която произвеждате ако кажете на своите чужди бизнес партньори, че ви е наложена забрана да напускате страната. Дали ще ви повярват, че не сте престъпник?
Не знам каква е идеята на хората замесени в този казус, но едно е сигурно това е удар по кредитирането. Кой ще вземе кредит, при положение, че в договорите обикновено пише, че банката има право едностранно да променя лихвата и общо взето да направи кредита предсрочно изискуем и в същото време може да забрани на човек да пътува зад граница, което пък в някои случаи може да коства работата, чрез която да изплаща кредита.... А бе луда работа.
Много си прав Човек! И не Пенев е проблема в случая - обзалагам се, че той ще се уреди!
Представям си хорицата, които са си въобразявали, че с работа в чужбина ще могат да си върнат дълговете - било към частни лица, било към държавата какъв тупаник отнасят. Направо им казват: ако не искате да пукнете хванете гьостериците (така ли беше тази думичка незнам).
Quote
4ovek
Става въпрос за казуса с Любо Пенев. Забраниха му да напуска държавата, защото има проблеми с изплащане на кредит към банка. АЗ лично съм шокиран, че едва ли не се приравнява финансовата невъзможност с криминално престъпление. .................


......................

Човече,
темата ти за "човешките права" е доста двусмислена (не по твоя вина,разбира се)
от първи клас още се опитвам да обясня на дъщеря ми,че правата не са аргумент а Функция на задълженията и отговорностите , както и,че за да успее трябва да гледа какво правят другите и да прави Обратното !
Банката също има "човешки права" , при това приоритетни !
Време е да спрете с филмите,романите и мечтите и да разберете,ча започва истинската Пазарна икономика , в която има приказка за това" кой поръчва музиката" !

това как ти се вижда ?!?! [profit.bg]

животът е всичко онова,което виждаш реално,докато търсиш потвърждение на чутото
Това е грубо нарушаване на човешките права, дано Пенев ги съди. В Страсбург това ще падне със 110% сигурност.
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 10:06:37
Ред хот, надявам се това да ти е последното писана по темата за да не ми създаваш работа по триенето - не ме кефиш, по тази тема недей да пишеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-02 10:07 от 4ovek.
Това че не можеш да си плащаш дълговете не е престъпление, в Германия съвсем легално можеш да си обявиш частен фалит и след 6 години излизаш чист и почваш на ново без дългове. Това законодателство предстои да бъде прието и в БГ, но лобито на банките ще го бавят до последно, има дирректива на ЕС където се казва, че трябва да има частен фалит и като почнат да текат глоби към България ще бъде прието. Ако някой е много закъсал да отиде в Германия и да фалира там после нито една банка в БГ и копче няма да може да му каже. А това с ограничаването на свободното придвижване е просто някакъв лош виц, просто нямам думи, дано да се намери някой който да осъди държавата, защото това минава всякакви граници.
Quote
4ovek
Ред хот, надявам се това да ти е последното писана по темата за да не ми създаваш работа по триенето - не ме кефиш, по тази тема недей да пишеш.

----------------

Един аватар "щраус" би ти свършил чудесна работа!
имаш право да не се :g: кефиш - разрешавам ти ........

нямам за цел да те "кефя" - прочети "Лути чушки" на Радой Ралин

имаш право и да триеш - пука ми на .............
вразумяване насила не става - но течението носи в правилна посока ! а ние ви winking smileyчакаме
4овек, не знам как стоят нещата с лицето Пенев, знам само, че банките никак, ама никак не обичат да се разправят с дела и съдебни изпълнения.
Редът е следният - спираш да плащаш, чакат те месц-два и те привикват да обясниш какво аджеба се случва, защо поне част не постъпва. Предлагат ти се варианти - друг е въпросът, че те са всички до един по-неизгодни като общ ефект, в смисъл за платеца става по-тежка схемата - разсрочва се, но има цена разсрочванто, срокът се удължава, но пак струва повече , намалява се вноската, но пак за о-дълъг период става и т.н., но основният ефект се постига - има глътка въздух днес и отложени плащания в бъдещите, уж по-добри времена.
Да, ама не, някои длъжници хитреят и прехвърлят всичко на тоя и оня и казват на банката - хвани ме за голия тумбак, понеже сте лоши и само вдигате лихвите, а кризата е страшна, аз освен ония две яхти , дето потънаха, поршето, дето му хакнаха кирката и трите уруспии, дето ми изхарчиха парите нищо друго не съм имал , не става работата по бизнес проекта, нямам пари да се обръсна, а вие искате хиляди да ви внасям - не мога и край. Е, тогава почва административното производство.
Повтарям, най-заинтересовани да се разберат с длъжника са именно банкерите, щото ако един мине метър става страшно, другите ще кажат - ми аз да не съм улав да се свивам, като иванчо може що и аз да не взема и да не връщам...
Така че, как и какво е станало не е ясно, ясно е, че щом не му дават да пътува, значи не се е договорил за отсрочка на задълженията, а за да има договорка, следва да са доволни и двете страни, явно той не е хепи с предложенията които му правят за решение на въпроса и е отказал да играе по свирката на банката - негово право, но то поражда последствия...
Помниш ли преди години като си говорихме за кредитите, изводът беше - днес и сега ( по онова време на кредитна вакханлия дето щракаш с пръсти и идва една ПАПА да ти мушне едни пари за плазма примерно в магазина даже) в БГ който вземе кредит без да си направи сметката ще яде яко дървото, ама сметката в широк смисъл - не само дали ще има пари според рекламите а дали няма да бъде неприятно изненадан после от ония малките букви по договорите... Говорихме си, че бълграитът няма икономическа култира и ще плаче от невежеството си. Не че банките са светци, но това е чист бизнес - като има начин и в Швейцария биха те метнали, само защо ли простите швейцарци така са си изработили законодателството, че трудно става. А у нас - и европейски цени на услугата и български тип и регулации, което сега под натиск се оправя скоростно, но кой паднал в казана -... сори френд, нищо лично...така излиза.
И няма значение МСП, лека кола или жилище или проект - има едни пари дето си ги взел и си длъжен да ги върнеш. Да си мислил...тогава. Щом не си - мисли сега и яж това дърво. Ама било сурово, ми тогава стой си тук и пак мисли, ако пак ти е твърдо може и в затвора да влезеш, това е за съжаление
Така че, за да не го пускат, значи се е запънал и не е постигнал договорка с банката. А когато положението стигне до изуй гащи нямаш възможност да знаеш много, а някои хора не могат да го разберат, мислят, че като навсякъде ще има компромиси.. Е, не е получил такъв, теглил им е една вероятно и теса му пуснали произвоството.
Впрочем ако не си плащаш данъците или глобите също няма да ти издадат паспорт , да ти припомня... Защо държавата да може да принуждава длъжника да плати, а банката да се прави на благотворително дружество....
Изключвам абсурдите на Абсурдистан, друга тема е... Говоря тук, сега и конкретно.
ТАЯ ТЕМА НЕ Е ЗА ТОЯ РАЗДЕЛ ГОСПОДА МОДЕРАТОРИ!!!!!!!!!!!!!
Quote
StefanB
4овек, не знам как стоят нещата с лицето Пенев, знам само, че банките никак, ама никак не обичат да се разправят с дела и съдебни изпълнения.
Редът е следният - спираш да плащаш, чакат те месц-два и те привикват да обясниш какво аджеба се случва, защо поне част не постъпва. Предлагат ти се варианти - друг е въпросът, че те са всички до един по-неизгодни като общ ефект, в смисъл за платеца става по-тежка схемата - разсрочва се, но има цена разсрочванто, срокът се удължава, но пак струва повече , намалява се вноската, но пак за о-дълъг период става и т.н., но основният ефект се постига - има глътка въздух днес и отложени плащания в бъдещите, уж по-добри времена.
Да, ама не, някои длъжници хитреят и прехвърлят всичко на тоя и оня и казват на банката - хвани ме за голия тумбак, понеже сте лоши и само вдигате лихвите, а кризата е страшна, аз освен ония две яхти , дето потънаха, поршето, дето му хакнаха кирката и трите уруспии, дето ми изхарчиха парите нищо друго не съм имал , не става работата по бизнес проекта, нямам пари да се обръсна, а вие искате хиляди да ви внасям - не мога и край. Е, тогава почва административното производство.
Повтарям, най-заинтересовани да се разберат с длъжника са именно банкерите, щото ако един мине метър става страшно, другите ще кажат - ми аз да не съм улав да се свивам, като иванчо може що и аз да не взема и да не връщам...
Така че, как и какво е станало не е ясно, ясно е, че щом не му дават да пътува, значи не се е договорил за отсрочка на задълженията, а за да има договорка, следва да са доволни и двете страни, явно той не е хепи с предложенията които му правят за решение на въпроса и е отказал да играе по свирката на банката - негово право, но то поражда последствия...
Помниш ли преди години като си говорихме за кредитите, изводът беше - днес и сега ( по онова време на кредитна вакханлия дето щракаш с пръсти и идва една ПАПА да ти мушне едни пари за плазма примерно в магазина даже) в БГ който вземе кредит без да си направи сметката ще яде яко дървото, ама сметката в широк смисъл - не само дали ще има пари според рекламите а дали няма да бъде неприятно изненадан после от ония малките букви по договорите... Говорихме си, че бълграитът няма икономическа култира и ще плаче от невежеството си. Не че банките са светци, но това е чист бизнес - като има начин и в Швейцария биха те метнали, само защо ли простите швейцарци така са си изработили законодателството, че трудно става. А у нас - и европейски цени на услугата и български тип и регулации, което сега под натиск се оправя скоростно, но кой паднал в казана -... сори френд, нищо лично...така излиза.
И няма значение МСП, лека кола или жилище или проект - има едни пари дето си ги взел и си длъжен да ги върнеш. Да си мислил...тогава. Щом не си - мисли сега и яж това дърво. Ама било сурово, ми тогава стой си тук и пак мисли, ако пак ти е твърдо може и в затвора да влезеш, това е за съжаление
Така че, за да не го пускат, значи се е запънал и не е постигнал договорка с банката. А когато положението стигне до изуй гащи нямаш възможност да знаеш много, а някои хора не могат да го разберат, мислят, че като навсякъде ще има компромиси.. Е, не е получил такъв, теглил им е една вероятно и теса му пуснали произвоството.
Впрочем ако не си плащаш данъците или глобите също няма да ти издадат паспорт , да ти припомня... Защо държавата да може да принуждава длъжника да плати, а банката да се прави на благотворително дружество....
Изключвам абсурдите на Абсурдистан, друга тема е... Говоря тук, сега и конкретно.

Ама едно е да дължиш пари на държавата друго е на банка. Реално прогледнато държавата какво я интересува че дължиш пари на банката !? Това е проблем на банката тя трябва да те осъди да ти вземе каквото може и това е. Ако си правил измами крил имущество тогава е друг въпрос, но това трябва да се докаже пред съда за измама. Самото изпадане в несъстоятелност не е престъпление и не бива да се ограничава свободното движение на гражданите поради този факт.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход