Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит

Публикувано от 4ovek 
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
03-12-2009 - 12:37:10
Мерси Камелия, стана ми ясно - могат за ти забранят единствено ако личното ти имущество не покрива дължимата сума или ако не представиш обезпечение. Т.е. по принцип банката не може да издейства забрана на лица ползвали ипотечен кредит, защото има обезпечение. Могат да ти забранят при потребителски кредит в големи размери, който не е обезпечен.
Има логика - жилището не можеш да си носиш в чужбинаsmiling smiley
Когато някой гражданин на която и да било страна има каквито и да било просрочени задължения, в това число по кредити, данъци, частни кредитори и т.н., не означава, че въпросният никога няма да погаси задълженията си. Може да е в частична, временна невъзможност, може да е болен, може да е фалирал, да е изпаднал в амнезия, може ... може стотици хиляди неща. Това не дава право на нито един частник и на нито една държавна институция да третира длъжника като престъпник, до доказване на противното. Той може да яде, да @@@, да пее и да плаче, да излиза на балкона, да влиза в хола, да гледа телевизия и да диша, да ходи в други градове и ... та дори в чужбина. Ако в един момент се окаже, че въпросният съвсем съзнателно и при все сумите с които разполага, страда от синдромът на Дарио Фо "Няма да платим, няма да платим!", има международни органи за сигурност, с които (до колкото казва фукнята на местните органи) си сътрудничели пълноценно - "Интерпол", ФБР ... и т.н. европейски и свет. о-зации и нали си сътрудничат, и нали са в "непрестанна топла връзка", да го намерят, да го доведат за ушите и да го разпартушинят от плащания! Ама, за да се се спестят разходи и труд - телефонни, нет, писане, много по-лесно е да го вържеш за парното у тях и докато не плати - няма мърдане! Питам се тогава, за какво са тези международни конвенции, договори на институции и цялата тупурдия за която някои получават заплати от моите мизерни доходи и данъци?!
Нали за това е всичко! Дори и чип да ми монтират в задника съм съгласна, стига да ме оставят на мира ВЕЧЕ!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 20:32 от elissa.
Quote
4ovek
могат за ти забранят единствено ако личното ти имущество не покрива дължимата сума или ако не представиш обезпечение. Т.е. по принцип банката не може да издейства забрана на лица ползвали ипотечен кредит, защото има обезпечение.

Според мен има значение и дали обепечението покрива кредита към момента. Дет се вика преди година и половина може да го е покривало, пък към днешна дата не.
Quote
elissa
Дори и чип да ми монтират в задника съм съгласна, стига да ме оставят на мира ВЕЧЕ!
:]Не мога да не отбележа,че тази декларация се посреща със задоволство от монтажната група!:}
Quote
фло
Quote
elissa
Дори и чип да ми монтират в задника съм съгласна, стига да ме оставят на мира ВЕЧЕ!
:]Не мога да не отбележа,че тази декларация се посреща със задоволство от монтажната група!:}

:]:]:}

по-мъничък по възможност! :] чип, де! *angel*

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-04 03:38 от elissa.
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
04-12-2009 - 09:13:12
Тинки, това са детайли - освен това доказателството, че е променена стойността на обезпечението не се прави за ден - два ако трябва да е доказателство пред съда.
Интересно, че в закона не е уточнено, че става въпрос за необслужвани заемиsmiling smiley Така като го чета излиза, че могат да те спрат и за потребителски кредит, който си обслужвашsmiling smiley
Quote
4ovek
Тинки, това са детайли - освен това доказателството, че е променена стойността на обезпечението не се прави за ден - два ако трябва да е доказателство пред съда.
Интересно, че в закона не е уточнено, че става въпрос за необслужвани заемиsmiling smiley Така като го чета излиза, че могат да те спрат и за потребителски кредит, който си обслужвашsmiling smiley

Ами, разходите по пътуването в съседна страна, дали пък не превишават сумата по вноската? И кое е по- редно- да те дисциплинират в изграждането на приоритети, или да те пуснат и после да трошат пари, търсейки те по света? Щото, парите дето ще се трошат, пак от данъците идват.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход