Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит

Публикувано от 4ovek 
Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 09:03:22
Става въпрос за казуса с Любо Пенев. Забраниха му да напуска държавата, защото има проблеми с изплащане на кредит към банка. АЗ лично съм шокиран, че едва ли не се приравнява финансовата невъзможност с криминално престъпление. То едва ли не следващата крачка е да поставят под домашен арест длъжниците.
Моля ви забравете за клубни пристрастия, аз лично не харесвам Любо Пенев, не съм забравил кои му бяха приятелите - все мутри, но не това е важно в случая. Важното е какво отражение ще има върху обществото ако се окаже, че ако купите апартамент с кредит, изпаднете в невъзможност да го изплащате и ви ограничават основни човешки права. Дали няма да се окаже все едно дали взимаме кредит или се заемем с контрабанда?
Представете си следния случай - одобряват ви за някой проект по програма за МСП, за да реализирате този проект трябва да теглите банков кредит, като го изпълните ви субсидират с парите от ЕС. Обаче се оказва , че се спират плащания, защото има нарушения не по вашия проект, а по други. В резултат на това ви забраняват да пътувате в чужбина - как ще реализирате продукцията, която произвеждате ако кажете на своите чужди бизнес партньори, че ви е наложена забрана да напускате страната. Дали ще ви повярват, че не сте престъпник?
Не знам каква е идеята на хората замесени в този казус, но едно е сигурно това е удар по кредитирането. Кой ще вземе кредит, при положение, че в договорите обикновено пише, че банката има право едностранно да променя лихвата и общо взето да направи кредита предсрочно изискуем и в същото време може да забрани на човек да пътува зад граница, което пък в някои случаи може да коства работата, чрез която да изплаща кредита.... А бе луда работа.
Много си прав Човек! И не Пенев е проблема в случая - обзалагам се, че той ще се уреди!
Представям си хорицата, които са си въобразявали, че с работа в чужбина ще могат да си върнат дълговете - било към частни лица, било към държавата какъв тупаник отнасят. Направо им казват: ако не искате да пукнете хванете гьостериците (така ли беше тази думичка незнам).
Quote
4ovek
Става въпрос за казуса с Любо Пенев. Забраниха му да напуска държавата, защото има проблеми с изплащане на кредит към банка. АЗ лично съм шокиран, че едва ли не се приравнява финансовата невъзможност с криминално престъпление. .................


......................

Човече,
темата ти за "човешките права" е доста двусмислена (не по твоя вина,разбира се)
от първи клас още се опитвам да обясня на дъщеря ми,че правата не са аргумент а Функция на задълженията и отговорностите , както и,че за да успее трябва да гледа какво правят другите и да прави Обратното !
Банката също има "човешки права" , при това приоритетни !
Време е да спрете с филмите,романите и мечтите и да разберете,ча започва истинската Пазарна икономика , в която има приказка за това" кой поръчва музиката" !

това как ти се вижда ?!?! [profit.bg]

животът е всичко онова,което виждаш реално,докато търсиш потвърждение на чутото
Това е грубо нарушаване на човешките права, дано Пенев ги съди. В Страсбург това ще падне със 110% сигурност.
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 10:06:37
Ред хот, надявам се това да ти е последното писана по темата за да не ми създаваш работа по триенето - не ме кефиш, по тази тема недей да пишеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-02 10:07 от 4ovek.
Това че не можеш да си плащаш дълговете не е престъпление, в Германия съвсем легално можеш да си обявиш частен фалит и след 6 години излизаш чист и почваш на ново без дългове. Това законодателство предстои да бъде прието и в БГ, но лобито на банките ще го бавят до последно, има дирректива на ЕС където се казва, че трябва да има частен фалит и като почнат да текат глоби към България ще бъде прието. Ако някой е много закъсал да отиде в Германия и да фалира там после нито една банка в БГ и копче няма да може да му каже. А това с ограничаването на свободното придвижване е просто някакъв лош виц, просто нямам думи, дано да се намери някой който да осъди държавата, защото това минава всякакви граници.
Quote
4ovek
Ред хот, надявам се това да ти е последното писана по темата за да не ми създаваш работа по триенето - не ме кефиш, по тази тема недей да пишеш.

----------------

Един аватар "щраус" би ти свършил чудесна работа!
имаш право да не се :g: кефиш - разрешавам ти ........

нямам за цел да те "кефя" - прочети "Лути чушки" на Радой Ралин

имаш право и да триеш - пука ми на .............
вразумяване насила не става - но течението носи в правилна посока ! а ние ви winking smileyчакаме
4овек, не знам как стоят нещата с лицето Пенев, знам само, че банките никак, ама никак не обичат да се разправят с дела и съдебни изпълнения.
Редът е следният - спираш да плащаш, чакат те месц-два и те привикват да обясниш какво аджеба се случва, защо поне част не постъпва. Предлагат ти се варианти - друг е въпросът, че те са всички до един по-неизгодни като общ ефект, в смисъл за платеца става по-тежка схемата - разсрочва се, но има цена разсрочванто, срокът се удължава, но пак струва повече , намалява се вноската, но пак за о-дълъг период става и т.н., но основният ефект се постига - има глътка въздух днес и отложени плащания в бъдещите, уж по-добри времена.
Да, ама не, някои длъжници хитреят и прехвърлят всичко на тоя и оня и казват на банката - хвани ме за голия тумбак, понеже сте лоши и само вдигате лихвите, а кризата е страшна, аз освен ония две яхти , дето потънаха, поршето, дето му хакнаха кирката и трите уруспии, дето ми изхарчиха парите нищо друго не съм имал , не става работата по бизнес проекта, нямам пари да се обръсна, а вие искате хиляди да ви внасям - не мога и край. Е, тогава почва административното производство.
Повтарям, най-заинтересовани да се разберат с длъжника са именно банкерите, щото ако един мине метър става страшно, другите ще кажат - ми аз да не съм улав да се свивам, като иванчо може що и аз да не взема и да не връщам...
Така че, как и какво е станало не е ясно, ясно е, че щом не му дават да пътува, значи не се е договорил за отсрочка на задълженията, а за да има договорка, следва да са доволни и двете страни, явно той не е хепи с предложенията които му правят за решение на въпроса и е отказал да играе по свирката на банката - негово право, но то поражда последствия...
Помниш ли преди години като си говорихме за кредитите, изводът беше - днес и сега ( по онова време на кредитна вакханлия дето щракаш с пръсти и идва една ПАПА да ти мушне едни пари за плазма примерно в магазина даже) в БГ който вземе кредит без да си направи сметката ще яде яко дървото, ама сметката в широк смисъл - не само дали ще има пари според рекламите а дали няма да бъде неприятно изненадан после от ония малките букви по договорите... Говорихме си, че бълграитът няма икономическа култира и ще плаче от невежеството си. Не че банките са светци, но това е чист бизнес - като има начин и в Швейцария биха те метнали, само защо ли простите швейцарци така са си изработили законодателството, че трудно става. А у нас - и европейски цени на услугата и български тип и регулации, което сега под натиск се оправя скоростно, но кой паднал в казана -... сори френд, нищо лично...така излиза.
И няма значение МСП, лека кола или жилище или проект - има едни пари дето си ги взел и си длъжен да ги върнеш. Да си мислил...тогава. Щом не си - мисли сега и яж това дърво. Ама било сурово, ми тогава стой си тук и пак мисли, ако пак ти е твърдо може и в затвора да влезеш, това е за съжаление
Така че, за да не го пускат, значи се е запънал и не е постигнал договорка с банката. А когато положението стигне до изуй гащи нямаш възможност да знаеш много, а някои хора не могат да го разберат, мислят, че като навсякъде ще има компромиси.. Е, не е получил такъв, теглил им е една вероятно и теса му пуснали произвоството.
Впрочем ако не си плащаш данъците или глобите също няма да ти издадат паспорт , да ти припомня... Защо държавата да може да принуждава длъжника да плати, а банката да се прави на благотворително дружество....
Изключвам абсурдите на Абсурдистан, друга тема е... Говоря тук, сега и конкретно.
ТАЯ ТЕМА НЕ Е ЗА ТОЯ РАЗДЕЛ ГОСПОДА МОДЕРАТОРИ!!!!!!!!!!!!!
Quote
StefanB
4овек, не знам как стоят нещата с лицето Пенев, знам само, че банките никак, ама никак не обичат да се разправят с дела и съдебни изпълнения.
Редът е следният - спираш да плащаш, чакат те месц-два и те привикват да обясниш какво аджеба се случва, защо поне част не постъпва. Предлагат ти се варианти - друг е въпросът, че те са всички до един по-неизгодни като общ ефект, в смисъл за платеца става по-тежка схемата - разсрочва се, но има цена разсрочванто, срокът се удължава, но пак струва повече , намалява се вноската, но пак за о-дълъг период става и т.н., но основният ефект се постига - има глътка въздух днес и отложени плащания в бъдещите, уж по-добри времена.
Да, ама не, някои длъжници хитреят и прехвърлят всичко на тоя и оня и казват на банката - хвани ме за голия тумбак, понеже сте лоши и само вдигате лихвите, а кризата е страшна, аз освен ония две яхти , дето потънаха, поршето, дето му хакнаха кирката и трите уруспии, дето ми изхарчиха парите нищо друго не съм имал , не става работата по бизнес проекта, нямам пари да се обръсна, а вие искате хиляди да ви внасям - не мога и край. Е, тогава почва административното производство.
Повтарям, най-заинтересовани да се разберат с длъжника са именно банкерите, щото ако един мине метър става страшно, другите ще кажат - ми аз да не съм улав да се свивам, като иванчо може що и аз да не взема и да не връщам...
Така че, как и какво е станало не е ясно, ясно е, че щом не му дават да пътува, значи не се е договорил за отсрочка на задълженията, а за да има договорка, следва да са доволни и двете страни, явно той не е хепи с предложенията които му правят за решение на въпроса и е отказал да играе по свирката на банката - негово право, но то поражда последствия...
Помниш ли преди години като си говорихме за кредитите, изводът беше - днес и сега ( по онова време на кредитна вакханлия дето щракаш с пръсти и идва една ПАПА да ти мушне едни пари за плазма примерно в магазина даже) в БГ който вземе кредит без да си направи сметката ще яде яко дървото, ама сметката в широк смисъл - не само дали ще има пари според рекламите а дали няма да бъде неприятно изненадан после от ония малките букви по договорите... Говорихме си, че бълграитът няма икономическа култира и ще плаче от невежеството си. Не че банките са светци, но това е чист бизнес - като има начин и в Швейцария биха те метнали, само защо ли простите швейцарци така са си изработили законодателството, че трудно става. А у нас - и европейски цени на услугата и български тип и регулации, което сега под натиск се оправя скоростно, но кой паднал в казана -... сори френд, нищо лично...така излиза.
И няма значение МСП, лека кола или жилище или проект - има едни пари дето си ги взел и си длъжен да ги върнеш. Да си мислил...тогава. Щом не си - мисли сега и яж това дърво. Ама било сурово, ми тогава стой си тук и пак мисли, ако пак ти е твърдо може и в затвора да влезеш, това е за съжаление
Така че, за да не го пускат, значи се е запънал и не е постигнал договорка с банката. А когато положението стигне до изуй гащи нямаш възможност да знаеш много, а някои хора не могат да го разберат, мислят, че като навсякъде ще има компромиси.. Е, не е получил такъв, теглил им е една вероятно и теса му пуснали произвоството.
Впрочем ако не си плащаш данъците или глобите също няма да ти издадат паспорт , да ти припомня... Защо държавата да може да принуждава длъжника да плати, а банката да се прави на благотворително дружество....
Изключвам абсурдите на Абсурдистан, друга тема е... Говоря тук, сега и конкретно.

Ама едно е да дължиш пари на държавата друго е на банка. Реално прогледнато държавата какво я интересува че дължиш пари на банката !? Това е проблем на банката тя трябва да те осъди да ти вземе каквото може и това е. Ако си правил измами крил имущество тогава е друг въпрос, но това трябва да се докаже пред съда за измама. Самото изпадане в несъстоятелност не е престъпление и не бива да се ограничава свободното движение на гражданите поради този факт.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход