Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит

Публикувано от 4ovek 
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 13:46:13
Стефане, нямам предвид, че може да не си плащаш, ясно е - взел си кредит , трябва да го платиш, запорират ти сметки, запорират ти имущество, дори и не ипотекирано, продават на търг не стигат парите, оставаш си длъжник гадно е ама ми се струва законно, но да ти отнемат правото да се придвижваш свободно...
Да го оставим Любо Пенев - има ли закон в който да пише при какъв размер на задължението, с изключение на данъчните такива, някой може да издейства от полицията на друг да му бъде забранено да пътува извън страната. Има ли закон -ясно, съдът си действа както му е редът, няма ли, значи вече е станало страшно...
А бе хора, за какви човешки права говорите за каква свобода. Ипотекарят е роб по душа. Той изпитва перверзна удовлетвореност от това да живее в зависимост. Искате да обсъждаме свободата на хора жертвали свободата си за по 30 години само и само да купят кайени на строителите и силиконови цици на мутресите им. Моля ви, това е нелепо!
Ами гледай сега Човек, ако всеки дето е теглил кредит и после е "теглил" една на банката вземе да се шляе спокойно напред назад после върви го гони като Веска Меджидиева.
Навремето бая кредитни милионери имаше, а колко сега са в страната?
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
02-12-2009 - 19:03:07
Тинки не защитавам изобщо длъжниците - опрощаването на кредит е приоритет на кредитора. Просто питам дали е законно на длъжник да му се ограничават граждански права . Мога да попитам и следното - има ли право на глас длъжника?
Of Topic
Предлагам, някой като направи тема, в началото да пише: "Забранявам в темата ми да пишат ... еди кои си!".
Така предварително ще се избегнат бъдещи конфликти *angel* :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Тука не става въпрос за длъжник, а за неизряден длъжник.
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
03-12-2009 - 09:50:28
Тинки, все едно, ама не става въпрос за извършител на престъпление.
Ако не съм съгласен с начина по който искат ЧЕЗ да ми изплащат изградения трафопост има ли закон по който да забраня на Управляващия ЧЕЗ да напуска страната? В момента ЧЕЗ ми дължат пари.
Според теб ако има ли разлика между двата случая. Доколкото ми е известно законите трябва да са еднакви за всички.
1) едното е юридическо лице, другото физическо
2) като не си съгласен с ЧЕЗ, заведи дело, спечели го и ако откажат да изпълнят решението на съда - викни един съдия изпълнител да им забрани да ходят в чужбина.
Re: Имат ли право да ограничават човешките права при неизплащане на ипотечен кредит
03-12-2009 - 10:06:29
Тинки я порови да ми кажеш дали някъде има закон , който ясно и категорично да казва дали може да се отнема паспорт, когато се окаже, че има парични задължения между две частни лица. БИло т еюридически или физически.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход