Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-06-2006 - 18:05:10
И ако чете няко друг бивш - "безапелативно" е сложната думичка, чийто правопис съм сбъркала, може и други да има smiling smiley предварително моля за извинение за всички неволно или от незнание допуснати правописни, синтактични, морфологични, етимологични и к'ви ли не още грешки в писанията си. Прост математик съм си smiling smiley

Както казват руснаците "Где, нам, дуракам, чай с ними пить!"
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-06-2006 - 18:25:19
Kote,

По повод толерантостта пак. Първо - с теб може и да споря, може да се скарам, но те уважавам и ценя като събеседник и не бих си позволила да те обидя (поне не нарочно). И все пак за прехода не си права.. :} :} :} (шегичка)

А иначе работата ми е такава, че изисква добри контакти с хора от цяла Европа, а напоследък - и от Китай и Индия. Не съм екскурзовод (както намекваше ФИШ) , обаче smiling smiley Просто обичам да показвам хубавото на града и страната ни на гостите (чисто доброволно и безвъзмездно smiling smiley

И НИКОГА не съм имала до сега проблем с комуникацията с никого, напротив, имам много добри приятели из цяла европа, с които и след като сме прекъснали служебните взаимоотношения, си пиша и си гостуваме, когато има случай. Даже днес се видях със стара приятелка англичанка, с която не се бяхме виждали 4 години. И си прекарахме чудесен предиобед из София smiling smiley

Защо го казвам горното - свикнала съм да мисля за себе си като за позитивен и добронамерен човек, открит към чувствата и желанията на другите. И опитът ми сочи, че болшинството от околните ме възприемат като такъв човек. Затова и ми е болно, когато понякога звучат "дисхармонични нотки" в общуването ми с хората. Незвисимо дали реално или виртуално. Но това не ми пречи да "хапя", ако сметна, че се налага!

Имаме си поговорки "каквото повикало, такова се обадило" и "на зло куче зла тояга"
Joan,
Аз ни най-малко не оправдавам и не защитавам Бившия! Напротив! Въпроса беше че след като си излее чиовек първата реакция (човещинка), може и да се замисли жащо е толкова злостен тоя човек значи? Нещо, което мисля че беше направил Любо, но ти се ядоса, защото го "защитава". За да имаме добро ниво на диалога трябва да се опитваме да вникнем в това, което всеки казва. Уви, понякога са откровенни обиди и чисти глупости (справка Сашо, Зицо и т.н.). Винаги първия пост цели да каже нещо, когато последва ризак отговор с лични елементи се преминава в караница, обръщения от рода "скапа" и обвинения в неграмотност.
А за камъчетата беше съвсем в друг смисъл!!! В същата тема където Бивш се изказа имаше едно не по-малко възмутително изказване касаещо работещите в чужбина - но не беше така остро критикувано, не предизвика реакция, никoй не каза нищо спрямо автора, размина се с едно "не знае какво пише". Защо? Значи наистина нещата не опират до чувство за справедливост а до лични нагласи. Не че не трябва да се плюе и говорят глупости, а че не трябва да се плюе МЕН и да ми говорят не МЕН глупости...
И айде за пореден път моя вече дотежнал на всички призив - дай да не се делим на българчета и чужденчета, на стражари и апахи, на наши и ваши...Както се вижда всеки си е единица - самостоятелна и уникална.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-06-2006 - 11:44:57
Kote,

Значи, ако се замислям всеки път, като прочета някоя изявена "душевна помия", защо авторът е стигнал дотам, мисля, че няма да ми остане време да мисля за друго smiling smiley Пък и хора в депресия има навсякъде. Даже и в Дания (представи си, 'щото им било скучно smiling smiley. Лично аз смятам, че навсякъде има и хубави, и лоши неща. И не виждам причина да изпадам в депресия от факта, че в БГ си имаме доста лоши неща, 'щото пък си имаме и хубави. И така... Лошите гледам да поправям и/или избягвам, на хубавите се радвам. Прост и практичен подход към живота smiling smiley А който не може да намери хубавото или пък не е способен да го оцени, а се вторачва само в лошото (има и такива хора, лично познавам, не само виртуално), на него не мога да помогна. За мен той е обречен на страдания, дори и да не го осъзнава. Но пък Бивш ясно заяви, че не страда, което пак води до "всички доволни" и "защо се косим тогава?!" smiling smiley

За Любо - ами той и в предишни включвания е показвал, че е във фаза "защо живея, като около мен е толкова скапано" smiling smiley Даже от Висоцки не е взел пример smiling smiley, дето здраво си е купонясвал, въпреки че пее "все не так, как надо" smiling smiley Иначе вземеш ли да дълбаеш надълбоко "ама защо ми е толкова скапано наоколо - политиците корумпирани, жените - продажни, алкохола - скъп и фалшив, работата - зле платена и скучна......" и няма начин да не стигнеш до кръчмата, до хапчета, да не говорим за най-тежкия случай - до психиатрията smiling smiley . При това, вече сме били с него там - проблемът не бил идентифициран, според него (Любо де). Аман от идентифициране- егати сложния проблем, дето толкова години не можем да го формулираме! Тогава какви са ни шансовете в рамките на нашия живот нещо да направим за решаването му? smiling smiley

За твоята обида - съжалявам, ако те е заболяло (вкл. от липсата на реакция).

А има и нещо друго - вероятно това, къде живееш (в БГ или извън), в голяма степен и по чисто естествен път води до различия в мнението и начина на мислене. В общия случай, говоря, разбира се, има изключения. Деленето на хората си е естествен процес (различни сме) и не виждам защо да се стремим да го крием. По-скоро трябва да можем да живеем заедно различни. Но пак казвам - ако някой ме нападне, няма да губя време да мисля "абе той защо ме напада - сигурно има някаква причина за това", ами ще грабна сопата и.... Причина винаги има - в случая с Бивш мисля, че беше просто желание да се изяви като "извисен дух, постигнал тайните на битието и съзнанието". Пък нали е българист, къде да му оценят правилния език и духовните висини, освен в български форум smiling smiley
оди пикаи па си легаи :}
камелия
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
04-06-2006 - 23:31:38
"Панчо,бе,учи,Панчо,бе,чети,Панчо пак не ще! smiling smiley smiling smiley
ann
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
07-06-2006 - 20:30:21
Arokh,
Пратих ти мейлче ако темата "що е то ДФ за инв. в АДСИЦ и трябва ли да го има" още те интересува. Сори че не можах по-рано
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
08-06-2006 - 10:51:39
Нищо нямам. На коя поща си пратила, че аз ползвам много.
Ей ти две - arokh@mail.bg и hamishbesnia@gmail.com
Има проблемчета м/у българските пощи и чуждите, така че най добре бг-бг или ч-ч.

Повече ракия за един мирен свят!!!
Беше риплай на твой мейл който не е нито един от тези 2 smiling smiley сега ще форуърд на 2-я
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход