Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 19:40:04
Любо,

Ами като не си съглаен - твоя си работа smiling smiley Бъди си несъгласен. Мислех, че ме питаш МЕН за МОЕТО виждане, което ти се струвало непоследователно и противоречиво. И затова многословно ти обясних (не за да споря, а за да поясня) позицията си и защо тя за мен е такава. И изобщо не смятам, че това е ЕДИНСТВЕНАТА истина, даже не смятам, че има ЕДИНСТВЕНА истина на този свят.

Пък твоята позиция си е твоя работа! Аз с теб не споря. Пък и от досегашните ти "включвания" нямам впечатление да си от "клонингите", ами си имаш и ти "пъпна връв" smiling smiley. Ама може и да греша.... Не е чак толкова важно.

Виж, защо някои хора са във форума не знам и нямам обяснение. Логично не ми се вързва един "бивш българин" да е във форум за българи, ама явно и това може smiling smiley
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 21:08:23
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
Логично не ми се вързва един "бивш българин" да е във форум за българи, ама явно и
това може

Еми факт, скъпа. smiling smiley
Ако поне в началото приемеш моето обяснение и приказката ще е по гладка, а може би и истините по-малко.
Ей го Бившия - ами може да го е яд, че е "бивш", може да няма с кого да си побъбри на Правилен български, може край него да не плюят на обществени места, а може и де е "......още едно добро същество". Да, ама как ще разберем?
Много сме чепати, всеки е авторитет, със своя истина и "душевен покой" - затуй сигурно и къщичката ни е такава.....(те май това ни казват).
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 22:11:14
Любо,

Ама ако знаеш колко не ми пука кой ме смята за чепата! А и казах, че нямам обяснение какво търси той тука, най-малкото може да бъде "още едно добро същество". Добрите същества обикновено (от личен опит) се държат по друг начин - и лесно се разбира дали са добри. Ако щеш, женска интуиция го наречи smiling smiley

А, драги, твоето обяснение си е твоя работа и наистина не ми е интересно! На кйто му пречи "къщичката', си му намира начина да не живее в нея. А щом на теб ти казват нещо смислено - добре. За мен приказват само "душевна помия". Толкоз!
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 22:21:45
Жалко, Любо, ти изглеждаше "добро същество"... Ама явно понякога първото впечатление лъже.....
Ех Йоан...с тая твойта буйна кръв и Козирожки инат...
Винаги, когато човек се опита да те убеди в наличието на множество гледни точки (от ъгъла под които ще погледнеш нещо зависи какво ще видиш) ти стигаш до " това си е мойта позиция, ти е ВЯРНА, сигурно има и други, но те не ме вълнуват" или нещо подобно в общи линии.Че и Любо излезе лош човек накрая задето се помъчи да разбере какво е накарало Бивш Българин да напише това, което е написал.
Значи какво - никакъв толеранс, всеки да си знае мястото, които плюе ще бъде плуют! Чудесно! Само защо всички скочиха срещу ББ, а мнението за "да ви окрадат гастарбайтери такива" беше подминато с "не знаят какво говорят". Веднага ти казвам защо - едното е камъче в твойта градинка, а другото - в мойта.

Любо се е опитал да призове към диалог, разбиране на другия (дори когато другия те изкарва из нерви и си силно несъгласен с него) и неизпадане в крайности, серия от монолози и кавги. Е не го ли прави това "добро същество"? Аз и преди сам се опитвала да те призова към по-меки позиции и си знам че съм от лошите....
"ВСИЧКИ и особено "чужденците" сме тук (във форума)"
"кой не го кефи действителността.... "
Коя действителност?
""аршините" са ни различни."


Лично мнение:
Какво постигаш като хулиш,обиждаш,слагаш всички под един знаменател-" влиза в спор със 100% твърди позиции"?"има повече истини, или твоето не е.".Или защото твоето не е?
Лично аз смятам че е коректно да споделиш опита.Например- на даденото място където живееш е .....,това води до.......,а това от самосебе си рефлектира върху населението ......-и моето мнение е че това е .../добро-можем да се поучим,може да го видоизменим,спрямо нашите условия.... или пък е това наистина е скапано..../.
Не може аз да съм лекар ,да споря със статистик и след като му кажа колко е скапан,без да разбирам от професията му да не получа ответен отговор колко голям бездарник съм.Другия сненарий - като при големия брат - получаваш едно "добре" без всъщност да го касае или вълнува и те забравя на минутата.
Защо не тече плАВНО И ГЛАДКО МИСЪЛТА - и аз съм дал нещо на света.Вярно е,че изказвайки крайното мнение всички с мнение въобще по въпроса ще се "разреват с цяло гърло".Може даже и с твоите собствени думи да изградат цяла нова тема.Мисля че това му е хубавото на нашия език -"или лошото- незнам".Някой тук май го нарече "граматика".
И понеже вече получих обвинение за лутане на мисълта,ако трябва ще се доуточнявам и предварително моля за разбиране,защото онова с аршините е все още в сила.
На всички останали БЛАГОДАРЯ - за смислени разговори,за информацията и знанията ,коите се трупат.БЛАГОДАРЯ за запазените дълбоки и трайни човешки ценности,които сте съхранили.Благодаря за помощта,отзивчивоста и smiling smiley .
ann
Re: А не бъркаме ли понятията?
03-06-2006 - 10:58:44
Сестричке, ма и ти ли си козле?smiling smiley
То затуй сме се харесали явно smiling smiley

Уви, не смогвам да пиша по темите напоследък, особено по филосовските че искат много писане, а много хубави дискусии вихрите тук, но вявай ми чета с удоволствиеsmiling smiley

няма друг форум който да чета от години с интересsmiling smiley
хубавото в момента (според мен като наблюдател) е че всеки от спорещите е труден за оборване понеже казал доста истини а не глупостиsmiling smiley Ти помниш че имаше и други времена в този форум....
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-06-2006 - 17:47:18
Kote,

Всяка толерантност си има граници! Когато някой обиди майка ми, че е проклета, ще му издера очите! Макар че тя наистиан Е! smiling smiley Но се е МОЯТА майка! Аз не обиждам на бивш новата родина (ако има такава) и не мога да приема за начало на диалог определението, че "всички сме тикви...", а аз лично "прост математик". Защото едно от най-любимите ми хобита е да чета (а бях обвинена в това, че не чета достатъчно). И защото казах очевидна истина, че алчността е типична общочовешка черта, а не българска. Което бе обявено за "невъзможност да разбера един извисен дух". Да не говрим за обвиненията в неграмотност ии то СЛЕД признание с половин уста за обратното.

Бивш влезе и излезе от форума само за да ни каже колко сме прости, ограничени и не ни бива за нищо. Без изобщо да ни познава, без да си е направил труда да прочете предишни теми поне (щеше да види, че пиша в женски род). Просто снизходителен жест на откровено презрение от страна на "висш" ум. Такава позиция я смятам за начало на война, а не на диалог, и мисля, че всеки нормалн човек би я сметнал за такава.

Колкото до камъчетата- ако аз дойда в Япония и почна да хуля страната им пред японците, ти как смяташ - ще бъдат ли толерантни към мен? И ако външно не го покажат по някаква прична (например обичай на гостоприемство), как според теб, ще с отнасят вътрешно към мен, освен с омраза и презрение?

Все пак Бивш ме обиди съвсем лично и целенасочено. докато оня с "гастарбайтерите" говореше изобщо. Но не бих те призовавала към толерантост, ако ТИ му беше теглила една за това - бъди сигурна!

Диалог може да има, ако И ДВЕТЕ страни заявят желание з атакъв. А Бивш не заяви желание да обсъди нещо с нас. Той просто искаше да ни каже безапеталтивно "вие сте прости и толкоз!"

А ако "нашто поколение" (на Вазов) е линеело, не мислиш ли, че отдавна щяхме да сме изчезнали като род от земята, все пак е било преди близо сто години. А как щяхме да имаме хора като кап. Списаревски например, ако бяхме залинели наистина? Много характерна за нашите творци е "мировата скръб" (както и за руските, бих казала). Но всеки от тях, освен думи на тъга, е изрекъл и много думи на обич и преклонение към страната ни. Те са я обичали ТАКАВА, каквато Е! Защото да чакаш да ти се падне "красива, умна, добра и богата майка", за да си обичаш майката - е безсмислено, според мен.

Аз твърдо вярвам, че любовта не може да бъде залужена като "пчеличка" в началния курс. Нея или я има, или я няма, и няма рационално обяснение.
Re: А не бъркаме ли понятията?
03-06-2006 - 17:54:26
Привет, сестричке smiling smiley липсваш ми, като не пишеш...

Да, козле съм smiling smiley не ми ли личи :} Значи и ти, а? М, даа, а някои казват, че това със зодиите било празни приказки smiling smiley

Е, имаше и други времена, вярно, но аз по тях ама хич не тъгувам smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
03-06-2006 - 17:56:25
Kote,

За Любо - когато някой снизходително ме нарече "скъпа", просто ме провокира да му кажа нещо по-така..... Ама пусто възпитание smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход