Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 10:05:01
Kote, всички знаем че скоро Азия ще е центъра на света. Това не попречи на Япония да стагнира повече от 10 години. Всичко е относително, а и в края на краищата всеки пречупва нещата през своята призма - къде се чувства най-добре и къде иска да се развива. Да го кажем така - Африка е мястото за истинските авантюристи, от онзи сорт дето свалиха човечеството от дърветата, Азия - за големите акули, Европа и Канада - за носталгиците по соца, хората които обичат реда, Америка - за амбициозните и мечтателите... smiling smiley
Примерно де... smiling smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 12:06:11
Като гледам, фенове на всички континенти май има тука smiling smiley А Австралия и Океания, ами Южна Америка - има ли някой за натам? :}

Аз пък си обичам тая пуста наша страна! Барабар с бойковците и циганите - много странно звучи (даже и за мен smiling smiley), ама напоследък го осъзнах ясно и чак се стреснах! Да не съм нещо чалната?! :}

Е, и на ФИШ му бях казала отдавна - "ако майка ми е стара и грозна, това пречка ли е да я обичам?" :}

Консерва съм си и това е! Светът се отворил като стрида в краката ми, а аз съм се запънала - Балкани, та Балкани :} Интересно, ВСИЧКИ гърци, с които съм говорила по темата, където и да са ходили, винаги се връщат в Гърция - просто не могат дълго без нея. Много силно впечатление ми е правило това.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 12:40:02
АЗ пък не съм толкова сигурен, че винаги ще си я обичам страната. Вече едно по хубавите неща си заминават. А най-лошото е, че почвам да осъзнавам, че на малко хора им прави впечатление или даже още по-лошо - повечето приемат, че загубата си заслужава. Ако продължи развитието в тази посока и аз ще се махна ако ми стистка тогава да замина за Африка, деsmiling smiley
Boby, samo da vmetna, dai Bozhe i nas dani hvane "stagnatsia" kato v Japan...ama da sme napravili tehnia rast parvo.
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 19:43:26
Здравейте,
Гледам без Фиш, дискусията се е преместила тук.
Не ми се влизаше, че след едно готино пътуване не ми се говори за първите ключови думи (впечатления) при завръщането. Държи ми влажно вече две седмици.
Но да споделя три неща:

4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> АЗ пък не съм толкова сигурен, че винаги ще си я
> обичам страната. Вече едно по хубавите неща си
> заминават. А най-лошото е, че почвам да осъзнавам,
> че на малко хора им прави впечатление или даже още
> по-лошо - повечето приемат, че загубата си
> заслужава. Ако продължи развитието в тази посока и
> аз ще се махна ако ми стистка тогава да замина за
> Африка, де

1. 4овек, провокираш ме да се съглася с теб. Аз обаче тази ситуация бих я определил като един "проточил се дългогодишен" брак. Любовта е изчезнала неусетно заедно с много от хубавите неща. Чудим се понякога защо седим в него и казваме, че е от обич, но обикновено не е така. Решението е развод (имам известен опит), но навреме....

и две неща, с които нямам опит и образование, но не ме напускат след пътуването:

2. Струва ми се, че светът се дели на три части - стари империи (съществуващи или наследниците им в накаква форма), нови такива (с имперски амбиции) и други.
Тава така си е редено от векове, и без да съм специалист, май няма скорошни сведения да се е променяло. Та ние от край време сме си в други и колкото и "демокрации и пазарни икономики да построим" все тая.
Тук може би не се връзват точно съвременен Китай и т.нар. Азиатски лъвове и затова да премина към....

3. "Повечко работят там, обаче.....", както се пееше преди време.
И изобщо - въпрос на култура и ценности.
Не там древни красоти, паметници и произведения, а отношението към света, обществото, труда и т.н. Може би морал му се вика.
Та от предишните империи по нашите земи ние имаме:
"Да би мирно седяло, не би чудо видяло"
"Наведена главица, сабя не я сече"
"Учи, мама, да не работиш"
"Не сакам аз да съм добре, сакам Вуте да е зле"
и от най-ранно детство - "Слушкаш ли Иванчо, слушкаш ли.....?" и т.н.
Та такива ми ти работи....... sad smiley
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 20:22:27
Любо,

Ех, тази мирова скръб! smiling smiley Ти да не си почитател на Гогол - неговият герой помещикът Тентетников от "мъртви души" така все въздиша - млад, здрав, хубав, богат, а все нещо му криво - животът му празен! Пък е и от стара империя - би трябвало по твоята класация да живее и пее, ама на! Нищо такова!smiling smiley

Е, не я разбирам тази работа и това си е. С кого ще се разведеш - с жена си може, ама с майка си - как ще стане, не разбирам :} :} :}

Човек не си избира родителите, роднините и родината - всичко друго може да смени, ама това - НЕ! ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО!!!
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
26-05-2006 - 21:18:02
Правилният въпрос който трябва да си зададете е: Къде АЗ ще живея по-добре, а не къде СЕ живее по-добре. Изборът е строго индивидуален и търпи изменения с течение на времето. Основни фактори влияещи на избора са: професионална квалификация и възможности за реализация в дадената държава, начин на живот, интереси, приятели, семейна среда.
Лично за себе си, ЗАСЕГА предпочитам България. Бях в сащ за 4 месеца (не като имигрант) и представите ми се разминаваха с действителността. Там съм изживявял едни от най-хубавите и лоши дни, обаче като цяло се разочаровах и не бих отишъл там задълго.

Сега ме влече Китай, ама това е във сферата на фантазиите.
Bravo arokh, nai-setne vernia vapros! Zashtoto ima mnogo hora, koito sa imali "glupostta" da se obrazovat prekaleno mnogo za nuzhdite na rodnata ikonomika i za tiah prosto niama prepitanie u nas. I kakvo sega da stavat targovtsi na koli ili "da reshat v tsirka mechkite" ako prodalzhim s tsitati ot NLO??? I zhiveiat po razni chuzhbini i sa kade dobre, kade ne chak tolkova...
Kitai e miasto ,za koeto nie imame strashno pogreshna predstava (kakto i sveta obshto vzeto) i skoro shte badem iznenadani...Tam v momenta e nai-surovia kapitalizam, za tia koito si misliat che e u nas samo shte kazha, che v Naroden Kitai obrazovanieto e PLATENO oshte ot parvi klas, lekari, bolnitsi, vsichko! No za da e po-veselo partiata mozhe da reshi i da ti natsionalizira kakvoto i haresa...No partiata e zhelezen "Chicho Sam", baia po-alchen ot istinskia i vodi strahotna biznes politika. V Shanhai i Pekin bogatite zhiveiat taka, kakto u nas edva li niakoi bi si fantaziral...nishto che ima raioni v koito ne sa vizhdali vlak, za tok da ne govorim!!!
UBI BENE IBI PATRIA
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
27-05-2006 - 10:17:31
Любо, ама ние след някой месец от други минаваме в класа "стара империя"smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход