Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley

Публикувано от Joan 
камелия
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
02-06-2006 - 00:37:05
Joan
Извинявай, Joan, права си!!!! :crazy:
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
02-06-2006 - 09:49:44
Няма нищо, Камелия, случва се smiling smiley
Joan, аз не се засягам! Напротив, права си в много отношения, в споровете с Фиш нито веднъж не съм била на негова щръбна, само си повтарям като грамофонче че типа "Никoй ни мои ма варна на село!!!" не е преобладаващ сред ЖИВЕЕЩИТЕ В ЧУЖБИНА, защото това и ЕМИГРАНТ са различни неща.
И както обясних на човек напоследък младите хора отиват навън следвайки собственото си развитие в голяма част от случаите и много малко са тези, за които ти говориш. Както са малко и Бивш Българин типа хора. Но както видя често се появяват изказвания от сорта на "гадни гастарбайтери дано да ви окрадат..." или как беше точно не се сещам(нЕ ти, никога ти), както и разни общоцнаменателни изказвания, които ме провокират не за друго, а защото ти си човека които най-много държи на точността на изказа във форума. Стана ега ти изречението, дано да схвана лъкатушещата ми мисъл...
Re: Ето кой ще ги купува имотите smiling smiley
02-06-2006 - 12:39:27
Kote,

Ами добре - разбрахме се най-сетне! smiling smiley Изобщо не мисля, че преобладаващото мнозинство емигранти са от типа "ФИШ" или "Бивш..." (брей, даже се римува smiling smiley. Използвам думата "емигранти" за всички, които по една или друга причина живеят постоянно в момента в чужбина - за краткост само. Без никакви други помисли smiling smiley И винаги съм вярвала, че където и да е човек, носи в себе си някакво късче от родината си. Но пък светът е шарен и има всякакви хора - така е! Както има и хора на другата крайност - "дано ви окрадат, скапани гастарбайтери...". Не мога да кажа друго за тях, освен това, което вече е казал Христос "Прости им, Господи, те не знаят какво вършат/говорят/пишат!" Затова и на мен, също като на Колегата Начев smiling smiley, ми е жал за тях. Но пък явно те се чувстват добре така - поне така казват smiling smiley

Значи, всички доволни - 'що да се косим smiling smiley
А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 13:41:27
Взимам повод от Бившия в др. тема.
Умишлено сменям и заглавието на поста.
Вижте и тази, и др. тема(и) от къде тръгват и как стигат почти до едно и също.
Механизмът обикновено е сходен - появява се някой емигрант с провокативно име или мнение и ние го почваме "Абе ти к'ъв си.....няма бивши .... "и т.н.
Мисля че една от причините (4овек по-горе подхвърли) е, че смесваме понятията:
Родина(майка), българин, патриот, родолюбец ......

Сигурно е възможно (и допустимо):
Да си българин, а да считаш Родината си мащеха.
Да си патриот, но да не харесваш родните мутри, улици и т.н.

Струва ми се, че ако нещо читаво е останало у българина е Родолюбието в по-тесен смисъл (роднини) и по широк (4овек: приятели, среда).
За другите понятия се палим традиционно, по балкански, но трудно защитимо.
От там - някаква "неясност със себе си", в което обаче не пропускаме да упрекнем Фиш, Бивш и Со.


Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 14:07:56
Любо,

Ако има нещо, по което имам ясност, това е "със себе си" :} Ако четеш Пратчет, аз съм като Баба Вихронрав (макар и далеч от възрастта й! smiling smiley - "Баба винаги знаеше коя е - самата себе си". Типично Козирожка черта е smiling smiley "право през лука с вдигната глава!" smiling smiley

Хамлет винаги ми е бил странен. Вярно, че в по-късните години повече взех да го разбирам и да се замислям, но все пак искам "да бъда!" - определено! :}

А и нямам впечатление ФИШ или Бивш да имат проблем със себесъзнанието си - те определено знаят кои НЕ СА!

А колкото до другите, ами всякакви комбинации са възможни - не споря! Който както си иска, така си живее.
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 14:42:38
Какво да бъркаме. В България, както във всяка една държава живеят различни хора - умни, глупави, работливи, мързеливи... А обикновенно се изказва някой като поставя всички под общ знаменател, с тон неподлежащ на никакъв коментар. Както виждаш има и хора, които не живеят в България, но се получава диалог с тях - има спор, ама не се стига до кавги. И даже май са по-скоро изключения тези, които предизвикват силна ответна реакция.
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 15:22:41
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо,
> Ако има нещо, по което имам ясност, това е "със себе си"

Чудесно, моите симпатии за това, но като добавиш в следващото изречение, "уверана в себе си", нещо от сорта:
"Каквото и да говориш, не можеш да скъсаш пъпната връв с Родината майка" и спора е готов.
А той пък като каже - "Каква Родина, бе - мутри и мръсотия".
После: "те определено знаят кои НЕ СА!" (поне една удивителна smiling smiley ) - , вече отидохме на кавгата.

Понякога накрая се споменава, че има "общи" изходните позиции:
"А колкото до другите, ами всякакви комбинации са възможни - не споря! Който както си иска, така си живее."

За това горе-долу става дума. smiling smiley .... и Бившия му вика "празни приказки" и крещи:
"Защото май всички знаем грозната истина, но малко са онези които имат смелостта да си я признаят или разума да я осъзнаят."
Пък аз си мисля, че всички ни води (всеки по своему) някаква неудовлетвореност от днешното състояние на Родината.

А иначе, и мен ме провокираш да попитам: Ако трябва по някаква пичина да степенуваш Родина и майка? "Наясно със себе си", какво ще направиш?
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 16:12:16
Любо,

Я чакай малко - едно по едно:

1 По повод пъпната връв - я прочети внимателно - на стр. 26 какво казвам "Но няма развод с родината - това е моето мнение. Просто има (за мен лично) някаква "пъпна връв", която тегли....."

Не съм казала, че ДРУГИТЕ (каквто и да говорят) не могат да я скъсат, казала съм, че АЗ не го мога. Може други изобщо да нямат такава връв. Може и клонинги да са - знам ли? smiling smiley

Така че аз за себе си съм наясно. Явно (казах вече) и те са наясно. Ами хубаво!

2. Ами те наистина определо знаят кои не са! Не са българи! И си го заявяват - поне "бившият" съвсем ясно.
Защо да има кавга по този повод - аз да не би да им оспорвам това, което те за себе си знаят?????

3. Общите изходни позиции са дотолкова общи, доколкото ние и делфините сме обща форма на живот smiling smiley (например) - все бозайници, ама ние можем да живеем на сушата, а те - във водата. Искам да кажа - къде виждаш противоречие в съжденията ми?????

4. А се намесих с коментар при излиянията на "бивш" съвсем спонтанно, защото наистина стремежът към пари на всяка цена си е присъщ на целия човешки род (не само на българите) и това исках да подчертая. Дори цитираната мисъл не касае българската алчност, а американската. Но не бях разбрана, а и бях обвинена в неразбиране на другата страна (тесногръдие, ограниченост, "прост математик"winking smiley. Е, к'во сега да направя smiling smiley

Всеки път, когато някой ме обиди в този форум, изпитвам истинско удоволствие от реакцията на "приятелите ми". Да не звучи мазохистично smiling smiley - хубаво е да усещаш, че има хора, съпричастни на твоите идеи и вярвания, които те подкрепят. И им благодаря от сърце за това усещане! Мисля, че самотата е най-страшната съдба за един човек.

Колкото до състоянието на Родината - това е ама съвсем друга тема. Нееднократно съм подчертавала безполезността от безкрайното сочене на проблемите. За себе си мисля, че ако АЗ действам в унисон с вижданията си за това, каква би трябвало да бъде тя, най-много допринасям за постигането на тази цел. И че ако ВСЕКИ, на когото изобщо му пука, прави същото, нещата бързо ще тръгнат в желаната посока.

Имаше една песен на прехода "Ако до всяко добро същество застане поне още едно, тогава, тогава, предвиждам такъв живот, че само си викам ДАНО!"

И последно - на въпроса ти - как ще ги степенувам - на едно ниво са по важност- те са просто на различни плоскости в съзнанието ми. Общото между тях е, че (според мен само!!!) не можеш да се разведеш с нито една от двете. А различното е ясно smiling smiley не виждам как могат да застанат в конфликт една с друга, че да избирам между двете - ако правилно съм разбрала въпроса ти.

Но споменах вече, че имам доста поводи да се оплаквам и от майка си, както и от Родината - май и двете не са образец smiling smiley. Но казах също, че въпреки това обичам и двете - любовта май не може да бъде обяснена рационално smiling smiley

Не виждам какво неясно има в цялата ми позиция - и наистина смятам, че съм наясно със себе си - поне по тези въпроси.
Re: А не бъркаме ли понятията?
02-06-2006 - 19:28:59
Joan,
Нещо ми дотяга спора. При това многословие, макар и номерирано ....
Аз пък не СЪМ съгласен БЕЗУСЛОВНО с всяка от 4-те точки поотделно.
Пак казвам - твое право е да си 100% убедена в .....
Това обаче не значи, че е единствената истина, особено по такива дискусионни неща.
Или има повече истини, или твоето не е.
Поначало, когато се влиза в спор със 100% твърди позиции, резултатът е минимален или клони към множество 100% истини, т.е. безсмислен спор.
Вярно е, че сме свикнали (още от букварчето) за Родина да има ЕДНА, ПРИПОВДИГНАТО ПАТРИОТИЧНА ИСТИНА, но за колко хора днес това е така. Тъпо е, че от тук обикновено тръгват препирните, но е факт.
Та се опитвам да кажа, че за мен проблемът е от недобре (за днешния ден) дефинирани понятия. По-горе го писах - няма как, а и нямаме право да си мерим един на друг патриотизма и българщината като "аршините" са ни различни.
А си мисля, че ВСИЧКИ и особено "чужденците" сме тук (във форума) главно защото сме БЪЛГАРИ, а не бозайници. Кой от носталгия, кой от скука, кой не го кефи действителността....
Китайците също са бозайници и сигурно биха поспорили интересно, но нещо не ги виждам тук smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход