Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да продам жилище без агенция?

Публикувано от lazarus18 
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
08-02-2007 - 10:35:36
avatar
Така е знам го много добре :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
09-02-2007 - 12:41:54
Продавач,

за 36-те стинки

Понеже разбрах, как брокерите са станали много добри в кредитното консултиране, (вместо например в оценка на имота) ще ти обърна внимание, че 3900 лв се дават сега.

Ако ги добавим към ипотеката, вземем срок на изплащане 30 години (посочена от тебе цифра), включим лихва 6.4 %, такса усвояване 2%, без таска управление, без таски за оценка и правно обслужване ( да не усложняваме сметките, защото не знаем тези 2000 евро какъв процент от заема са).

Правим смтеките и се получава 72.4 стинки на ден (7925 лв общо)

ПС. Цифрите са според една от най-добрите в момента оферти за ипотечен кредит за покупка на жилище. Разглеждам само ипотечни, защото те позволяват такъв дълъг срок на изплащане.

Има ли по-добра оферта на банка, която мога да използвам?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
09-02-2007 - 17:33:12
КАКВО ПРОДАВАШ, АКО Е ТУХЛА МЕ ИНТЕРИСУВА
Биборанче...
09-02-2007 - 19:45:25
avatar
Аз нещо не ти разбрах идеята признавам си :}

Като започнем от това:

"Понеже разбрах, как брокерите са станали много добри в кредитното консултиране, (вместо например в оценка на имота)"

Едното как пречи на другото не те разбирам???

"ще ти обърна внимание, че 3900 лв се дават сега.

Ако ги добавим към ипотеката, вземем срок на изплащане 30 години (посочена от тебе цифра), включим лихва 6.4 %, такса усвояване 2%, без таска управление, без таски за оценка и правно обслужване ( да не усложняваме сметките, защото не знаем тези 2000 евро какъв процент от заема са).

Правим смтеките и се получава 72.4 стинки на ден (7925 лв общо)"


Защо ще ги добавяме към ипотеката??????????

Колкото до условията на банката струва ми се, че трябва имаш ежегодни такси към тази лихва от 6.4%, но може и да не съм прав, защото незнам за коя банка говориш. Пиреус имат 6.4 лихва, но таксата за усвояване е 1.25%... Застраховката живот безплатна ли ти е или е включена в месечните вноски?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Биборанче...
09-02-2007 - 19:53:06
Продавач, какво ще кажеш комисионата да ти я плащам 30 години по 80 стотинки на ден smiling smiley, става ли?
ok
09-02-2007 - 20:13:02
avatar
Аз вече си казах мнението по този въпрос иначе ако правех оборот колкото една банка може, но съответно с лихвите :} spinning smiley sticking its tongue out

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
09-02-2007 - 21:09:46
avatar
Толкова ли е трудно да схванете,че Продавач се будалка?Един средноинтелигентен човек трябва да знае каква е работата на посредника.И какво общо има между него и дейността на банката.Да,посредника може да ви помага,щом не можете да се оправите с документите,които банката ви иска.Да,може и да ви заведе за ръчичка в общината,защото не сте се научили как се подава молба за данъчна оценка и скица. Може и да ви заведе в топлофикация,енергото.......да си прехвърлите партидите,защото не можете да се оправите сами.За проверките и ровенето в архивите-падминавам го,защото то наистина е не за всеки.Ами, ограмотете се малко,пък тогава изчислявайте колко стотинки на ден би ви се вързала лихва на сума,която не сте взели в заем,а сте дали за свършена работа....... :g:
Анонимен потребител
Re: ok
11-02-2007 - 18:55:31
е нали с лихвите го смятаха 72.4 стотинки, аз 80 ти давам smiling smiley
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
16-02-2007 - 15:03:05
МОЛЯ КОЙТО ПРОДАВА АПАРТАМЕНТ МЕЖДУ 55 КВ М И 63 КВ М В РАЙОНИТЕ НА МЛАДОСТ-СОФИЯ ДА МИ СЕ ОБАДИ НА ТЕЛ 0884 234283 ИЛИ ТЕЛ 8774381, ДА МИ СЕ ОБАЖДАТ САМО СОБСТВЕНИЦИ,НЕ АГЕНЦИИ!!!
Анонимен потребител
Re: Мога ли да продам жилище без агенция?
16-02-2007 - 15:29:27
има си секция за обяви
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход