Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
07-10-2011 - 19:27:29
Относно тонът ми, виж първото изречение от поста си и ако не усещаш, че си язвителен, значи не си го прочел.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
07-10-2011 - 19:38:13
Щом въпросът ми е дъвкан няма смисал да го обсъждаме. Ще прочета старите постове.

Достатъчно ми е да знам, че още се кара както преди (Комисиона се дели между двете страни и е от порядъка на 5-6 %).

> виж първото изречение от поста си
Погледнах и първия и последния си пост. Не разбирам с какво съм те засегнал, но ако е така се извинявам.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
07-10-2011 - 19:48:55
АНИ-та има от повече от 20 г. и винаги се е работило по този начин, тук няма нищо общо нито бум, нито криза, апропо, така е по цял свят, правилата по които работим, сме заимствали от колегите в нормалните държави.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 01:44:13
Прочетох доста стари теми в този форум където се обсъждат комисионните. Това, което видях - брокерите казват, че комисионна от човека обадил се по обява е нормално да се взима, а други хора казват, че не е нормално.
Явно всичко е индивидуално и ще зависи от това на какъв брокер ще попадна и какво ще се догоровим.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 08:24:28
Няма да плащаш само ако си намериш имот от собственик, иначе дали ще си наемеш брокер да ти търси, или ще ке обадиш по обява в АНИ, все ще плащаш, единствената разлика е възможна само в размера на комисиона.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 16:18:20
Quote
bashbroker
АНИ-та има от повече от 20 г. и винаги се е работило по този начин, тук няма нищо общо нито бум, нито криза, апропо, така е по цял свят, правилата по които работим, сме заимствали от колегите в нормалните държави.

Дичка, не лъжи толкова нагло, моля!!!
Преди време писах на тази тема, за тези, които четат форума, да се запознаят малко. Тази практика, която прилагате тук, не само не е взаимствана от някъде, а никъде я няма.
В страни с по-уредени пазари на НИ дори е забранено да рекламираш имот, без да имаш договор за това със собственика. Само това да се приеме тук и ще приключи ерата на вашия начин за правене на бизнес, който е изцяло в ущърб на купувача.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 16:33:39
avatar
Quote
brotarius

Преди време писах на тази тема, за тези, които четат форума, да се запознаят малко. Тази практика, която прилагате тук, не само не е взаимствана от някъде, а никъде я няма.
В страни с по-уредени пазари на НИ дори е забранено да рекламираш имот, без да имаш договор за това със собственика. Само това да се приеме тук и ще приключи ерата на вашия начин за правене на бизнес, който е изцяло в ущърб на купувача.

Интересно, от позицията на какъв писа- на специалист по всичко?
Ако такъв закон влезе в сила и се следи спазването му, брокерите ще бъдат облагодетелствани най- много. Защото, всички тарикати, които си позволяват да раздават офертите си на агенциите, без да подписват договори, ще бъдат игнорирани. Ще се въведе и такса за рекламирането в срока на договора, която ще се приспада ако стане сделка. Ако не стане в срока на договора, таксата няма да се връща- точно както при " по- уредените пазари".
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 16:44:19
Quote
камелия
Quote
brotarius

Преди време писах на тази тема, за тези, които четат форума, да се запознаят малко. Тази практика, която прилагате тук, не само не е взаимствана от някъде, а никъде я няма.
В страни с по-уредени пазари на НИ дори е забранено да рекламираш имот, без да имаш договор за това със собственика. Само това да се приеме тук и ще приключи ерата на вашия начин за правене на бизнес, който е изцяло в ущърб на купувача.

Интересно, от позицията на какъв писа- на специалист по всичко?
Ако такъв закон влезе в сила и се следи спазването му, брокерите ще бъдат облагодетелствани най- много. Защото, всички тарикати, които си позволяват да раздават офертите си на агенциите, без да подписват договори, ще бъдат игнорирани. Ще се въведе и такса за рекламирането в срока на договора, която ще се приспада ако стане сделка. Ако не стане в срока на договора, таксата няма да се връща- точно както при " по- уредените пазари".

Точно така лельо Камелия, но както много пъти си се доказвала, отново полазваш, че не виждаш по-далеч от носа си.
След като тези неща, които спомена наистина станат така, както си написала, ще се отвори вратата на тези, които искат да си продават сами имота, а те няма да са малко, ако сметнат, че комисионната, която им бъде искана не ги удовлетворява.
Ще станеш свидетелка на бум на обявите от тип "FSBO" (for sale by owner- няма да ти го превеждам това, вярвам сама ще се справиш).
А тези обяви, които са през АНИ, ще изглеждат като нормални обяви със снимки, местоположение и колкото се може повече информация за имота, защото АНИ ще си имат договор и ще си получат възнаграждението.

Тези неща не ги пиша за теб, защото знам, че ти няма да ги разбереш, но вярвам, че по-голямата част от четящите форума, ще разберат за какво става дума. Не аз съм измислил топлата вода, подобен вид регулации са се наложили с времето в далеч по-развити пазари от нашия. Аз просто ги цитирам.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 19:53:58
brotarius , ти пък хкой си да ми казваш, че лъжа, какво ти разбира главата от работата на АНИ ?! Аман от псевдоспециалисти - комплексари, дето си умират от мерак да дават акъл там, дето представа нямат.
----------
Преди време писах на тази тема, за тези, които четат форума, да се запознаят малко.
---------------
От кой точно позиция пишеш, че да те четат хората ? Аз съм от първите, започнали този бизнес, проучил съм десетки правила и закони в десетки държави, ти какъв си ?! За незапознатите предлагам да гледат един тв канал - FLN, всяка вечер го поглеждам , там ще видите как се работи в Щатите, колко е комисиона и кой го плаща. Само за сведение на "специалиста" brotarius и останалите такива, комисиона от купувача е 5 %.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
08-10-2011 - 19:58:59
"Ще станеш свидетелка ","
ще изглеждат"
" ще си имат договор"
"ще разберат"
" ще се отвори вратата"
" ще си получат "
Прочети сам какво си написал и после виж какво пита човека. Той е попитал "Кога СЕ плаща комисиона", а не "Кога ще се плаща", преброй си "ще"-тата, ти ни разказваш за нещата такива, каквито на теб ти са иска да бъдат, а не какво се случва днес.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-08 20:43 от bashbroker.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход