Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 00:21:52
Госпожо Камелия явно няма да стигнем до консенсус с вас.

Относно разходите на агенцията по предлагане и показване на имота - смятам, че тези раходи трябва да се поеамат от продавача, защото той реално се нуждае от услугите на АНИ и той е наел въпросната агенция, да му свърши работата, а показването на имота на потенциални купувачи е част от тази работа. Т.е. когато агент показва апартамент на купувач, той не прави услуга на купувача, а на продавача.

Ако се върнем на автокъщата - сигурен съм, че всяка една автокъща може да ви предложи всики услуги, които споменахте, но те биха извършили тези услуги само ако вие ги накарате, а не както явно се случва при всички АНИ - ние ще ви извършим тази и тази услуга, вие ще ни платите и нас не ни интересува искате ли да ние да извършим тази услуга или не.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 09:41:27
Quote
nradev
е няма що големи услуги . като че ли е много сложно да си провериш сам за тежести или да дадеш на някой адвокат 100 лева да ти напише договора.[/quote

А и тези 100лв. са абсолютно излишни. При толкова много нотариуси, само където ще финализираш сделката при тях и договора ще ти направят безплатно и ще те насочат откъде и какви документи да си извадиш. Но повечето хора нямат опит в покупко-продажбата на имоти и си мислят, че е много сложно. Гого 84, прав си - необходим е само един фотоапарат, начална компютърна грамотност и коректност от така наречените АНИ. Че и аз сега съм потърпевщ от тях - прекопираха ми обявата на 15 места и вече вдигнах ръце.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 11:06:40
nradev
е няма що големи услуги . като че ли е много сложно да си провериш сам за тежести или да дадеш на някой адвокат 100 лева да ти напише договора.[/quote

А и тези 100лв. са абсолютно излишни. При толкова много нотариуси, само където ще финализираш сделката при тях и договора ще ти направят безплатно и ще те насочат откъде и какви документи да си извадиш. Но повечето хора нямат опит в покупко-продажбата на имоти и си мислят, че е много сложно. Гого 84, прав си - необходим е само един фотоапарат, начална компютърна грамотност и коректност от така наречените АНИ. Че и аз сега съм потърпевщ от тях - прекопираха ми обявата на 15 места и вече вдигнах ръце.
------------------------
Браво нрадев, нотариуса ще ти направи безплатно всичко, не само това, някой лев ще ти даде. На теб вероятно жена ти се боядисва сама в къщи и сам си сменяш накладките, но има хора, по-интелигентни, които отдавна са разбрали, че всеки трябва да си върши работата. От всичко написано досега в тази поредна тема ,която е дъвкана,дъвкана,дъвкана, разбрах, че има хора, които никога няма да се надскочат, ще си останат посредственици , а керванът си върви.....
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 11:08:08
Ками, предлагам ти да оставиш тези поплювоквци да четат назад по тази остаряла тема и да не си губиш времето с тях.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 11:21:16
avatar
Quote
kikorak

А и тези 100лв. са абсолютно излишни. При толкова много нотариуси, само където ще финализираш сделката при тях и договора ще ти направят безплатно и ще те насочат откъде и какви документи да си извадиш. Но повечето хора нямат опит в покупко-продажбата на имоти и си мислят, че е много сложно. Гого 84, прав си - необходим е само един фотоапарат, начална компютърна грамотност и коректност от така наречените АНИ. Че и аз сега съм потърпевщ от тях - прекопираха ми обявата на 15 места и вече вдигнах ръце.

Аха, " само дето ще "финализира сделката", ще те насочи какво да направиш и няма да ти вземе стотинка?
Ето ти един калкулатор за нотариални такси
Дали пък можеш да сметнеш какъв процент ти взима нотариуса, "само" за да ти издаде нотариален акт?
Чудя се, защо ли, по твоята логика, трябва да му ги дадеш?
Само за едното написване и прочитане на нотариалния акт?:]
Или, да си отговоря сама- би го прескочил и него, ама няма как.smoking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 11:29:22
avatar
Quote
bashbroker
Ками, предлагам ти да оставиш тези поплювоквци да четат назад по тази остаряла тема и да не си губиш времето с тях.

Забавлямам се с Андрешковия синдром.
Всички тези хора, ако им предложиш да работят без заплащане, ще нададат вой до небесата.
Но, нямат нищо против за тях да работи някой и да не му платят.
Че и адвокатът Радев се е наредил да си предлага услугите срещу 100 лева да направи проверки за тежести, без да споменава, че неговата работа не е да отиде в нотариата, където да получи удостоверението, а на едни по- други места, където трябва да провери. Само че, няма да го направи за 100 лева.:]
Няма и да оферира имоти и да води клиенти за тия 100 лева.
Освен ако реши да работи тази част от сделката pro bono...........
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 11:58:12
В резюме: Доайените и основатели на първите АНИ, малко след зараждането на слънцето smiling smiley, нямат нито един аргумент, по същество.

Едната цитира българси поговорки на френски език, опитвайки се да звучи по-оригинално или да демонстрира знания по чужди езици smiling smiley.
Другия толкова се е омотал в лъжи и нападки, че вече бърка/лъже, от кога точно е в бизнеса с НИ.
И двамата имат проблеми с четенето и разбирането на писмена реч т.е. страдат от остра форма на дислексия. Цитират неща написани от kikorak все едно ги е написал nradev. Пълна трагедия!!!

И това е представителна извадка на съсловието. Който смята, че точно тези хора са способни да свършат нещо за него и да довери на подобни, може би най-голямата си инвестиция в живота не е зле да помисли отново.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 12:24:45
avatar
Quote
brotarius
В резюме: Доайените и основатели на първите АНИ, малко след зараждането на слънцето smiling smiley, нямат нито един аргумент, по същество.

Едната цитира българси поговорки на френски език, опитвайки се да звучи по-оригинално или да демонстрира знания по чужди езици smiling smiley.
Другия толкова се е омотал в лъжи и нападки, че вече бърка/лъже, от кога точно е в бизнеса с НИ.
И двамата имат проблеми с четенето и разбирането на писмена реч т.е. страдат от остра форма на дислексия. Цитират неща написани от kikorak все едно ги е написал nradev. Пълна трагедия!!!

И това е представителна извадка на съсловието. Който смята, че точно тези хора са способни да свършат нещо за него и да довери на подобни, може би най-голямата си инвестиция в живота не е зле да помисли отново.

Млади и силно ограничен писачо,
Поговорката е френска, независимо че трайно е навлязла в речта ни, но " Съпротивата е излишна", дори не е поговорка, та за чий се изцепи на английски, надали и ти можеш да обясниш.smoking smiley
Трагедията наистина е пълна, щом не можеш да разбереш един елементарен пост.
Ето, давам линк:
Видя ли къде и какво е казал Радев?
Това, че възмутеният кикорак не знае как да оформи цитат, не би било проблем за някой средноинтелигентен човек.
За теб, обаче, явно е непреодолима пречка.:]
Хубаво си научил една чужда дума, ама не усещаш ли колко си смешен, като я навираш в очите на всички с повод и без повод?
Що ли не смееш да споделиш, ти на кое съсловие се явяваш представителна извадка, че да му се посмеем дружно и да вземем мерки да не му попадаме в обсега?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 12:48:17
Ех, лелке Камелке, учудващо дори и за мен ти продължаваш да се закопаваш, предефинирайки скалата на всички познати тъпомери.
Дали поговорката е навлязла в българския език от френски, вероятно е достойно за научен спор, който не мисля да започвам точно с теб.
Колкото до моя цитат, то той е от книга и оригинално е на английски, естествено не съм и очаквал ти това да го знаеш и да оцениш всъщност, колко е точно сравнението ми за диалога с теб и Вогонската поезия smiling smiley.

Колкото до това, което каза nradev, очевидно ти е трудно да го намериш сама, ето го!. Факт е, че kikorak не се е справил с цитата, но от линка, който ти си пратила се вижда ясно, къде след думите на nradev липсва затварящата скоба на [/quote smiling smiley, това естествено може да се забележи само от нормално интелигентен човек.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 13:21:22
avatar
Quote
brotarius
Ех, лелке Камелке, учудващо дори и за мен ти продължаваш да се закопаваш, предефинирайки скалата на всички познати тъпомери.
Дали поговорката е навлязла в българския език от френски, вероятно е достойно за научен спор, който не мисля да започвам точно с теб.
Колкото до моя цитат, то той е от книга и оригинално е на английски, естествено не съм и очаквал ти това да го знаеш и да оцениш всъщност, колко е точно сравнението ми за диалога с теб и Вогонската поезия smiling smiley.

Колкото до това, което каза nradev, очевидно ти е трудно да го намериш сама, ето го!. Факт е, че kikorak не се е справил с цитата, но от линка, който ти си пратила се вижда ясно, къде след думите на nradev липсва затварящата скоба на [/quote smiling smiley, това естествено може да се забележи само от нормално интелигентен човек.

Хи,хи!
Аз пък, не се учудвам, че ти си учуден от всичко.
И от " размишленията" ти по повод учудването ти не съм учудена, защото показват дълбоките душевни терзания на плиткия ти интелект:

- Дали поговорката е френска, щото може и да е, ама можело и да не е, пък "вероятно" било достойно за научен спор, ама нямало да почнеш спор.....

-Как може някой да не е чел книга, в която има цитат " оригинално" на английски, означаващ на български просто " Съпротивата е излишна"?

- Как може да има някой, който не е чел Вогонската поезия, за да разбере че ти " списваш" постовете си по нейн тертип?

- Как може някой да забележи, че си силно ограничен и не можеш да схванеш един пост, вместо да се засрами, че не ти е обяснил защо не се е получил цитата на kikorak?


Вогоните пред теб, ряпа да ядат. Трябва да те изберат за почетен писател в раздел " глупосплетнечене".

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход