Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 22:56:03
avatar
Quote
brotarius

Лелке Камелке, за тези, които за разлика от теб четат, съм давал примери. Това с писмените договори също не съм го измислил аз, а е такъв пример за регулация от друга държава. Който може да ползва търсачката във форума, знае малко английски и му е интересно ще се оправи (естествено това не се отнася до теб) smiling smiley, няма да му е и особено трудно, защото за разлика от теб аз имам около 100 мнения на година.

А агенциите ще продължават да харчат парите на купувачите за реклами и огледи, докато те са склонни да им ги дават.
За един нормално интелигентен чоевек има десетки начини да си свърши работата без да използва непоискани "услуги", защото ако самите брокери бяха малко по-умни сами щяха да осъзнаят, че всъщност да имат договори с продавачите е в тяхна полза.

Работейки безплатно за продавача, те индиректно работят безплатно и за купувача, защото продавача с нищо не им е задължен и може да продаде, на когото си иска. winking smiley

Имаш 100 мнения и 100 глупости.
Този ти пост го доказва за сетен път.
Ако знаеш малко френски и италиански, също може да ти послужи търсачката.
Но, колкото знаеш английски, толкова знаеш и други езици, толкова можеш да си служиш и с търсачката.
Не си кадърен дори да разбереш едно обяснение на български, написано с думи прости.
Ако поне това можеше да схванеш, щеше да се опиташ да отговориш аргументирано, а не да пееш една и съща песен.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 22:58:45
Госпожо Камелия вярвам, че сте права за всичко, което описахте.

Просто за мен ситуацията с взимането на комисионна от купувача ми се струва леко казано нелепа. Веднага ще дам пример, за да не мислите, че говоря празни приказки.

Примерно аз искам да си продам колата. Мързи ме да си пусна обява в сайт за обяви, нямам време да показвам колата на потенциални купувачи и за това я оставям в автокъща да се продава. От автокъщата ми казват - ще ти я продадем, но ще ни дадете XXX лв. за услугата. Аз се съгласявам и колата вече се предлага от автокъща. Те я излагат в техния салон, може би ще пуснат обява в интернет и т.н.

Сега вие ми кажете - когато отиде потенциален купувач да купи колата той трябва ли да плати на автокъщата за нещо? Автокъщата от своя страна ще покаже колата на купувача, ще му направи документите за покупко-продажба и т.н.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:16:29
Quote
камелия
Имаш 100 мнения и 100 глупости.
Този ти пост го доказва за сетен път.
Дам, така е, казано от теб ме ласкае дори smiling smiley

Quote
камелия
Ако знаеш малко френски и италиански, също може да ти послужи търсачката.
Но, колкото знаеш английски, толкова знаеш и други езици, толкова можеш да си служиш и с търсачката.

Това като го чете човек и може да си помисли, че страда от дислексия, но после вижда кой му е автора и всичко си идва на мястото smiling smiley
Имах предвид търсачката във форума.

Много ти отива подписа между другото smiling smiley, навява помисли, че този, който го е казал се е вдъхновил от теб, споделил ти го е, а ти тъй като пак не си разбрала, за кого се отнася, си го изтипосала гордо като подпис!!! winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-10 23:17 от brotarius.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:21:29
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия вярвам, че сте права за всичко, което описахте.

Просто за мен ситуацията с взимането на комисионна от купувача ми се струва леко казано нелепа. Веднага ще дам пример, за да не мислите, че говоря празни приказки.

Примерно аз искам да си продам колата. Мързи ме да си пусна обява в сайт за обяви, нямам време да показвам колата на потенциални купувачи и за това я оставям в автокъща да се продава. От автокъщата ми казват - ще ти я продадем, но ще ни дадете XXX лв. за услугата. Аз се съгласявам и колата вече се предлага от автокъща. Те я излагат в техния салон, може би ще пуснат обява в интернет и т.н.

Сега вие ми кажете - когато отиде потенциален купувач да купи колата той трябва ли да плати на автокъщата за нещо? Автокъщата от своя страна ще покаже колата на купувача, ще му направи документите за покупко-продажба и т.н.

Просто движимата вещ не е недвижима и продажбата на всяка от тях, си има особености.
Когато продавачът даде на фирма да му се продава, разчита че няма Сульо и Пульо, че и по- страшнички хора да го навестят по никое време.
Затова се уговарят часове, в които може да се гледа или се дава ключ на посредника.
И докато колата в автокъщата е посещавана от кандидат- купувачи, без това да се отразява на разходите на предлагащите я, то при НИ не е така.
Не съм купувала кола от автокъща, но не знам да има проверки за тежести, не знам да има проверки за платени такси, сметки и данъци, вадене на скици и данъчни оценки, консултации с нотариуси, адвокати и инженери. Не съм чувала автокъщата да изготвя договори и да търси нотариуси, както и да съпровожда клиентите до изповядването на сделката. Знам само, че ако колата е без номер, а искаш да я закараш някой твой човек да я види, си плащаш за репатрака и не ти правят отбив от цената. Знам също и че, ако поискаш от тях да платят за консултацията със специалиста, ще ти се изсмеят и ще те изгонят.
Това знам, а ако не е така, поправи ме.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:26:56
avatar
Quote
brotarius


Това като го чете човек и може да си помисли, че страда от дислексия, но после вижда кой му е автора и всичко си идва на мястото smiling smiley
Имах предвид търсачката във форума.

Много ти отива подписа между другото smiling smiley, навява помисли, че този, който го е казал се е вдъхновил от теб, споделил ти го е, а ти тъй като пак не си разбрала, за кого се отнася, си го изтипосала гордо като подпис!!! winking smiley

Не се пъни, мисленето така и така не ти се отдава.
А " помислите", съвсем!:]
Търсачката във форума, казваш?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:32:47
Госпожо Камелия донякъде сте права, но пропускате някои дребни детайли.

> И докато колата в автокъщата е посещавана от кандидат- купувачи,
> без това да се отразява на разходите на предлагащите я, то при НИ не е така.
Автокъщата също има разходи - примерно човек, който да показва колите, наем на земята, охрана и т.н.

Вие изтъквате предимствата и услугите, които извършва агентът на недвижими имоти пред нещата, които биха направили за вас в една автокъща, но никъде не споменахте, че всички тези услуги, които брокерът извършва реално са натрапени на купувача.

Как бихте се почувствали, ако когато си купувате кола след като вече сте харесали даден автомобил от автокъщата ви кажат - дължите ни такса за монтьор, който ще прегледа колата, дължите ни такса за транзитни номера, които ще изкараме за вас, дължите ни такса, за да ви напишем полица екотакса и т.н. иначе няма да ви продадем колата?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:47:48
Gogoo84, похвални са опитите ти да водиш смислен диалог с леля Камелия, но това е като да слушаш Вогонска поезия.

Resistance is useless!!! smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
10-10-2011 - 23:57:11
brotarius, според мен няма смисъл да се нападаме и обиждаме. По-добре всеки да изтъкне доводите си по един културен и човечен начин.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 00:06:03
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия донякъде сте права, но пропускате някои дребни детайли.

> И докато колата в автокъщата е посещавана от кандидат- купувачи,
> без това да се отразява на разходите на предлагащите я, то при НИ не е така.
Автокъщата също има разходи - примерно човек, който да показва колите, наем на земята, охрана и т.н.

Вие изтъквате предимствата и услугите, които извършва агентът на недвижими имоти пред нещата, които биха направили за вас в една автокъща, но никъде не споменахте, че всички тези услуги, които брокерът извършва реално са натрапени на купувача.

Как бихте се почувствали, ако когато си купувате кола след като вече сте харесали даден автомобил от автокъщата ви кажат - дължите ни такса за монтьор, който ще прегледа колата, дължите ни такса за транзитни номера, които ще изкараме за вас, дължите ни такса, за да ви напишем полица екотакса и т.н. иначе няма да ви продадем колата?

Виждам, че дискусията е безпредметна, тъй като нищо от това, което ти написах за работата по един имот, няма значение за теб.
Да обяснявам ли пак, че АНИ има офис, има служители, плаща наеми и консумативи И освен това, води клиенти- купувачи надлъж и шир из града и околностите му? Че няма работно време като автокъщата от- до, а огледите се извършват най- често след нормалното работно време, а също така в събота и неделя?
Да обясня ли отново, че никой посредник не е натрапил услугите си на купувача, а купувачът решава дали да ползва услугите на посредника?
Бих попитала- екотаксата, автокъщата ли ми я плаща? Какви проверки ми прави автокъщата, за да съм сигурна, че колата не е крадена, че не е с пренабити номера? Ако искам удостоверения от съответните органи, дали автокъщата ще ми ги извади?
Мога още много неща да питам по качествата на колата, защото, за разлика от НИ, при автокъщата скриването на информацията е гарантирано от самите служители там. И до този момент, не съм чула да носят отговорност за нещо.
Така и отмина без коментар дори факта, че не ти издават никакъв сертификат за качествата на колата, а ако трябва да я придвижиш, си плащаш за това.
Но, услугата им не я смяташ натрапена на купувача, само защото предварително са вдигнали цената с толкова, колкото са решили, че им струва.
Ако си продаваше сам колата, цената за купувача щеше да е по- ниска и нямаше да му причиняваш неудобства.smiling smiley
Звучи ли ти познато?winking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
11-10-2011 - 00:10:34
avatar
Quote
brotarius
Gogoo84, похвални са опитите ти да водиш смислен диалог с леля Камелия, но това е като да слушаш Вогонска поезия.

Resistance is useless!!! smiling smiley

Comme on fait son lit, on se couche.winking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход