Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 13:20:04
Ако имаше някаква, макар и мъничка представа, ако в последно време ти се е налагало да търсиш какъвто и да е имот, щеше да знаеш какво се предлага и колко, а не да ми цитираш къде и колко обяви имало. Питай някой който го е правил, преди да пишеш неподготвен. И понеже аз го правя ежедневно, ще ти кажа - поне 80 % от обявите са за напродаваеми по ред причини имоти. Все пак тук темата е друга, нещо по нея ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 13:21:02
Quote
bashbroker
Абе хуба-буба, ти точно на мен ли разправяш тези нелепици ?! И кой ти каза тъпако, че някой очаква от теб да обясниш какви документи се изискват, та ти сделка през живота си не си правил ?! Нещастен болен мозък си ти. И го знаеш.
Предполагам това е за мен ?
Сделката ми беше днес в 10 часа, но докато не си взема нотариалния акт от нотариата няма да говоря, че съм собственик. А болният мозък майче си ти. Пий редовно хапчетата и няма да имаш проблеми.
А и изискваните документи не са за теб, а за другите, за да знаят че не е толкова трудно да се набавят. Лек ден.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 13:28:45
по темата - няма нищо по-нормално от това да си платиш за професионални услуги, които ползваш и за които нямаш необходимата компетентност. накратко ползвал съм брокери, плащал съм и ще продължа да го правя. Факт е обаче, че има и много псевдоброкери, които не ми се иска да коментирам.


Quote
bashbroker
Ако имаше някаква, макар и мъничка представа, ако в последно време ти се е налагало да търсиш какъвто и да е имот, щеше да знаеш какво се предлага и колко, а не да ми цитираш къде и колко обяви имало. Питай някой който го е правил, преди да пишеш неподготвен. И понеже аз го правя ежедневно, ще ти кажа - поне 80 % от обявите са за напродаваеми по ред причини имоти. Все пак тук темата е друга, нещо по нея ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:17:53
Сделката ми беше днес в 10 часа, но докато не си взема нотариалния акт от нотариата
------------------
Ако някой ден присъстваш на сделка с имот, ще узнаеш кога и от кого се получава нотариалният акт, не от нотариата /той вече не съществува/, а от нотариуса, изповядал сделката , сечотовдителю.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:25:59
avatar
Quote
tuomas
Kaмелия, при цялото ми уважение за болднатото си в ужасна грешка. При това свръхпредлагане мисля, че с по-голямо уважение трябва да се отнасяш към потенциалните купувачи.

Уважението, поне за мен, е задължително към всеки клиент.
Независимо кой от двамата е в по- изгодна позиция на пазара.
Трябва и двамата да са доволни, а не единият да е с извити ръце.
Знаеш ли колко лесно един човек, убеден че са го минали, може да влезе в саморазправа?
Знаеш ли как може да изтърбуши жилището вечерта, преди официалното прехвърляне и да ти връчи след сделката, когато вече си му превел парите, ключа за една тотално унищожена собственост? Без радиатори, без подови настилки, без санитарен фаянс дори.
Може и да не ти се вярва, но съм виждала с очите си такива изпълнения.
И не можеш нищо да им направиш- не и законово. И да им се отбиеш, хилядите, които ще ти трябват за ремонт, пак ще са от теб.smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:40:10
avatar
Quote
hunterA

За документите да знаят хората, какво се изисква:
- Документа за собственост от продавача - Нотариален акт
- Удостоверение за данъчна оценка - от данъчното на съответния район (пак продавача я извади, но може и купувача да я набави ако първия няма желание)
- Удостоверение за семейно положение - ако е несемеен в моя случай вдовец трябва и жена му да присъства и май има и др. документи
- Удостоверение за тежести - нотариата си го прави за 1 лев както и башброкера си написа, може и другото уверение но нотариуса не го изисква изрично
- От кадастъра се вади удостоверение за дадения имот с обектите му
- И скица ако има и земя към имота
- Преводно нареждане от банката за сумата на продажбата от клиентската към продавача сметка
Ето това е прави се новия нотариален акт, който след няколко дена е готов и апартамента е мой.
За това нещо щях да платя 6% ако бях с брокер или 4800 евро. Аз го направих сам и с всички разходи (търсене, рекламни материали и разходи по сделката) спестих скромните 9000 лв. ето за това е целия рев, че не могат да вземат тези пари.

Малко да те поправя и да дообясня, може ли?
1.Данъчната оценка може да поръча и купувачът, но да я вземе от Общината, може само продавачът или официално, по надлежния ред, упълномощен от него човек.
2.Удостоверение за семейно положение- няма " май"- има задължително изваждане на ново удостоверение за наследници, има проверка на документа за граждански брак, има обследване на наследниците.
3.Удостоверение за тежести- да не се бърка с " компютърна справка", защото в нея имаш данни само за последния нотариален акт. Ако е процесен имота, в компютърната справка няма да е отбелязано. А, калпавият нотариус не ти иска УТ, защото в закона не е забранена продажбата на процесни имоти.
Така че, просто се моли, да не си попаднал на продавач, решил да скрие нещо, което не му изнася и да не ти звънне някой утре на вратата с разни претенции.
И последно- нямаше да платиш 6% Хънтърчо, а 3%, ако беше ползвал услугите на посредник.
Никой не реве, Хънтарчо, просто е време да се научи нашенеца, че щом ползва нещо, трябва да си плати.
Елементарно е.smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:40:29
Quote
bashbroker
Сделката ми беше днес в 10 часа, но докато не си взема нотариалния акт от нотариата
------------------
Ако някой ден присъстваш на сделка с имот, ще узнаеш кога и от кого се получава нотариалният акт, не от нотариата /той вече не съществува/, а от нотариуса, изповядал сделката , сечотовдителю.
А как се нарича кантората на двама нотариуси ? А нотариалният акт се получава от общата им секретарка, на която се и плаща за вписванията и таксите за нотариуса. Нотариалният акт ще е готов в понеделник, ако искаш бас и идваш да го получа с тебе като си толкова сигурен?
А и не съм счетоводител *pardon* - имам компютърна фирма, ако не е наказуемо. Сега вече разбирам, че наистина имаш някакви отклонения и ме бъркаш с някого, ама как да е.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:43:12
avatar
Quote
tuomas
Я понамали малко темпото, че в един сайт обявите са над триста и кусур хиляди...

За цялата страна. Много ли ти се виждат?
Ако си направиш труда да видиш колко се продават от по 10 АНИ, колко не стават за нищо, ще останеш учуден.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 14:47:38
Quote
камелия
Quote
hunterA

За документите да знаят хората, какво се изисква:
- Документа за собственост от продавача - Нотариален акт
- Удостоверение за данъчна оценка - от данъчното на съответния район (пак продавача я извади, но може и купувача да я набави ако първия няма желание)
- Удостоверение за семейно положение - ако е несемеен в моя случай вдовец трябва и жена му да присъства и май има и др. документи
- Удостоверение за тежести - нотариата си го прави за 1 лев както и башброкера си написа, може и другото уверение но нотариуса не го изисква изрично
- От кадастъра се вади удостоверение за дадения имот с обектите му
- И скица ако има и земя към имота
- Преводно нареждане от банката за сумата на продажбата от клиентската към продавача сметка
Ето това е прави се новия нотариален акт, който след няколко дена е готов и апартамента е мой.
За това нещо щях да платя 6% ако бях с брокер или 4800 евро. Аз го направих сам и с всички разходи (търсене, рекламни материали и разходи по сделката) спестих скромните 9000 лв. ето за това е целия рев, че не могат да вземат тези пари.

Малко да те поправя и да дообясня, може ли?
1.Данъчната оценка може да поръча и купувачът, но да я вземе от Общината, може само продавачът или официално, по надлежния ред, упълномощен от него човек.
2.Удостоверение за семейно положение- няма " май"- има задължително изваждане на ново удостоверение за наследници, има проверка на документа за граждански брак, има обследване на наследниците.
3.Удостоверение за тежести- да не се бърка с " компютърна справка", защото в нея имаш данни само за последния нотариален акт. Ако е процесен имота, в компютърната справка няма да е отбелязано. А, калпавият нотариус не ти иска УТ, защото в закона не е забранена продажбата на процесни имоти.
Така че, просто се моли, да не си попаднал на продавач, решил да скрие нещо, което не му изнася и да не ти звънне някой утре на вратата с разни претенции.
И последно- нямаше да платиш 6% Хънтърчо, а 3%, ако беше ползвал услугите на посредник.
Никой не реве, Хънтарчо, просто е време да се научи нашенеца, че щом ползва нещо, трябва да си плати.
Елементарно е.smiling smiley
1. може и така да е.
2. ами изискаха го защото в момента целия имот е негов след като е прехвърлен на него дела на синът му.
3. само справка е изискана защото акта е нов и е правен тази пролет, след смъртта на съпругата му.
Не се боя че някой ще звънне, имам по-голяма вяра на моя познат, който е и нотариуса при когото стана прехвърлянето отколкото на когото и да било от вас за съжаление.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 15:15:23
Kамелия,
един професионалист би направил оглед на имота непосредствено преди изповядване на сделката, за да няма изненадани. това безплатен съвет от един аматьор


Quote
камелия
Quote
tuomas
Kaмелия, при цялото ми уважение за болднатото си в ужасна грешка. При това свръхпредлагане мисля, че с по-голямо уважение трябва да се отнасяш към потенциалните купувачи.

Уважението, поне за мен, е задължително към всеки клиент.
Независимо кой от двамата е в по- изгодна позиция на пазара.
Трябва и двамата да са доволни, а не единият да е с извити ръце.
Знаеш ли колко лесно един човек, убеден че са го минали, може да влезе в саморазправа?
Знаеш ли как може да изтърбуши жилището вечерта, преди официалното прехвърляне и да ти връчи след сделката, когато вече си му превел парите, ключа за една тотално унищожена собственост? Без радиатори, без подови настилки, без санитарен фаянс дори.
Може и да не ти се вярва, но съм виждала с очите си такива изпълнения.
И не можеш нищо да им направиш- не и законово. И да им се отбиеш, хилядите, които ще ти трябват за ремонт, пак ще са от теб.smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход