Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 22:49:39
avatar
Quote
Imotko
За мебелите-поздравления. Труден и достоен бизнес, с голям процент риск. Успех.
За моя приятел Асейшан - стига с тия 100000 лева, в пет теми ти казах, че с толкова пари читав бизнес не се прави.

имоткоуууу на човек който със 100 000 лева не може да започне читав бизнес и с 10 ПЪТИ ПО ТОЛКОВА ПАК НЯМА ДА МОЖЕ smiling smiley

5 000 лева са напълно достатъчни за един умен и идеен чопвек да тръгне бавно напред!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 22:52:55
Да тръгне с 5000 лева? Къде на майната си ще върви. Ти очевидно си поредния компютърен гений във форума. Върви смело напред, дано те забележат по-големите и да те отърват навреме /и на добра цена/. Ама надали.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 23:01:08
avatar
Quote
Imotko
Да тръгне с 5000 лева? Къде на майната си ще върви. Ти очевидно си поредния компютърен гений във форума. Върви смело напред, дано те забележат по-големите и да те отърват навреме /и на добра цена/. Ама надали.

ЖАЛЪК СИ БРЕ ДЕВА СТИГА С ТАЯ ЗЛОБА И ЗАВИСТ - КАЗАХ ЧЕ ИНТЕРНЕТА МИ Е ХОБИ А НЕ ОСНОВЕН ИЗТОЧНИК НА ДОХОДИ... в интернет се тръгва с 50 лева + знания и идеи не с 5 000!
Айде стига с това ограничено мислене вашето а?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 23:27:00
Quote
ASSETION

Защо имотите са толкова предпочитани за инвестиция ?

Не всички имоти са "предпочитани", само добрите.
Защото единствено инвестицията в добър имот е добра. А добрите инвестиции са винаги предпочитани.
В инвестиционния портфейл имотите са златното сечение на доходност и риск. Разбира се, разумните инвеститори рядко ограничават инвестициите си в единствен сектор. Златното правило е 33:33:33 / банкови инструменти/имоти/рискови фондове/.
Това, разбира се, важи за страни с развита инвестиционна култура. България не е от тях, поради което има и хора, които задават горецитирания въпрос, т.е. - стремят се да открият велосипед с монтирана на него топла водаwinking smiley
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 23:27:53
Quote
ASSETION
ДОБРЕ ДЕ 10% годишна доходност изобщо не са приятно число...

Нима?
А каква е "приятната" доходност, в такъв случай?
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 23:32:31
Quote
ASSETION


не бих инвестирал никога АМА НИКОГА ПАРИ, АКО ВЪЗВРАЩАЕМОСТА Е 10% ЗА ГОДИНА!!! ТОВА СИ Е ЕБАТИ И ЗАКОПАВАНЕТО НА ПАРИТЕ!!! разбира се ако имах 100 милиона може би нямаше да мисля така! но да вложа 100 000 лева примерно за да спечеля 110 ? и при това инфлацията да е изяла 3-4 ? мирси нищъ ши съ въздържъ

Опппппс, ясно - просто не разполагате със сериозни пари...... 100 000 са хоризонт за баничарница или гатер, не са повод за инвестиционни размисли, съветвам Ви да не си губите времето с тях!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 23:54:46
Не бих купила имот с цел инвестиция. Самият термин " инвестиция" предполага някаква възвращаемост на вложеното, тоест най-вероятно отдаване под наем. Уверявам ви, няма по-голяма гадост от това да си наемодател. Отдавала съм стаи ,апартаменти, в момента отдавам няколко помещения. Верно е, че по този повод не ми се налага да работя, но няма такова късани на нерви, разправии, завличания, проблеми...Сто пъти по-добре си бях като си ходех на работа, въпреки, че доходът ми беше в пъти по-малък. Все пак човешкото здраве и спокойствие са по-важни от парите...Та мисълта ми беше, че никога не бих дала 50, 60, 70 хиляди евро с цел инвестиция. По-точно никога ВЕЧЕsmiling smiley . Сега докато търсех жилище и брокери и продавачи бяха много учудени, че го търся, за да живея в него. Явно действително голяма част от случаите е тъкмо с цел вложение на средства. Ако имаш пари в брой, без да се налага ипотека и теглене на кредит-разбирам. Но това да се тегли непосилен кредит, за да можеш да даваш нещо под наем, и по този повод да плащам непосилни вноски години наред, не си заслужава според мен.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 00:27:39
Quote
alana
Уверявам ви, няма по-голяма гадост от това да си наемодател. Отдавала съм стаи ,апартаменти, в момента отдавам няколко помещения. Верно е, че по този повод не ми се налага да работя, но няма такова късани на нерви, разправии, завличания, проблеми...Сто пъти по-добре си бях като си ходех на работа, въпреки, че доходът ми беше в пъти по-малък. Все пак човешкото здраве и спокойствие са по-важни от парите....

Точно затова са създадени фирмите за управление на имоти, които поемат всички разправии с наемателите срещу определен % от наема.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 02:51:18
До голяма степен съм съгласна с теб, Иворад, тъй като каквото и да правя, да купувам, продавам или отдавам под наем, винаги съм ползвала услугите на посредник. Не ми се свидят пари за нещо или някой, който в дадена област знае и разбира повече от мен. Но тук става въпрос за нещо друго-причините, поради които инвестираме в имот. Да, периодът е подходящ за инвестицията в жилище, но на каква цена? Какво като има гарсониери за 20 000, ако заплатата ти е 200 лв? Аз винаги съм била на принципа-видя ли оферта на на 50 000, трябва да имам в себе си не тази сума, а 100 000, за да мога да си го позволя. Ако нямам не купувам. Абсурдно е, да закопаеш семейството си с ипотека на жилището, или с изтегляне на непосилен кредит, за да инвестираш в гарсониера например, която с мъка ще отдадеш под наем за 300 лв месечно. С тези 300 лв. на фирма за управление ли ще плащаш процент, кредита ли ще погасяваш, децата си ли ще храниш? Защо са тези масови спешни продажби на жилища, ами защото имал 5 лв., ама дал 50 000, и още толкова за обзавеждане. Имам чувството, че хората бяха съвсем умопомрачени в първоначалната истерия с кредитите. Взимаха, взимаха...все едно не бяха на ясно, че тези пари ще трябва да се върнат и то в двоен размер. Сега мои близки си скубат косите, че са затънали в дългове, теглят едни, за да погасяват други. И сега разбират, защо си купих жилище последна от тях, точно защото не искам да инвестирам...в банката, която ще ми го вземе след месец
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 03:28:04
Така е Елана, всичко е така*ok*
За добро или лошо българинът все още няма финансова култура и елементарни управленски умения повече от тези на търговец на пазара. И ето сега научава урокът си по най-трудният и болезнен начин. И в това няма нищо лошо и унизително, всички учим така. Но би било величающея глупост ако не извади поука от злощастният си опит и продължи да си мисли че може и без труд.
Кредитните карти са съвременният начин на заробване и всеки трябва да има здрав разум да стои далеч от тях. Освен кредит за бизнес в който да правиш пари никой разумен човек не бива да се заробва. Формулата е стара като света: "Работиш здраво, спестяваш и копуваш само онова което можеш да платиш със своите си пари". И разбира се по-малко вещомания и повече скромност. Не очаквам да бъда разбран, но и това ще научите*ok*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-10 03:35 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход