Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:50:12
avatar
Quote
Imotko

5000 лева казваш, ама кога. Айде пробвай сега.

интересни хора сте бре... 5 000 лева не са пари за вас а? това е повече от годишната заплата на 80% от българчетата?
има поне 100 неща които можеш да започнеш с 5 000 лева стига ти да се сетиш поне за едно от тях!

дори и мебели да почнеш да правиш с такъв капитал smiling smiley стига да можеш!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-10 20:51 от ASSETION.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 21:04:14
С 5000 лева може да почнеш и 1000 неща. Колко ще завършиш? Кога? С каква месечна печалба? На приказки всеки може.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 21:17:42
avatar
Quote
Imotko
С 5000 лева може да почнеш и 1000 неща. Колко ще завършиш? Кога? С каква месечна печалба? На приказки всеки може.

оффф ти с колко отвори офиса за имоти бре със 100 000 ли ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 21:24:49
Когато се занимавах с това ли? През 1993г. с 5000 лева. Това не променя особено мнението ми.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 21:32:08
Quote
Imotko
Quote
bibise
Quote
valsodar
bibise има резон в това което казваш, но има и една малка подробност, която изтърваш в сравняването на китайските стоки с нашите - серията на производство. Една нашенска фабричка ще работи в серия от сто, а една тяхна в серия от поне десет хиляди. Това съществено променя себестойността на крайният продукт и съответно пазарната му цена. Защото освен разходите за суровини ( които пак играят от мащаба ) вече имаш и съвсем други експлотационни и развойни разходи winking smiley
Китайците изкъртиха зъбите на западният империализъм съчетавайки комунистическата диктатура с желанието да си богат. winking smiley

Така е.Вярно е.

Но веднага внасям друг акцент.

Качествен мебел в такова серийно производство е невъзможен.Там нещата са истискани до дупка.Както от дебелина на материала , така и от качеството на обкова.

За щастие не работя в техния сегмент.Опитвам се и работя , индивидуални решения , създавам поръчкови мебели.

Работиш за баровци значи, поради което значи скоро няма да имаш какво да работиш.
5000 лева казваш, ама кога. Айде пробвай сега.
8%. Супер. Пробвай сега, може да стане на 5%. От печалбата за 2010г. Т.е. голяма кръгла 0.

Не бих нарекъл клиентите си "баровци".А хора които са готови да си платят за да получат качество.

Не се притеснявай за мен , печалбата тази година може да е по - малка но все още е достатъчна да си подържам стандарта на живот.Дори повече , щаслив съм да го обявя , но ще посрещам новата година в нова къща.

И последно.Форумния и........... пак се обади.Какви % сънуваш , какви 8% , 5% - никъде в постовете си не съм споменавал проценти.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 23:11:53
Quote
bibise
Quote
Imotko
Да тръгне с 5000 лева? Къде на майната си ще върви. Ти очевидно си поредния компютърен гений във форума. Върви смело напред, дано те забележат по-големите и да те отърват навреме /и на добра цена/. Ама надали.

Форумния и.......... пак се обади.Ако ти с 5000 лв. неможеш да направиш нищо , неозначава , че никой неможе.Тук е едно от малкото места на които , ще се съглася с ASSETION.Преди 10 години напуснах фирмата в която работех.В джоба си имах една заплата ( 300 $ ) и много желание за работа.Оказа се , че и жената е скътала 900 $.Така започнах.През март 2008 год. одитори правиха оценка на фирмата ми.Имаше желаещ да ме купи.Предложиха ми 8 пъти годишната печелба , преди облагането с данъци.Сумата възлизаше на .................Е ( няма да я споменавам , не ми е това целта , но беше стотици пъти над онези 1200 $ ).Отказах.

Така , че за мен 5000 лева , хъс за работа , идеи в главата , липса на мързел и много упоритост са достатъчни за успеха.

Поправям се на мига: 8% да се чете 8 пъти, а 5% - 5 пъти. 5 пъти по 5000 да речем. Лева.
Честита къща. И другия бизнесмен има нови имоти в Модерно предградие, може да обмените мнения
И Валси каза: догодина да затваряме фирмите.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
12-11-2010 - 00:20:19
Шева ми е почнал преди 10 г. с 8000$. Миналата година има 25 000 000 лв. оборот.
Въпроса да имаш акъл и смелост. На мен не ми достигат и затова си чакам на заплата.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
12-11-2010 - 01:53:08
Акъл, смелост, патрийна книжка с точния цвят /мени се/ и късмет. Първоначално натрупване на капитала се нарича и това време отмина. Един път се случва в живота. Бума в имотите и икономиката също отмина. Един път се случва в живота, може два пъти за по-младите.

Това ви разправям пичове, преди 10 години беше едно, преди 20-друго, сега е трето. Сега с 5000 лева можеш да си избършеш г---за.
Или да клатиш клавишите по форумите.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
12-11-2010 - 09:34:35
avatar
Quote
Imotko
Акъл, смелост, патрийна книжка с точния цвят /мени се/ и късмет. Първоначално натрупване на капитала се нарича и това време отмина. Един път се случва в живота. Бума в имотите и икономиката също отмина. Един път се случва в живота, може два пъти за по-младите.

Това ви разправям пичове, преди 10 години беше едно, преди 20-друго, сега е трето. Сега с 5000 лева можеш да си избършеш г---за.
Или да клатиш клавишите по форумите.

За такива като теб никога няма да дойде подходящо време, все нещо няма да е както трябва и все нещо друго ще е виновно за неуспехите му, а не той самия,.
как беше мъдростта народна? "На крив уй..."

Винаги има какво да се започне... дори самата криза отвори много нови прозорци за бизнес!
5 000 лева са си супер пари, кеф ти да ги изпиеш, кеф ти да ги похарчиш по жени, кеф ти да започнеш бизнес с тях!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
12-11-2010 - 12:57:39
Quote
ivorad
Quote
Тинки Уинки
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.

Страните, в които дървени глави като тебе управляват, традиционно кретат икономически. Това е така, защото хората с подобно мислене не могат да разберат, че всичко в една пазарна икономика има значение за общия резултат. Спекулата, която толкова примитивно не разбираш и ненавиждаш, е огромен катализатор за оня дял, който произвежда. Без този катализатор темповете на развитие на производството биха били в пъти по-ниски.
Опитай да проумееш това!

Ванчо,
напълно съм съгласен. Ако някои губят, други печелят.

За Тинки:
Спекулант:
Someone who risks losses for the possibility of considerable gains.
One who engages in speculation; one who buys and sells goods, land, etc., with the expectation of deriving profit from fluctuations in price.

Който рискува - печели, който не рискува - не печели. Не виждам нещо лошо. *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-12 13:34 от antoninus_pius.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход