Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 18:49:02
Quote
Imotko
Да тръгне с 5000 лева? Къде на майната си ще върви. Ти очевидно си поредния компютърен гений във форума. Върви смело напред, дано те забележат по-големите и да те отърват навреме /и на добра цена/. Ама надали.

Форумния и.......... пак се обади.Ако ти с 5000 лв. неможеш да направиш нищо , неозначава , че никой неможе.Тук е едно от малкото места на които , ще се съглася с ASSETION.Преди 10 години напуснах фирмата в която работех.В джоба си имах една заплата ( 300 $ ) и много желание за работа.Оказа се , че и жената е скътала 900 $.Така започнах.През март 2008 год. одитори правиха оценка на фирмата ми.Имаше желаещ да ме купи.Предложиха ми 8 пъти годишната печелба , преди облагането с данъци.Сумата възлизаше на .................Е ( няма да я споменавам , не ми е това целта , но беше стотици пъти над онези 1200 $ ).Отказах.

Така , че за мен 5000 лева , хъс за работа , идеи в главата , липса на мързел и много упоритост са достатъчни за успеха.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 18:55:00
Quote
Тинки Уинки
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.

Нормална икономика е тази , която добавя стойност върху продукта.А това е наистина , икономика която произвежда.Която добива суровина , обработваки я и добавя стойност и я продава.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 19:10:36
avatar
Quote
bibise
. А относно китойските боклуци , нямам думи.Но след като и те са ти скъпи , представям си как ще си купиш апартамент и къща.Те явно ще останат за теб виртуални.Но все пак да спомена , че от Китой до тук има няколко хиляди километра , няколко посредника и мито.Нямя как да има съпоставимост на цените , там и тук.

Внасям годишно 5-6 контейнера от китай и знам какви са реалните цени на стоките там.
Аз съм търговец човек smiling smiley като погледна нещо и първата ми работа е да го преценя каква му е стойноста...

Мислиш ли че токова много фирми щяха да скочат да правят мебели ако нямаше далавера? Тя поодмина еуфорията когато всички купуваха мебели като полудели, но има още бизнес в това. просто гледам по различен начин на нещата, за мен цялата система е за рестарт.
Не можеш да ме убедиш че една спалня от 1000 лева няма 150% надценка...
Китай е далеч да но един контейнер ти е 5 000 лева като го разбиеш на стоката вътре и е едно нищо. Като вляза в практикер и ми иде да ги запаля... тея хора на какви надценки работя... просто не знам как спят спокойно нощемsmiling smiley
и затова защото съм стиснат няма да дам 1200 евро на квадрат smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-10 19:38 от ASSETION.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 19:12:52
avatar
Quote
bibise
Quote
Тинки Уинки
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.

Нормална икономика е тази , която добавя стойност върху продукта.А това е наистина , икономика която произвежда.Която добива суровина , обработваки я и добавя стойност и я продава.

Системата не струва. Всичко се прави за пари. Нещата се извращават, само и само да се изкарат пари... гнусно е. Тъпо е и преебава цялото човечество. Яд ме е че живея в тази система и трябва да се съобразявам с нея...
и точно по тази причина, предпочитам да се оттегля като отшелник далеч от простотията на хората... щото 95% от народа не заслужава да живее добре, заслужава си всичко това което му се случва и не заслужава да му се помага!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 19:29:19
avatar
bibise има резон в това което казваш, но има и една малка подробност, която изтърваш в сравняването на китайските стоки с нашите - серията на производство. Една нашенска фабричка ще работи в серия от сто, а една тяхна в серия от поне десет хиляди. Това съществено променя себестойността на крайният продукт и съответно пазарната му цена. Защото освен разходите за суровини ( които пак играят от мащаба ) вече имаш и съвсем други експлотационни и развойни разходи winking smiley
Китайците изкъртиха зъбите на западният империализъм съчетавайки комунистическата диктатура с желанието да си богат. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:27:52
Quote
ASSETION
Quote
bibise
Quote
Тинки Уинки
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.

Нормална икономика е тази , която добавя стойност върху продукта.А това е наистина , икономика която произвежда.Която добива суровина , обработваки я и добавя стойност и я продава.

Системата не струва. Всичко се прави за пари. Нещата се извращават, само и само да се изкарат пари... гнусно е. Тъпо е и преебава цялото човечество. Яд ме е че живея в тази система и трябва да се съобразявам с нея...
и точно по тази причина, предпочитам да се оттегля като отшелник далеч от простотията на хората... щото 95% от народа не заслужава да живее добре, заслужава си всичко това което му се случва и не заслужава да му се помага!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-10 20:28 от bibise.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:28:58
Quote
valsodar
bibise има резон в това което казваш, но има и една малка подробност, която изтърваш в сравняването на китайските стоки с нашите - серията на производство. Една нашенска фабричка ще работи в серия от сто, а една тяхна в серия от поне десет хиляди. Това съществено променя себестойността на крайният продукт и съответно пазарната му цена. Защото освен разходите за суровини ( които пак играят от мащаба ) вече имаш и съвсем други експлотационни и развойни разходи winking smiley
Китайците изкъртиха зъбите на западният империализъм съчетавайки комунистическата диктатура с желанието да си богат. winking smiley

Така е.Вярно е.

Но веднага внасям друг акцент.

Качествен мебел в такова серийно производство е невъзможен.Там нещата са истискани до дупка.Както от дебелина на материала , така и от качеството на обкова.

За щастие не работя в техния сегмент.Опитвам се и работя , индивидуални решения , създавам поръчкови мебели.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:40:01
Quote
Тинки Уинки
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.

Страните, в които дървени глави като тебе управляват, традиционно кретат икономически. Това е така, защото хората с подобно мислене не могат да разберат, че всичко в една пазарна икономика има значение за общия резултат. Спекулата, която толкова примитивно не разбираш и ненавиждаш, е огромен катализатор за оня дял, който произвежда. Без този катализатор темповете на развитие на производството биха били в пъти по-ниски.
Опитай да проумееш това!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:40:36
avatar
Quote
bibise

Така е.Вярно е.

Но веднага внасям друг акцент.

Качествен мебел в такова серийно производство е невъзможен.Там нещата са истискани до дупка.Както от дебелина на материала , така и от качеството на обкова.

За щастие не работя в техния сегмент.Опитвам се и работя , индивидуални решения , създавам поръчкови мебели.

дай ми линк за твои мебели, все пак имам да обзавеждам два апартамента smiling smiley
почти никъде не намерих каквото търся, а то е нестандартни и лъскави мебели...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 20:47:17
Quote
bibise
Quote
valsodar
bibise има резон в това което казваш, но има и една малка подробност, която изтърваш в сравняването на китайските стоки с нашите - серията на производство. Една нашенска фабричка ще работи в серия от сто, а една тяхна в серия от поне десет хиляди. Това съществено променя себестойността на крайният продукт и съответно пазарната му цена. Защото освен разходите за суровини ( които пак играят от мащаба ) вече имаш и съвсем други експлотационни и развойни разходи winking smiley
Китайците изкъртиха зъбите на западният империализъм съчетавайки комунистическата диктатура с желанието да си богат. winking smiley

Така е.Вярно е.

Но веднага внасям друг акцент.

Качествен мебел в такова серийно производство е невъзможен.Там нещата са истискани до дупка.Както от дебелина на материала , така и от качеството на обкова.

За щастие не работя в техния сегмент.Опитвам се и работя , индивидуални решения , създавам поръчкови мебели.

Работиш за баровци значи, поради което значи скоро няма да имаш какво да работиш.
5000 лева казваш, ама кога. Айде пробвай сега.
8%. Супер. Пробвай сега, може да стане на 5%. От печалбата за 2010г. Т.е. голяма кръгла 0.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход