Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 12:24:57
РМР, би ли ми го превел това от Талеб, че съм зле с езиците.
И не бъди сигурен в неща, дето няма откъде да ги знаеш или докажеш.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 12:29:46
avatar
Quote
valsodar
Рентиерството е най-низшата форма на бизнес, присъща основно на бабички и на хора без въображение. winking smiley

А живуркането под наем - най-низшата форма на съществуване, присъща основно на бездомници, социално слаби и на хора без пари.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 12:58:45
avatar
дева човек поспи до 12 часа и вие веднага използвате момента необезокоявани да нахакате темите с глупости smiling smiley

За 5 000 да ми плащат... предпочитам да изкарвам 1000 обаче да няма кой ама командва...
отколкото 5 000 но да работя за някого... иначе щях да отида да мия чинии преди 10 години по чужбината.

уилсъне айде спри с тая дребна пропаганда щото говориш пълни глупости. годишният ми доход е над 100 000 но това не ми пречи да живея под наем нали ?
Все едно аз да кажа - ти като нямаш 1 сайт значи си цървул... само обикаляш по чуждите?

За мебелите и спекулата...
кое не е спекула ми кажи ?
целта е да купиш нещо и да го препродадеш за възможно най-голяма печалба нали така?
независимо дали си му направил някакви подобрения или не. Кой шиба на мебелите такива надценки? производителите или тези в магазините? щото знам колко срува в китай и колко тук...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
PMP
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 13:24:20
Зле си с езиците, ама 100к за нищо ги нямаш...нямам нужда нищо да доказвам, ако можеш докажи обратното, ама...
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 14:32:11
Quote
Тинки Уинки
Quote
ivorad
В инвестиционния портфейл имотите са златното сечение на доходност и риск. Разбира се, разумните инвеститори рядко ограничават инвестициите си в единствен сектор. Златното правило е 33:33:33 / банкови инструменти/имоти/рискови фондове/.

Каква инвестиция виждаш тука - аз виждам спекула.
Е затова дойде световната финансова криза - всеки иска да легне и да печели без да си мърда пръста.

Думата "спекула" има несъмнено негативен смисъл единствено в речника на соц-полуинтелекти.
Всъщност - именно спекулативните механизми са в основата на икономиката в последните най-малко 300 години. В нормалната икономика, не в икономиката на СССР и дериватите му.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 14:37:51
Quote
ASSETION
[

Бре лудо.. не виждаш ли че е тема за разговор бре... кой ти говори че е тръгнал да инвестира?
и да не би да си ми инвестиционен съветник че да ме съветваш лично какво мога и какво не?
Темата не е - "намери си с кого да се заяждаш за глупости" нали?

Мдаммммм, ново потвърждение на правилото, че безпаричието прави безпаричния агресивен.....
И не се безпокойте - нямам никакво намерение да се захващам със съветване на хора без налични средства, за тези цели си има социални служби!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 14:48:36
Quote
alana
Какво като има гарсониери за 20 000, ако заплатата ти е 200 лв? Аз винаги съм била на принципа-видя ли оферта на на 50 000, трябва да имам в себе си не тази сума, а 100 000, за да мога да си го позволя. Ако нямам не купувам. Абсурдно е, да закопаеш семейството си с ипотека на жилището, или с изтегляне на непосилен кредит, за да инвестираш в гарсониера например, която с мъка ще отдадеш под наем за 300 лв месечно. С тези 300 лв. на фирма за управление ли ще плащаш процент, кредита ли ще погасяваш, децата си ли ще храниш?

Макар и по женски интуитивно, всъщност много добре се ориентирате:
1. Инвестицията / до определени размери/ е основно влагане на собствени ИЗЛИШНИ пари в някакъв вид бизнес , имот или финансов инструмент.
2. Златното правило е, че инвестициите трябва да се диверсифицират / разпределят в поне две направления/, за да се минимизират рисковете. Част от наличните пари се влагат в банкови депозити или ДЦК при относително ниски лихви, но при много голяма сигурност,.Друга част е разумно да се инвестират в недвижимост, която е малко по-рисков сегмент, но и с 2-4% по-висока доходност.Последният дял на инвестициите може да се вложи в рискови портфейли, там са възможни печалби и над 20%, но само при определени условия и при значителен риск те да не бъдат изпълнени.
....................

Т.е. - ако човек е напълно осигурен / работа, жилище, перспективи/, разполага със свободен паричен ресурс и реши да вложи 100 условни единици в НИ, то той задължително трябва да има банкови депозити на сходна стойност , както и да помисли за определен % рискови вложения. Влагането на всичките пари в НИ, още повече - влизането в сериозни заеми за това, е форма на глупост и много рядко води до нетни печалби, освен в условията на "луд пазар"+ огромна доза късмет.
Това е!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 14:57:16
avatar
Quote
ivorad
Quote
ASSETION
[

Бре лудо.. не виждаш ли че е тема за разговор бре... кой ти говори че е тръгнал да инвестира?
и да не би да си ми инвестиционен съветник че да ме съветваш лично какво мога и какво не?
Темата не е - "намери си с кого да се заяждаш за глупости" нали?

Мдаммммм, ново потвърждение на правилото, че безпаричието прави безпаричния агресивен.....
И не се безпокойте - нямам никакво намерение да се захващам със съветване на хора без налични средства, за тези цели си има социални служби!

Иво бе, ти Ацетон ли се захвана да ограмотяваш ... той човека се гордее, че е прост и че да живееш в мизерия не е важно - важното е да е 'тънко' ... мани не се хаби ... каузата е пердута отдавна

А иначе казано от теб е на 100% истина ... капиталът/печалбата/дивидента ВИНАГИ се диверсифицира в РАЗЛИЧНИ портфейли ...
още англичаните са го казали 'Don't keep your eggs in one basket'
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 16:29:37
За мен нормалната икономика е тази, която произвежда.
Това да купиш нещо евтино и да го продадеш скъпо не е нормална икономика - тя просто нищо не произвежда.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 18:38:46
ASSETION още от първия ти пост преди четири месеца , започнах да ти симпаризирам.Първите ти няколко поста съвпадаха с моите позиции по проблема.Това е страхотно.Днес още повече съм съгласен с теб.Но кажи ми все пак как разбра истината за производителите на мебели.Как успя да хванеш измамата.Явно си доста умен човек.И понеже си пич , ще те открехта до край.В кв. Хладилника има една фирма "Тека" , купуваш си от тях ръчен циркуляр и ръчна лепачка на кантове.Вземаш един гараж под наем и започваш.Режеш с циркуляра , нестава много хубаво , но като за 600 лв. - става.Кантираш детайлите с лепачката , те се отлепват , но като за 600 лв. - става.Накрая сковаваш с четири пирона и си готов.Разходи , почти нулеви.Плочите ще те заведа на едно място , почти без пари ги дават.Кантовете и там ще те заведа , ще ги откраднем.Пироните ще се налага да си купуваш , но майната му , това да е кахъра.

Ей така се правят мебели.

Но истината е , че мебели ( качествени ) се произвеждат трудно.Да оставим проблема с работната ръка.Да видим нещата по темата.Инвестициите са сериозни.Вапросното циркулярче струва 20 000 Е.Лепачката , демек кантиращата машина е 35 000 Е.Но нещата не свършват до тук.Третата основна машина е възловата и тя те отличава от гаражния производител.За нещастие струва 75 000 Е.За стойноста на качествените материали и консумативи не ми се говори.Така , че при тези условия няма как да ти предложа гардеробчето на 350 лв.

А относно китойските боклуци , нямам думи.Но след като и те са ти скъпи , представям си как ще си купиш апартамент и къща.Те явно ще останат за теб виртуални.Но все пак да спомена , че от Китой до тук има няколко хиляди километра , няколко посредника и мито.Нямя как да има съпоставимост на цените , там и тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход