Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
bah
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 07:26:23
avatar
Quote
Тинки Уинки
Добре де кажи някой дето наистина инвестира и произвежда нещо.
Искам да видя някой предприемач.
Е на такъв човек шапка му свалям.

Иначе като чуя за инвеститор и ми идва да перифразирам:
"Къв инвеститор си ти бе, я се виж най-обикновен ... спекулант".

Хора, които произвеждат: Христо Ковачки , Валентин Златев , ............... и още много.

В развитите държави 70 % от работещото население работи в сферата на услугите.
Има дори "острови", като Сингапур, където този % е 95.
В изостаналите държави 80 % от работещите са в производството.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-10 07:55 от bah.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 08:17:50
avatar
Quote
ivorad

Опппппс, ясно - просто не разполагате със сериозни пари...... 100 000 са хоризонт за баничарница или гатер, не са повод за инвестиционни размисли, съветвам Ви да не си губите времето с тях!

Бре лудо.. не виждаш ли че е тема за разговор бре... кой ти говори че е тръгнал да инвестира?
и да не би да си ми инвестиционен съветник че да ме съветваш лично какво мога и какво не?
Темата не е - "намери си с кого да се заяждаш за глупости" нали?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 08:34:55
Защо да не приемам.
Това е производство, а не спекула.
Човека е предприемач, а не спекулант.
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 08:36:11
Да ти кажа това с услугите не го разбирам.
Звучи ми малко в стил - 30% работят, останалите 70% ги крадат.
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 08:53:24
Това, че чичко Бил е тръгнал от един гараж и е направил милиарди, не значи, че всеки с гараж може да го направи.

Тука пак се връщам към една стара моя теза за пагубното влияние на "положителния пример".
Казва се чичко Бил успял тръгвайки от един гараж, ама се премълчава, че примерно 100 000 други от подобни гаражи са стигнали до ... кривата круша.
Също ми е много интересно някой "успял" човек като почне да разправя как работел по 16 часа на ден, как ставал в 5:00 сутринта и т.н. Доста хора го правят същото ама пак са закъсали с парите.

Та цялото това преекспониране на положителния пример все повече ми се струва, че е един вид добре замислен план. Първо, хората се експлоатират по 16 часа на ден с обещания за светло бъдеще. Второ хората се ползват за опитни зайчета - на 100 000 един ако успее, ами ще го купят големите риби, за чий да рискуват те.

Та по отношение на 5 000 + идеите на ASSETION и започването на бизнес. Да ви кажа аз лично предпочитам да продавам труда си за по 5 000 на месец.
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 08:55:46
Quote
ivorad
В инвестиционния портфейл имотите са златното сечение на доходност и риск. Разбира се, разумните инвеститори рядко ограничават инвестициите си в единствен сектор. Златното правило е 33:33:33 / банкови инструменти/имоти/рискови фондове/.

Каква инвестиция виждаш тука - аз виждам спекула.
Е затова дойде световната финансова криза - всеки иска да легне и да печели без да си мърда пръста.
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 09:11:13
Quote
Geto
Формулата е стара като света: "Работиш здраво, спестяваш и копуваш само онова което можеш да платиш със своите си пари".
*ok*
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 09:32:42
Ясно, тука инвеститори няма, а бизнесмен има само един - с баничарница.
Да преминем към друга тема.
PMP
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 10:41:22
Quote
Тинки Уинки
Това, че чичко Бил е тръгнал от един гараж и е направил милиарди, не значи, че всеки с гараж може да го направи.

Тука пак се връщам към една стара моя теза за пагубното влияние на "положителния пример".
Казва се чичко Бил успял тръгвайки от един гараж, ама се премълчава, че примерно 100 000 други от подобни гаражи са стигнали до ... кривата круша.
Също ми е много интересно някой "успял" човек като почне да разправя как работел по 16 часа на ден, как ставал в 5:00 сутринта и т.н. Доста хора го правят същото ама пак са закъсали с парите.

Та цялото това преекспониране на положителния пример все повече ми се струва, че е един вид добре замислен план. Първо, хората се експлоатират по 16 часа на ден с обещания за светло бъдеще. Второ хората се ползват за опитни зайчета - на 100 000 един ако успее, ами ще го купят големите риби, за чий да рискуват те.

Та по отношение на 5 000 + идеите на ASSETION и започването на бизнес. Да ви кажа аз лично предпочитам да продавам труда си за по 5 000 на месец.

Тинки има един чичко Талеб кой доста добре го е нарисувал - We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

За г-да бизнесмените имотко и 'намси кой, за които 100 000 били баничарница - Г-да сигурен съм , че нито един от вас ги няма тия пари кеш ! Залагам една ока кайсиева също така ,че годишният ви доход е ПОНЕ 3 пъти по-малък, а на бас? *drunk*
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
10-11-2010 - 12:14:04
Quote
Тинки Уинки
Това, че чичко Бил е тръгнал от един гараж и е направил милиарди, не значи, че всеки с гараж може да го направи.

Тука пак се връщам към една стара моя теза за пагубното влияние на "положителния пример".
Казва се чичко Бил успял тръгвайки от един гараж, ама се премълчава, че примерно 100 000 други от подобни гаражи са стигнали до ... кривата круша.
Също ми е много интересно някой "успял" човек като почне да разправя как работел по 16 часа на ден, как ставал в 5:00 сутринта и т.н. Доста хора го правят същото ама пак са закъсали с парите.

Та цялото това преекспониране на положителния пример все повече ми се струва, че е един вид добре замислен план. Първо, хората се експлоатират по 16 часа на ден с обещания за светло бъдеще. Второ хората се ползват за опитни зайчета - на 100 000 един ако успее, ами ще го купят големите риби, за чий да рискуват те.

Та по отношение на 5 000 + идеите на ASSETION и започването на бизнес. Да ви кажа аз лично предпочитам да продавам труда си за по 5 000 на месец.

Чичко Бил не е почнал от гаража - прочети му малко биограяфията и ще разбереш. Баща му е бил скромен милионер. Той и Рокфелер търкал ябълки и се надявал чичо му по-бързо да хвърли топа smiling smiley.
В България засега може да се започне бизнес и почти без пари. Ама без акъл почти е невъзможно. И тъй като на повечето хора акъла им стига до голяма къща - купуват си къща. Ако купят две, почват да ги дават под наем.
Ако имаш двадесет може и да се пенсионираш и да събираш само наемите. Нямаш разправии със служители, нямаш да плащаш на доставчици и да се чудиш как да си вземеш парите от клиентите..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход