Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо агенциите не обявяват точните адреси?

Публикувано от dedepene 
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 20:55:53
Quote
Imotko
Искам да кажа, че всички, които ползват услугата, си плащат. Тука прескачането на агенция е масов спорт.
Никой на никого нищо не натрапва. Като не щеш агенция, търси си сам. Около 5% си намират сами.

Когато си нает от продавач да му доведеш купувач и пуснеш обява за което, купувач се обади и иска да види имота, ти го заведеш / за което ти плаща продавача, по силата на договорката м/у вас/, купувача хареса имота и иска да го купи, до тук каква точно услуга си извършил за купувача за да му искаш комисионна? Ако купувача иска сам да си провери тежестите и да си предвижи нещата, или съответно някой друг да го направи за него, но не ти, защо купувача да ти дължи комисионна?
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 21:08:24
Quote
фло
Quote
Imotko
Поне в този несъвършен свят.
В някой друг свят може би идеалните брокери ще работят за идеалните продавачи за малко пари и за идеалните купувачи без пари. От време на време местата на плащащите и неплащащите клиенти ще се сменят, в зависимост от това дали в конкретния момент на пазара има спад или срив. Всички сривльовци от форума ще си купят имоти, като основната пречка това да се е случило досега-комисионата на агенциите, ще бъде премахната. От време на време ще се правят пробно земетресения поне от 8-ма степен по Рихтер, за да се разбере най-сетне кой строи качествено и кой-не, та да не си дадат някои от уважаемите форумци парите бадева.

Светът драги ми имотко става съвършен с една малка добавка в закона:

Закон за адвокатурата
Глава шеста
УПРАЖНЯВАНЕ НА АДВОКАТСКАТА ПРОФЕСИЯ

чл.27(нов)Посредничество при сделки с недвижими имоти може да извършва само адвокат или търговско дружество,което има наето лице с юридическо образование .

Като в Америка, нали?winking smiley Ти тъп адвокат не си ли виждала, продажен, неграмотен, мързелив, АЛЧЕН, недобросъвестен, айде да не изреждам. И бедният клиент да плаща и на адвокатина, освен на брокера, супер идея. Абе откъде ти идват такива абсурдни идеи.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 21:13:28
Quote
Kom_Emine
Quote
Imotko
Искам да кажа, че всички, които ползват услугата, си плащат. Тука прескачането на агенция е масов спорт.
Никой на никого нищо не натрапва. Като не щеш агенция, търси си сам. Около 5% си намират сами.

Когато си нает от продавач да му доведеш купувач и пуснеш обява за което, купувач се обади и иска да види имота, ти го заведеш / за което ти плаща продавача, по силата на договорката м/у вас/, купувача хареса имота и иска да го купи, до тук каква точно услуга си извършил за купувача за да му искаш комисионна? Ако купувача иска сам да си провери тежестите и да си предвижи нещата, или съответно някой друг да го направи за него, но не ти, защо купувача да ти дължи комисионна?

Дъра-бъра, два чадъра. Като не иска да плаща, да си търси имот сам.
Всеки посредник сам си преценява във всеки конкретен случай как да постъпи и като всеки друг търговец си носи риска.
Ако продава гарсониера в Младост-1 с ключ от собственика, който е в Канада, ще продаде на купувач без комисиона на кукуво лято.
Ако продава тристаен в Лозенец от 6 месеца, ще го продаде и без комисиона. Ако реши да не го продаде и не дочака сделка с двойна комисиона, продавачът ще си изтегли офертата и посредникът ще духа супата. Дали може много супа да духа или не, всеки сам си преценява.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 21:21:32
Дъра-бъра, но не отговори на конкретния ми въпрос.
Явно много добре осъзнаваш колко некоректно е отношението ти към продавача когато проваляш сделки изнудвайки купувача. Картинката ти е пределно ясна. Обаче така ти отърва, а и номера минава за сега в мътната вода...., но най ме кефи как купувачите които отказват да бъдат изнудвани по този начин са заклеймени за андрешковци. Крадеца вика дръжте крадеца smiling smiley


А и още един въпрос, това ти "право" според теб - сам да решаваш във всяка конкретна ситуация, регламентирано ли е в договора ти с продавача??

И следващ въпрос, след като не е регламентирано и не е със знанието/съгласието на продавача, не ти ли се струва че е МАЛКО нечестно спрямо него?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-06 21:30 от Kom_Emine.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 21:30:13
Imotko,ние се стремим да живеем в правово общество!Има доста направено в тази посока при недвижимите имоти,като започнеш от ЗУТ,където е вменена норма,че сгради се проектират от хора със системно образование и се строят от квалифицирани специалисти или такива са длъжни да контролират всеки строеж.Тоест веригата от изграждането на обекта до нотариално заверената сделка се извършва от квалифицирани специалисти се прекъсва и остава за разпореждане в ръцете на неуки,без морал и задръжки тъпанари.Посредничеството при сделки с недвижима собственост трябва да се извършва от юристи със системно образование,които имат положена адвокатска клетва и работят съобразно моралните и нравствени императиви на професията заложени в Закона за адвокатурата! Сегашните агенти Сульо,Пульо,Дичо и т.н. нискочели недоразумения,които само създават хаос и спънки на имотния пазар трябва да отпаднат нормативно и някои от тях да си отидат при кравите с които ,както твърдят живеят от 17 години!
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 22:14:19
Фло, да повторя, ако не си разбрала: Ти тъп, алчен, мързелив, неграмотен, недобросъвестен адвокат не си ли виждала. Ако не си, иди до Районния съд, там ги има много. И юридическото образование няма нищо общо с имотите, в нито една държава по света. Ако ще създаваме прецеденти за посредници да се изисква да си завършил право, може и да се навия. По образование съм юрист.

Дъра бъда, Ком Емине, отговорил съм на главния ти въпрос.
Да, ако съм посредник, какъвто по професия не съм, но ако съм, то сам ще решавам как да постъпя. В договора с продавача /ако въобще има такъв, рядко се правят, изключително рядко/ може да пише различни неща, та от това зависи. Може да има срокове, цени, размер на комисиона според резултат, може да има различни клаузи. Ако приемем простия случай, че даден продавач ми е възложил да му продавам имота с твърдо възнаграждение 2,5%, то отношението към купувача пак зависи от много неща: дали е продаваем бързо имота и дали има много клиенти за него, дали само аз го продавам, дали продавачът твърдо го продава, защо го продава и дали бърза и т.н. и т.н. Но, за да не ме попиташ като развален грамофон тип Тинки Уинки пак, ще ти отговоря, че поне аз мога и да не предлагам имота на продавача на купувач, който няма намерение да ми плаща комисион. Да, това би било нечестно към продавача, но в 90% от случаите само на теория. От купувач, които започва пазарлък за комисиона на брокера още преди да е видял имота, купувач в повечето случай НЕ СТАВА, ЗАПОМНИ го от мен. Да го заведа дребния хитрец при продавача, да му предлага да сваля цената с 30%, щото така бил прочел във форума на Имоти.нет. Да не съм луд. И, пак повтарям, много често се правят сделки, при които плаща само едната страна, другата нищо или много малко. Но като не сте правили сделки, няма как да знаете какво става в реалния пазар и затова тука само си теоритизирате.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
06-10-2010 - 23:06:02
Quote
Imotko Но като не сте правили сделки, няма как да знаете какво става в реалния пазар и затова тука само си теоритизирате.[/quote
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това изречение е достойно само за речника на агента Дичо!
Ние сме реалния пазар колега!Аз съм напълно реален продавач, и напълно реален строител към настоящия момент,за което мога да се разпиша и с двете си ръце едновременно!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-06 23:07 от фло.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 09:56:15
Блонди фло, че си тъпа, тъпа си, че нищо не разбираш от имоти - вярно е, ама да обиждаш толкова грубо жена ми е прекалено, нищо , че теб всъщност крава те е родила, иначе не би била такова говедо !
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 10:27:38
Като си реален продавач и строител, защо те дразнят агенциите. Ти с тях вземане-даване нямаш. Строиш си, продаваш си на частни лица за колкото дал господ и това е.
Re: Защо агенциите не обявяват точните адреси?
07-10-2010 - 15:56:06
Удивително е, как всеки път, когато се намеси брокер в някоя дискусия и тя се изпълва с обиди.

Ето една история от преди 2 седмици. Освобождавам си 1 ден с цел само и единствено да гледам имоти в определен район. гледам както от продавачи, така и от агенции. От 3 огледа с агенции, 2 си повториха предложението. Дали ако знаех адреса на имота щеше да се получи? И накрая крив бях аз, че гледам и с други агенции. Много се смях. Ако брокерите влагаха същите усилия, които влагат да се пазят да не ги ограбят с клиент или оферта, в това да си подобрят представянето на офертите и отношението към клиента може би тяхната професия щеше да е наистина уважавана.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход