Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ви е мнението а кв."Надежда"?

Публикувано от petrovv 
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-04-2010 - 20:22:54
След "Шандор Петьофи" вляво като идваш от бул."Христо Ботев".
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-04-2010 - 21:04:46
avatar
Quote
Imotko
След "Шандор Петьофи" вляво като идваш от бул."Христо Ботев".
=============
Тази градинка, едва ли може да се нарече парк и е по-скоро източно или да речем югоизточно от Прага. Хубаво е че там все пак има градинка. Зад нея живее шефа ми и много се гордее с това!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
16-04-2010 - 19:14:38
1. В Надежда когато още през 1986 г. /по Тошово време по разни не знам какви линии се откриваха/ имаше кафенета със затъмнени стъкла, сепарета и т.н., някои хора само по телевизията бяха гледали такива заведения, ако им пуснат ей така някой американски филм.
2. Да, много от сградите са стари, защото квартала е един от по-старите в София, т.е. строен е когато някои други още не са били даже като проект. А после тези другите са ги направили именно, за да дойдат хора от други населени места.
3. Цигани има в сигурно в 80 % от кварталите на София.
4. Ако вземете една кола и кръстосате града засичайки навъртяните км., ще се убедите, че Надежда е сигурно по-близо до центъра от поне 50% от другите жилищни комплекси, макар да се насажда мнението, че е краен.
5. Преди 89 г. в София имаше дали и 4-5 дискотеки, една от които беше именно в Надежда.
6. Когато още в началото на демокрацията /91-92 г./ в Надежда имаше сигурно поне над 15 за онова време супер издокарани заведения, по другите квартали моите връстници играеха още на топчета по пясъчниците.
7. Как определяте кой бил беден, кой богат. Богат е този, който сега може да си купи жилище без кредит, независимо в кой квартал. Защото по-голямата част от сегашните обитатели по кварталите са били кажи речи от една нога, било то живеещи в Младост, Люлин, Захарна фабрика, Красна поляна и т.н. Що, да не кажете че по другите квартали хората не са били работници, а банкери или предприемачи. Много смешно наистина. Ами то повечето по онова време бяха работници и купуваха апартаменти където им дадат.
8. В магазините в Надежда не е никак евтино. Да некажа, че там е едно от най-скъпите места за пазаруване на хранителни продукти.
9. Разбира се, че има доста негативи - пропаднали улици, престъпници и т.н. като в много други райони. Да, но хората там са имали детство. Били са по заведения, правели са си купони. Неща, които поколението от например, което сега е над 35 г. си е прекарвало добре. Неща, които техните връстници не са усетили в много от техните си квартали. За да разбереш Надежда, трябва да живееш в нея. Ето сега съм в един уж близък до центъра квартал, но едва през 2007 г. му отвориха първото що годе зимно заведение, фалирало 1 г. след това. Говорим за 20 г. по-късно. Едно уиски да искаш да идеш някъде да пийнеш например към 22.00 ч., на приятна музика-няма братче. А лятото по Ломско шосе и целия квартал, пълно с хора, заведенията се пръскат, просто има живот.
10. Ако обаче не си живял там а само минаваш, наистина може да те навее усещане за пропадналост, което е просто заради старите сгради по главната улица. Никой не се грижи за квартала и затова сега е в такъв вид. Преди време прекарването на времето в Северния парк, беше едно от най-приятните неща.
Малко хора обаче помнят тези неща, ако въобще са ги видяли.
11. Сега наистина се гледа настоящето, но много от нещата са преувеличени, целенасочено и изкривено представени.
Но всеки има право да избира, като има пари, да ходи и да си купува жилище в докторската градина, а не в прехвалените села под Витоша, дето септичнвите ями на съседа ти се изливат в двора и където зимата може и да не откараш колата до къщата си, ако не е джип. Всъщност ако си без кола, няма живот за теб.
Но, въпрос на избор.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 19:17 от rosi_apostolova.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
17-04-2010 - 13:34:52
avatar
За магазините за хранителни стоки казваш, че са едни от най-скъпите! Не ме разсмивай! Хранинвест на Ломско шосе ли е скъп? или СБА то в в Свобода? Може би млечната борса Киана? За заведенията още повече ме забавляваш. Кажи в кои квартали на София са останали заведения без никакви хигиенични дадености като например гостилниците в Надежда само за бедни пенсионери и роми като Липненски например?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
17-04-2010 - 14:46:02
Какви са тия Хранинвест, какви са тези в Свобода. Аз ти говоря за магазините по блоковете, сещаш се какво имам предвид. Заведенията в Надежда са много и е нормално половината да са скапани. Да не кажеш, че и Релакса е скапано заведение, дето външните маси представляват бели кожени сепарета. АЗ такова нещо не съм виждала другаде по някои от дори минаващите за по-хубави квартали и наистина като цяло доста по-хубави. Ти не гледай кръчмите по Ломско шосе. Знаеш ли във вътрешността какви заведения имаше преди. Сега явно навсякъде вече има подобни, ама още преди 2000 г. в една заведение Маркизата не се сервираше български алкохол. Имаше една единствена ракия, някаква маркова, където цената беше за 50 мл. 4 лв. И бедни и богати пенсионери, поне има къде да ходят, а не като във сегашния ми квартал, дето седят само по-пейките и люпат семки, даже някои и това не правят щото пари няма.
Надежда просто доста се развали поради некадърно управление. Тея цигани не са кореняци от там, а са насадени от някой чиновник. Ще преди поне 15 г. в този квартал просто имаше всичко и ако ще се разкарваш до центъра, беше само за разнообразие и да смениш обстановката. Колко парка има в София, я ми кажи - Северен, Южен, Западен и Борисовата градина. Все пак хората навремето са направили именно един от тези, да се намира в този район. Причината да се развали квартала, вече я посочих.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
17-04-2010 - 15:00:11
avatar
Това не отменя факта, че квартала е развален. Аз имам наблюдения върху него от 2000г. Това заведение Маркизата дето го споменаваш, се намира близо до 101СОУ, и е просто една малка дупка-кафененце където до преди няколко години се събираха квартални мутри, а сега най- голямите дрогари и престъпници. За релакса донякъде съм съгласен, че е лъскаво, но да не забравяме че той се намира точно срещу грозните цигански гостилници, едната от които споменах. Пък и да си седиш в луксозното сепаре и да наблюдаваш как мият коли, не ми се връзва за много лукс пейзаж! В Надежда все още работят отживелите на много други места компютърни клубове, като Дъвалт например. Той е в един кантон, със стари опушени стени и още по-стари компютри. В половината от по-малките заведения в квартала когато минеш покрай тях понамирисва на трева!
А за Северния парк какво да ти кажа? Още ли си разхожда там оня от последните къщи от към Връбница кравите? Там съм виждал и коне и самотно препускащи конници! Да не говорим, че наскоро една циганка беше заклана като агне в самия парк. Пожелавам ти приятна вечерна разходка из Северния парк!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
18-04-2010 - 18:33:32
Извинявайте,но спорът ви е ужасно безсмислен.Защо винаги някой се опитва да убеди някой друг в предимствата на собствения си квартал и в това колко лош е кварталът на другия?Ами аз например в момента живея в Созопол,повечето ми познати от София и други градове,смятат,че едва ли не съм богопомазана,че градът е райско кътче,че съм голяма късметлийка,е да ,ама за мен това е най-противното място,което може да съществува.Само че аз не убеждавам никого в нищо.Всичко е въпрос на гледна точка...Разбира се,че при задаване на подобен въпрос,като този в темата,всеки трябва да защити собствената си теза с аргументи,нормално е да се спори,но не и по начина ,по който се процедира тук.Може ли интелигентни хора да наричат жителите на квартал,който не харесват-говеда,мизерници,да се разменят псувни и закани.Ей това адски ме дразни във форума като цяло,попита някой нещо и вместо да му се отговори по адекватен начин,накрая човекът съжалява сто пъти,че си е задал въпроса,то не е ирония,сарказъм,опити за оригиналничене,и обичайните грозни думи и ругатни.Агресията проявена към някой,който не мисли като нас съсем не е белег на висока култура,най малко пък може да е аргумент.Не визирам никого конкретно,като цяло нетолерантността е водеща във всяка тема.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
18-04-2010 - 21:06:15
avatar
Алана като цяло съм съгласен с теб, но аз имам много сериозна причина да хвърлям огън и жупел срещу Надежда! Повярвай!
Що се касае до Созопол, наистина ли мислиш, че това е най - противното място? Май ще трябва да преговаряме за замяна!
Няма да забравя когато се ожених през 2002г. и бяхме на меден месец със жена ми и се разхождахме из стария град! Излиза една стара хазяйка - леля Ани. Гледа ни, че си правим снимки пред възрожденския и дом. Кани ни в тях. Казваме и че сме младоженци. Въздъхва. Останала е вдовица. Черпи ни с бяло сладко и ракия от смокини седнали на масичка в задния и двор с гледка към залива. Задната стена на къщата и представлява зид-дебел 1м. Леля Ани твърди че е на 2000 години. Беше вълшебно!!!*drink2*
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
19-04-2010 - 21:02:36
Както казах,аз не визирам конкретно мнение,сигурно всеки си има пристрастия към собствения си квартал и не харесва особено някой чужд.Само дето не мога да приема,че всички жители на който и да било жилищен комплекс трябва да бъдат слагани под един знаменател,навсякъде има измет,цигани,има и интелигентни и свестни хора.Аз,да речем нямам добро мнение за ж.к.Люлин,може и да греша,но принципно не бих отишла да живея там.Само,че някои мои близки си купиха жилища точно в Люлин,такива им бяха финансовите възможности.Познавам и доста хора от Надежда-инженери,журналисти,художници,дори и обикновени"бачкатори".Не смятам,че нито един от тях е простак и отрепка,нито пък алкохолик.А и като чуя термина "жилищен комплекс",тоест блок до блок,не мога да си представя кой знае колко красива картина,било то в Северна,Южна или Западна София...Що се отнася до Созопол,ами аз не го възприемам като място за почивка,а за място,в което работя,живея,в което са грижите и проблемите.Старият град действително е красив,но хората в града са просто ужасни...А и не мислете,че като нямаме комплекси като Обеля,Надежда или Дружба,при нас няма простотия,алкохолици или цигани.Пияни рибари по кръчмите колкото искаш,строители-цигани щъкат по всички улици,в половиния град се говори основно на гръцки,в другата половина на странджански диалект.Както неведнъж съм казвала-простотията е повсеместна,независимо дали е в полите на Витоша,в работнически квартал или по красивото Черноморие.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
19-04-2010 - 22:14:23
Форумния трол го изритаха най после от форума *drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход