Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ви е мнението а кв."Надежда"?

Публикувано от petrovv 
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
04-04-2010 - 02:18:52
Често имам работа около 4 и 5 част н Надежда.Стар квартал,зеленина...но в никакъв случай не е тихо и спокойно.Повечето жители са от генерацията,построила "Кремиковци" и "социализЪма"...т.е. старата работническа класа от преди 30-40 години,сега мизерстващи пенсионери.Рядко има млади хора.Доста разбити входове,доста цигани и твърде много наркомани.Улиците са зле,местата за паркиране-малко,детските площадки като цяло не се поддържат.Около пазара е дива мизерия,към подходите за Илиянци-двойно по-голяма.Като следствие от проблема с паркирането колите са по по тротоарите и последните са безобразно разбити.Новият булевард с трамвая не може да компенсира вътрешнокварталните неуредици.
Зелено е,но...като цяло кварталът си е опасен,неуреден и доста разбит.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
04-04-2010 - 03:01:49
Quote
sobstvenik 31
Но по ми е интересно ти да ми кажеш кой квартал или няколко такива те кефи най-много и защо? Надявам се да изтъкнеш комплексни причини, а не нещо на което ти единствено най-много държиш! Весел празник!

Надявам се този въпрос да не послужи за безкрайни анализи на личностните ни характеристики, а темата да се превърне в безкраен спор селяни Vs. граждани. Това в кръга на шегата.

Ясно е, че мнението ми ще е крайно субективно, така че каквито и причини да изтъкна, едва ли ще са толкова комплексни, че да важат за много хора, но както и да е. Моите критерии са скромни - тихи улици, зеленина, останало пространство, що годе нормални хора. Транспортът толкова не ме интересува, защото се придвижвам с кола. Е, метрото е екстра, но в момента е на такива места, че не ме устройва. Магазини и квартални заведения също не ме вълнуват, при наличието на хипермаркети и места, които посещавам из центъра и не бих сменила. Паркирането не го коментирам, защото из целия град си е проблем. Презастроени и набедени за престижни квартали също ми се струват зле, защото там се е събрала критична маса от парвенющина и нечисти пари, вкарани в тухли. Преди години някакъв брокер ме убеждаваше колко престижен бил някакъв блок - съседите били митничари. *smiley_ahh*

Редута - частта около парка - всичко от ул. Калиманци до ул. Юндола е ОК, макар да се редуват кооперации с къщи. Изключвам няколко улици, на които в момента се строи и е пълен Бейрут заради прахоляк, дупки и разбити тротоари. Няколко улици под парка - от Едисон до Гео Милев са приятни, въпреки че в момента има строежи и колите едва се разминават на някои места.

Гео Милев - всичко от Шипченски проход до Плиска е приятно, тихо в повечето си части и все още зелено. Обикалях скоро посред нощ в търсене на бар /липсата е пренебрежимо малък недостатък/ и беше тихо и спокойно.

Оборище, Черковна, Мадрид, Янко Сакъзов, Военна Академия, Иван Асен, Яворов в частта зад БТА - малките улички около тях и тихите места. Едва ли има какво да се коментира.

Под Дондуков - Чаталджа и Искър са все още много приятни места.

Стрелбище - от бул. Гоце Делчев до пазара Иван Вазов има чудесни малки и тихи улички, пък били те изпъстрени с високи ЕПК-а и панели. Все още има пространство и тишина.

Изток си е хубав квартал от Плиска до метрото, но там местата за заети още от соц-а, така че...

Лозенец - само в карето Журналист, Семинария, Дж. Баучер около Резиденцията и под Хемус.

Хиподрума - от Била на Княз Борис до Красно село - от двете страни на булеварда има зеленина, тишина и стари и все още подредени кооперации.

Банишора - понеже родителите ми живеят там, а и съм прекарала 12 години от живота си там - градинката на бившия Майчин дом до Опълченска и Сливница, Столетов от военните имоти до Константин Величков с някои уговорки.

Света Троица - между Арена и К. Величков има едни чудни къщи, строени не знам кога и от кого, но приличат на английско кварталче. Сигурно във форума спецовете знаят повече за тях.

Овча Купел - старата част или каквото е останало от нея. Признавам, не съм стъпвала там от 10 години и не знам какво са настроили по голите полета, които водеха към Монтевидео.

Кварталите извън Околовръстното не ги коментираме.
Младост, Люлин, Надежда, Мод. предградие, Обеля, Суха река, Подуене, Х. Димитър, Левски, Бенковски и т.н. са ми твърде пренаселени, достроявани без никаква мисъл и план, така че не ми харесват на мен лично.
Е, освен, ако някой не е открил хубави местенца там. И други мнения ще са много любопитни.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
04-04-2010 - 08:04:58
Извинявам се , неискам да се заеждам , но в интерес на истината.

Доста повърхностни критерии.

Транспорт - не те интересува.Неможе да пренебрегнеш транспорт , затова че си с кола.Всички сме с коли.Но има значение от къде и за къде пътуваш и най -вече колко.

Паркиране - еднаква било.Не е вярно.Опитай се да паркираш в Лозенец , след това отиди в Хиподрума и накрая опитай в Люлин.Разликата е огромна.

Иначе с другите неща съм съгласен.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
04-04-2010 - 10:46:07
avatar
Мишленце, БЛАГОДАРЯ ТИ за изчерпателния отговор!
Моето мнение е следното:
От кварталите от "близкия изток" които си изброила - Редута , Гео Милев, Яворов, най-приятен ми е Яворов, защото целия квартал е създаден от един архитект и е останал непокътнат през целия преход! Много зеленина, места за паркиране, близка и удобна комуникация с центъра. На тези които толкова се вълнуват от транспорта, мога да кажа, че дори да не сме с кола от тези три квартала с една лека разходка неусетно за 10-15 минути сме в идеалния център. Същото важи и за Хиподрума в тази част която си описала. За квартал Стрелбище много не съм съгласен с теб, заради нехомогенния тип скупчване на сгради и най-завъртяни улички и такива без изход които могат да те объркат тотално. Най-голямото му предимство е близостта до "Южен парк". С Хиподрума донякъде мога да сравня Лагера, но той има някои от недостатъците на Стрелбище.
Прехвалените южни квартали като Манастирски, Гоце Делчев, Бъкстон и Витоша, вече на нищо не приличат от презастрояване и липса на инфраструктура! Изключение може би прави само Борово, но пък близостта му с презастроеното Красно село го прави малко живот под напрежение!
Най-южните квартали и аз не ги смятам в София- бивши вилни селища , сега превърнати в апогей на мутробарока.
За Овча Купел старата част мога да ти кажа, че силно наподобява Витоша - липса на инфраструктура, редуващи се презастроени карета с тихи такива редуващи се с нови и стари къщи. Хората от къщите са ми се оплаквали от набези от крадци и т.н.
Последните квартали които си изброила са твърде различни в някои отношения - примерно да сравняваш Младост с Бенковски е твърде непонятно: Младост е застроен със стара планировка в послествие със ново строителство. Заради Бизнес парка движението по Ал.Малинов е АД в някои пикови часове! Бенковски е застроен повече с къщи и е спокоен, като изключим, че за да стигнеш до центъра трябва да минеш през ужасния Орландовци, пълен с цигани и други тъмни субекти. Освен това в края на квартал Бенковски по пътя към Световрачане и манастира Св. Мина се намира някаква пречиствателна станция от която денонощно мирише на неизчистена тоалетна! Никак не преувеличавам! По отношение на "Английското кварталче" мога да ти споделя, че то се води част от "Гевгелийски" и Св. Троица и изглежда много приятно с едни жълти редови къщички -явяващи се бивши работнически общежития. Те се намират на две места- едните зад Арената , а другите отвъд Вардар. Тези в Гевгелийски отвъд Вардар имат силния недостатък, че се намират до жп линията до Западния парк. В този район стават прекалено много грабежи на жени! и други престъпления.
..........................................
П.П. По отношение на шегата ти, че темата може да се превърне в личностни нападки и спор м/у селяни и граждани мога да ти кажа следното: Никога не съм започвал пръв нападките, но не бих се могъл да изтърпя хора без мнение, както и такива които говорят само общи работи във форума , а никога не дават никаква инфо за себе си и своя опит в областта която коментираме да се държат менторски и да ми задават тон или просто да обиждат без никакви аргументи. Око за две, зъб за чене!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
04-04-2010 - 20:21:00
Quote
bibise
Извинявам се , неискам да се заеждам , но в интерес на истината.

Доста повърхностни критерии.

Транспорт - не те интересува.Неможе да пренебрегнеш транспорт , затова че си с кола.Всички сме с коли.Но има значение от къде и за къде пътуваш и най -вече колко.

Паркиране - еднаква било.Не е вярно.Опитай се да паркираш в Лозенец , след това отиди в Хиподрума и накрая опитай в Люлин.Разликата е огромна.

Иначе с другите неща съм съгласен.

Цитираните от мен места и квартали имат бърз достъп до центъра. Някои от тях - пеша и то през приятни улички, зеленина и паркове. Да, не ме интересува, че квартал Люлин или Младост имат метро, автобуси, тролеи и още куп неща, при положение, че кварталите не ми харесват като цяло. Ако ще и 100 места за паркиране да има в Люлин, това не го прави добър квартал.

Да, не цитирах т.нар. от брокери престижни и развиващи се квартали, които не приличат на места за живеене, а на строителни площадки. Живяла съм известно време на бул. България и честно казано, не бих искала да се връщам, нищо че наричат частта от Гоце Делчев до Околовръстното "изключително престижен район". Мерси от тия презастроени престижи.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
05-04-2010 - 16:24:18
Аз пък искам да попитам,какво му е толкова престижното на Младост,че цените на жилищата са толкова високи?!Чета обяви,които звучат направо нелепо-апартамент 40кв-57 000еуро,или 50кв-52 000 еуро.Добре,вече има метро,но комплексът си е достатъчно отдалечен от центъра,в огромната си част е панелен,грозноват като всички други панелни соцкомплекси.Не ме разбирайте погрешно,не целя да обиждам някого или да се заяждам,но за мен местоположението и състоянието на комплекса не отговаря на цените,за които се предлагат жилищата...Що се отнася до моите предпочитания-харесвам старата част на Овча Купел,Княжево,голяма част от Редута,Зоните и района посока Западен парк,колкото и го иронизират като "бачкаторски"и "просташки".Имайте предвид,че говоря за визуалния облик на тези квартали,не транспорта,или римляните,които май вече са навсякъде...Просто харесвам стари квартали,имат някаква приятна ретро атмосфера,останали са къщички,зеленина.Не обичам панелните комплекси,колкото и уреден транспорт да имат понякога.В заключение искам да кажа,че никак не ми е приятно да виждам тук,как хората от определен район биват слагани под един знаменател и наричани"говеда и животни".Във всеки квартал има интелигентни и свестни хора,има и отрепки и простаци.Вярно е,че някъде вторият вид преобладават,но простотията вече е повсеместна.Тук вече ме нападнаха,че съм "обиждала"Южните квартали,въпреки,че не разбрах с какво пък толкова съм ги обидила,нима не е факт,че бяха построени главно за нуждите на соцноменклатурата,и са пълни с каскетаджии от Ямболско,Елховско,Монтанско,а сега пък се напълниха с мутри..Не мога да отрека,че са приятни,и разбира се,че и там има свестни и интелигентни хора,но не може и да се отрече,че бившите партийни величия от село,живеят именно в престижните квартали и в центъра,а не някъде другаде...И много моля,не ме наричайте надежденска селянка или коньовичарка,от Бургас съм.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
07-04-2010 - 11:43:55
То май баш селяните са от Драгалевци,Бояна и околните села.Там си има и сега крави и овце ,:]в съседство до палатите на мутрите и новобогаташите.:]:]:]
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
07-04-2010 - 13:47:53
Quote
alana
Аз пък искам да попитам,какво му е толкова престижното на Младост,че цените на жилищата са толкова високи?!Чета обяви,които звучат направо нелепо-апартамент 40кв-57 000еуро,или 50кв-52 000 еуро.

Над 25 години съм живял в Младост, квартала отдавна е ужасен. Единственото което подозирам е, че има бърз достъп до магистралата smiling smiley smiling smiley smiling smiley . Метрото е само в Младост 1 и в близките 5 години няма изгледи да стигне до някоя от другите младости. Ако от Младост 1А трябва да стигнете до метрото в най-добрия случай е около 25мин. пеша. От Младост4 е между е около 25 мин, зависи от трафика. Единствените хубави места са май в Младост1 - новите блокове по Йерусалим. Говоря само за тези които са на 2-ра линия, тъй като трафика там е доста голям и шума също. Ама това са 10-15 блока макс. Също има още няколко нови блокчета (и няколко соц-тухли на по 4 етажа) навътре в Младост 1. Останалото си е кочинка. Младост 2 върху "манастирчето" построиха едни неща дет умът не ми го побира - върху бившето блато, жилищни сгради. Това е точно зад макдоналдс-а и шел-а. Абе ужас.

ПП В Младост панелите по 47-8 кв. отдавана вървят по около 30 хил евро. Новото сторителство върху блатото около 600-700...
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-04-2010 - 00:52:14
Quote
mishlence
Quote
sobstvenik 31
Но по ми е интересно ти да ми кажеш кой квартал или няколко такива те кефи най-много и защо? Надявам се да изтъкнеш комплексни причини, а не нещо на което ти единствено най-много държиш! Весел празник!

Надявам се този въпрос да не послужи за безкрайни анализи на личностните ни характеристики, а темата да се превърне в безкраен спор селяни Vs. граждани. Това в кръга на шегата.

Ясно е, че мнението ми ще е крайно субективно, така че каквито и причини да изтъкна, едва ли ще са толкова комплексни, че да важат за много хора, но както и да е. Моите критерии са скромни - тихи улици, зеленина, останало пространство, що годе нормални хора. Транспортът толкова не ме интересува, защото се придвижвам с кола. Е, метрото е екстра, но в момента е на такива места, че не ме устройва. Магазини и квартални заведения също не ме вълнуват, при наличието на хипермаркети и места, които посещавам из центъра и не бих сменила. Паркирането не го коментирам, защото из целия град си е проблем. Презастроени и набедени за престижни квартали също ми се струват зле, защото там се е събрала критична маса от парвенющина и нечисти пари, вкарани в тухли. Преди години някакъв брокер ме убеждаваше колко престижен бил някакъв блок - съседите били митничари. *smiley_ahh*

Редута - частта около парка - всичко от ул. Калиманци до ул. Юндола е ОК, макар да се редуват кооперации с къщи. Изключвам няколко улици, на които в момента се строи и е пълен Бейрут заради прахоляк, дупки и разбити тротоари. Няколко улици под парка - от Едисон до Гео Милев са приятни, въпреки че в момента има строежи и колите едва се разминават на някои места.

Гео Милев - всичко от Шипченски проход до Плиска е приятно, тихо в повечето си части и все още зелено. Обикалях скоро посред нощ в търсене на бар /липсата е пренебрежимо малък недостатък/ и беше тихо и спокойно.

Оборище, Черковна, Мадрид, Янко Сакъзов, Военна Академия, Иван Асен, Яворов в частта зад БТА - малките улички около тях и тихите места. Едва ли има какво да се коментира.

Под Дондуков - Чаталджа и Искър са все още много приятни места.

Стрелбище - от бул. Гоце Делчев до пазара Иван Вазов има чудесни малки и тихи улички, пък били те изпъстрени с високи ЕПК-а и панели. Все още има пространство и тишина.

Изток си е хубав квартал от Плиска до метрото, но там местата за заети още от соц-а, така че...

Лозенец - само в карето Журналист, Семинария, Дж. Баучер около Резиденцията и под Хемус.

Хиподрума - от Била на Княз Борис до Красно село - от двете страни на булеварда има зеленина, тишина и стари и все още подредени кооперации.

Банишора - понеже родителите ми живеят там, а и съм прекарала 12 години от живота си там - градинката на бившия Майчин дом до Опълченска и Сливница, Столетов от военните имоти до Константин Величков с някои уговорки.

Света Троица - между Арена и К. Величков има едни чудни къщи, строени не знам кога и от кого, но приличат на английско кварталче. Сигурно във форума спецовете знаят повече за тях.

Овча Купел - старата част или каквото е останало от нея. Признавам, не съм стъпвала там от 10 години и не знам какво са настроили по голите полета, които водеха към Монтевидео.

Кварталите извън Околовръстното не ги коментираме.
Младост, Люлин, Надежда, Мод. предградие, Обеля, Суха река, Подуене, Х. Димитър, Левски, Бенковски и т.н. са ми твърде пренаселени, достроявани без никаква мисъл и план, така че не ми харесват на мен лично.
Е, освен, ако някой не е открил хубави местенца там. И други мнения ще са много любопитни.

clap: Към примамливите райони бих добавил още и района между Медицинска академия, Прага, Петте кьошета и Витошка. Не е презастроен, има малък парк /южно от Прага/ и доста дървета по улиците, транспорт до почти всички точки на града, а малките улечки в карето не са шумни.

[zdravbadi.com]
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-04-2010 - 01:24:06
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
mishlence
Quote
sobstvenik 31
Но по ми е интересно ти да ми кажеш кой квартал или няколко такива те кефи най-много и защо? Надявам се да изтъкнеш комплексни причини, а не нещо на което ти единствено най-много държиш! Весел празник!

Надявам се този въпрос да не послужи за безкрайни анализи на личностните ни характеристики, а темата да се превърне в безкраен спор селяни Vs. граждани. Това в кръга на шегата.

Ясно е, че мнението ми ще е крайно субективно, така че каквито и причини да изтъкна, едва ли ще са толкова комплексни, че да важат за много хора, но както и да е. Моите критерии са скромни - тихи улици, зеленина, останало пространство, що годе нормални хора. Транспортът толкова не ме интересува, защото се придвижвам с кола. Е, метрото е екстра, но в момента е на такива места, че не ме устройва. Магазини и квартални заведения също не ме вълнуват, при наличието на хипермаркети и места, които посещавам из центъра и не бих сменила. Паркирането не го коментирам, защото из целия град си е проблем. Презастроени и набедени за престижни квартали също ми се струват зле, защото там се е събрала критична маса от парвенющина и нечисти пари, вкарани в тухли. Преди години някакъв брокер ме убеждаваше колко престижен бил някакъв блок - съседите били митничари. *smiley_ahh*

Редута - частта около парка - всичко от ул. Калиманци до ул. Юндола е ОК, макар да се редуват кооперации с къщи. Изключвам няколко улици, на които в момента се строи и е пълен Бейрут заради прахоляк, дупки и разбити тротоари. Няколко улици под парка - от Едисон до Гео Милев са приятни, въпреки че в момента има строежи и колите едва се разминават на някои места.

Гео Милев - всичко от Шипченски проход до Плиска е приятно, тихо в повечето си части и все още зелено. Обикалях скоро посред нощ в търсене на бар /липсата е пренебрежимо малък недостатък/ и беше тихо и спокойно.

Оборище, Черковна, Мадрид, Янко Сакъзов, Военна Академия, Иван Асен, Яворов в частта зад БТА - малките улички около тях и тихите места. Едва ли има какво да се коментира.

Под Дондуков - Чаталджа и Искър са все още много приятни места.

Стрелбище - от бул. Гоце Делчев до пазара Иван Вазов има чудесни малки и тихи улички, пък били те изпъстрени с високи ЕПК-а и панели. Все още има пространство и тишина.

Изток си е хубав квартал от Плиска до метрото, но там местата за заети още от соц-а, така че...

Лозенец - само в карето Журналист, Семинария, Дж. Баучер около Резиденцията и под Хемус.

Хиподрума - от Била на Княз Борис до Красно село - от двете страни на булеварда има зеленина, тишина и стари и все още подредени кооперации.

Банишора - понеже родителите ми живеят там, а и съм прекарала 12 години от живота си там - градинката на бившия Майчин дом до Опълченска и Сливница, Столетов от военните имоти до Константин Величков с някои уговорки.

Света Троица - между Арена и К. Величков има едни чудни къщи, строени не знам кога и от кого, но приличат на английско кварталче. Сигурно във форума спецовете знаят повече за тях.

Овча Купел - старата част или каквото е останало от нея. Признавам, не съм стъпвала там от 10 години и не знам какво са настроили по голите полета, които водеха към Монтевидео.

Кварталите извън Околовръстното не ги коментираме.
Младост, Люлин, Надежда, Мод. предградие, Обеля, Суха река, Подуене, Х. Димитър, Левски, Бенковски и т.н. са ми твърде пренаселени, достроявани без никаква мисъл и план, така че не ми харесват на мен лично.
Е, освен, ако някой не е открил хубави местенца там. И други мнения ще са много любопитни.

clap: Към примамливите райони бих добавил още и района между Медицинска академия, Прага, Петте кьошета и Витошка. Не е презастроен, има малък парк /южно от Прага/ и доста дървета по улиците, транспорт до почти всички точки на града, а малките улечки в карето не са шумни.
======================
Би ли ме светнал, кой е този малък парк южно от "Прага"?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход