Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ви е мнението а кв."Надежда"?

Публикувано от petrovv 
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
31-03-2010 - 21:55:34
Quote
ГетоНадежда
alana и ти си някоя бясна надежденска селянка,щяла да предпочете Надежда пред Южните квартали,ми ходи там ма овча главо,то се вижда колко ти е селския акъл! Селянин при селянин ходи нали така,явно не си била в южен квартал,за да видиш хората кви са и после да отидеш при ''хората'' от Надежда,от разликата ще ти иде да се разревеш,след което да си фраснеш главата в панела! Интересно имам къща в Бояна имам къща и в Княжево,живял съм доста там (и живея) пък не съм видял такива изцепки както в Надежда,имам познати,които живеят и в Драгалевци с ''празноглавите мутри'' (не че защитавам мутрите),но същите мутри явно са си изградили някъв манталитет,щото никой не знае,че са там нито шумят нито нищо! Ама ти нали си проста и знеш! Мога да ти кажа,че в реномираните квартали(те затова са реномирани) живеят ХОРА пак повтарям ХОРА,в реномирания квартал има къде да се разходиш,ЧИСТО Е(все пак всеки си прави труда да не си хвърля семките,фасовете и опаковките по улицата),няма пумяри,нито мангали,хората като те видят на улицата ПОЗДРАВЯВАТ,а в Надежда те гледат,люпят семки и те гледат завистливо с кво си облечен и ква кола караш,след което на другия ден осъзнаваш,че целия блок или кибуц не знам как е по-добре да го нарека е разбрал за тебе ква марка са ти били дънките и колата колко струва и къв модел е! ИЗРОДИ МРЪСНИ НАДЕЖДЕНСКИ ГОВЕДА НЕЩАСТНИ ДА ЗНАЕТЕ,ЧЕ ВИНАГИ КЪДЕТО ВИ СРЕЩНА ЩЕ ВИ ПЛЮЯ НА ГЛАВИТЕ И ЩЕ ВИ ПСУВАМ ПОДОБАВАЩО! Нечовеци,въпреки че има мангали там,мангала и надежденеца се отличават само по цвета на кожата по нищо друго!!! Ае много здраве че пак се изнервих,а не трябва не си струва да си късам нервите за едни мекотели,амеби,чехълчета,еуглени и всякаква ЕДНОКЛЕТЪЧНА ИЗМЕТ! (без да обиждам едноклетъчните организми,щото поне от тях има няква полза!)
Благодаря ви за комплимента.Изключително мило,любезно и джентълменско изказване.И вие говорите за простотията на ДРУГИТЕ,за селянията на ДРУГИТЕ,за агресията на ДРУГИТЕ?С нещо да ви обидих,груба ли бях с вас?Не казах ли,че обичам Южните квартали,и ми е мъчно,че се напълниха с мутри?Да съм казала,че вие сте мутра,че вие сте простак?Живяла съм в Борово ,Лозенец и центъра,близките ми в момента живеят точно в Южните квартали,панел не знам какво е,от Бургас съм,в момента живея в Созопол.В Надежда не съм живяла и ден,ходила съм ,познавам хора от там и това е.Изказах мнение,което беше изключително добронамерено,никого не съм нагрубила,никого не съм смятала да засягам.Нямам вашия речник,съжалявам,не мога да ви отвърна с вашите думи,а и Слава Богу,че е така...Днес е Велика Сряда,утре Велики Четвъртък,в най-светлата седмица,в която човек уж се смирява,уж се пречиства от злото, злобата,ненавистта...Толкова ли оскотяха хората....Желая ви светли празници,и се надявам никой никога да не се държи с вас,както вие се държахте с мен.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
31-03-2010 - 22:12:27
ГетоНадежда , като ти гледам начина на писане ми става ясно , че ти не се по различен от описаните от теб индивиди.

Простотията е в Надежда , но и в Банкя.Простаци просто има навсякъде , облечени в различни дрехи , управляващи различини коли.А има няколко деленета на обществото.По имотност.По квартал.По интелект.По простотия.И ако за първите две си имал ( или измисли , все пак тове е виртуално пространство ) шанса да ги постигнеш , то за третотто не си успял а за четвъртото си недосегаем лидер.

И на луната да идеш да живееш , ще си останеш ...................................... ти си знаеш.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
31-03-2010 - 22:17:05
Здравейте,
Както казва Тодор Колев "всички сме от село", но някои явно повече!
Прабаба ми е учила Яворов на морзовата азбука и е сред основателите на Български пощи.
Живяла е дълги години на ул. Цар Симеон в София,по-късно продава жилището си, купува земя в Надежда и построява къща.
Къщата беше на мястото на днешното пазарче в кв. Надежда, част 1. Претърпяла е две разрушения в следствие на бомбандировки по време на Втората световна война.В нея сме родени 3 поколения- дядо ми, баща ми и аз.Дядо ми е бил главен счетодител, баща ми- инженер, както и аз.
Искам само да отбележа, че когато Надежда става квартал на София, Бояна е била малко селце в полите на Витоша със стотина жители.
Границите на София са се простирали до Орлов мост. В такъв случай моля да ми обясните за какъв стар квартал Слатина говорим?
Надежда е била квартал с фамилни къщи с добре устроена инфраструктура и добра репутация.
В заключение искам да кажа, че заради простаците с Червените пари, които дойдоха в София след и по времето на Социализма се формираха, така наречените "престижни райони".Някои от жителите на реномирания кв. Лозенец например наричат мазето- "мазъ" или "избътъ". През зимата цепят дърва пред кооперациите си за огрев, защото нямат ТЕЦ.
Никога не сме обиждал хората, които идват от село,защото хората не бива да се слагат под общ знаменател!
Затова много моля и вие- пришълците, не си позволявайте да обиждате надежденци, както аз не си позволявам да обиждам вашите родни места.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
31-03-2010 - 22:30:16
Родена съм в Надежда, дядо ми е строил там къща през 30-те години на миналия век и детството ми е минало на тихи улички, между съседски къщи, населени с хора от работническата класа. Младостта на баща ми е минала там и винаги ми е казвал, че е бягал от местните простаци и ватенки, населили местните кръчмета и капанчета. От години не живеем там, но нищо не се е променило. Може да звучи смешно, но и до ден днешен хората са същите, за разлика от пейзажа, който вместо с китни къщички е населен от грозни панели. Е, само "Ломско шосе" е останало непроменена цигания - дюкянчета и долнопробни кафенета. Местните си обожават този квартал и често задават въпроса: "Че кво му е на Ломското, бе? Всичко си имаме, три пъти повече отколкото на Витошка!".

Кварталът е кофти, населен със селяни и простаци. В местните кръчми се лее чалга и често стават селски забави с три букви Б-О-Й, които се пренасят по улиците посред нощ. Трябва да си луд, за да живееш там.

P.S. Преди време имаше някакъв Иванов в тоя форум, който се опитваше да обяснява какъв прекрасен район е Триъгълника. Вероятно ще му повярват хора, идващи от дълбоката провинция, за които единственият критерий за добро жилище е да има течаща топла вода и парно, но истината е, че това място е истинска клоака. В т.нар. парк, разположен между три платна коли с изпарения, депо на трамваите и релси на влакове могат само да те оберат и пребият вечерно време.

За справка - отгледах си малкото бебе в парка Заимов и съм стояла с компания до малките часове на нощта. Не съм и помисляла да се притеснявам за сигурността си. В момента живея в Редута и макар и пренаселен, кварталът е в пъти по-добър от Надежда. А Слатина си е кочина в крайните си части, нищо че тук някой се опитва да ни убеждава, че бил ТОП.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
01-04-2010 - 20:02:16
avatar
Quote
mishlence
Родена съм в Надежда, дядо ми е строил там къща през 30-те години на миналия век и детството ми е минало на тихи улички, между съседски къщи, населени с хора от работническата класа. Младостта на баща ми е минала там и винаги ми е казвал, че е бягал от местните простаци и ватенки, населили местните кръчмета и капанчета. От години не живеем там, но нищо не се е променило. Може да звучи смешно, но и до ден днешен хората са същите, за разлика от пейзажа, който вместо с китни къщички е населен от грозни панели. Е, само "Ломско шосе" е останало непроменена цигания - дюкянчета и долнопробни кафенета. Местните си обожават този квартал и често задават въпроса: "Че кво му е на Ломското, бе? Всичко си имаме, три пъти повече отколкото на Витошка!".

Кварталът е кофти, населен със селяни и простаци. В местните кръчми се лее чалга и често стават селски забави с три букви Б-О-Й, които се пренасят по улиците посред нощ. Трябва да си луд, за да живееш там.

P.S. Преди време имаше някакъв Иванов в тоя форум, който се опитваше да обяснява какъв прекрасен район е Триъгълника. Вероятно ще му повярват хора, идващи от дълбоката провинция, за които единственият критерий за добро жилище е да има течаща топла вода и парно, но истината е, че това място е истинска клоака. В т.нар. парк, разположен между три платна коли с изпарения, депо на трамваите и релси на влакове могат само да те оберат и пребият вечерно време.

За справка - отгледах си малкото бебе в парка Заимов и съм стояла с компания до малките часове на нощта. Не съм и помисляла да се притеснявам за сигурността си. В момента живея в Редута и макар и пренаселен, кварталът е в пъти по-добър от Надежда. А Слатина си е кочина в крайните си части, нищо че тук някой се опитва да ни убеждава, че бил ТОП.

=========================================================================

Аз сравнявах Слатина с Надежда, а ти включи и Редута. Редута сравнена с Надежда е като да сравняваш Лас Вегас с Кабул.
Имам имоти и в Редута и в Слатина пак в близост до Редута и мястото никога не бих заменил за клоаката Надежда, най-вече заради индивидите които го обитават.Една пропаднала оскотяла паплач.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
02-04-2010 - 10:06:26
Все си мисля че Надежда трябва да се сравнява с Люлин, Левски, Христо Ботев, Дружба, Обеля и други квартали в подобен ценови диапазон. Иначе е безсмислено.
А иначе вярно е че по-гадно място от ломското шосе едва ли има. Надявам се евентуално след ремонта да го променят. Лафове, "тука си имаме всичко, не ти трябва да ходиш в града" съм чувал обаче, най вече от люлинци.
А най-новия брутален лаф, който чух от клетите люлинци е:
"Люлин е един окръжен град, а със София ни свързва само едно влакче, което идва през 30 минути и едно претъпкано метро"... Около 5 минути се чудих какво е това влакче, докато не разбрах, че женицата визира някакъв трамвай, не помня кой номер.
За чалгаджиите е вярно - пълно е. Ама с тях е пълно и в студентски град, а там боя обикновено завършва с разстрел.
Боже спомням си преди около 18-19 години в Младост 4 циганите бяха наръгали и убили едно момче на предпоследната спирка на 76, само заради якето му. По онова време Младост4 беше някакво циганско гето. А сега го броят за хубав квартал. Всичко се мени. Дай боже към по-добро. Лек ден на всички.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
02-04-2010 - 10:58:43
Quote
pitbull20

Не мисля че положението в Овча Купел, особено старата част както и много от частите на Люлин е по-лошо по отношение на циганите и отрепките в сравнение с Надежда - даже е по-добре. Но явно не си живял на въпросните места, затова коментираш така.


Въпрос на оценка - да се сравнява Надежда със старата част на ОК е нелепо - сравнявайки, имах предвид онези части на ОК, които имат "щастието" да гледат лице в лице гетото на Факултето.
Що се отнася до Люлин. Има части, които са съвсем прилични. Но има и Люлин 5. Много по-зле от Надежда.....
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
02-04-2010 - 11:34:01
avatar
Овча Купел си има своите достойнства - чист въздух, близо е до Витоша и Люлин планина, близо е до южните квартали, гледката от блоковете покрай обиколна не е толкова лоша - ширнали се поля и тук там бараки като в Бразилия, отвреме на време оф роуд с каруци и самотно препускащи конници! - Екзотика!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
02-04-2010 - 12:13:44
Може би не съм се изразила правилно. Не сравнявам Редута с Надежда - немислимо е.
Е, в момента улички като "Кадемлия" в Редута приличат на малките улички от 80-те, които в Надежда започваха от "Бородински бой" и стигаха чак до ж.к. Толстой, а сега са заселени от панели.

И все пак, Слатина изобщо не може да се нарече добър квартал. Вярно, в сравнение с Надежда е в пъти по-добър, но да сравняваш две кофти места, не прави едното автоматично добро място.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
02-04-2010 - 14:38:32
avatar
Quote
mishlence
Може би не съм се изразила правилно. Не сравнявам Редута с Надежда - немислимо е.
Е, в момента улички като "Кадемлия" в Редута приличат на малките улички от 80-те, които в Надежда започваха от "Бородински бой" и стигаха чак до ж.к. Толстой, а сега са заселени от панели.

И все пак, Слатина изобщо не може да се нарече добър квартал. Вярно, в сравнение с Надежда е в пъти по-добър, но да сравняваш две кофти места, не прави едното автоматично добро място.
==================================================
Добре мишле до голяма степен съм съгласен с теб, не смятам, че Слатина е кой знае какъв квартал, всеки квартал си има райони в него с по-добра локация и с по-лоша такава. Аз мога да дам такава оценка на всеки квартал в Столицата или на части от него.
Но по ми е интересно ти да ми кажеш кой квартал или няколко такива те кефи най-много и защо? Надявам се да изтъкнеш комплексни причини, а не нещо на което ти единствено най-много държиш! Весел празник!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход