Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ви е мнението а кв."Надежда"?

Публикувано от petrovv 
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
10-03-2010 - 21:12:16
В Надежда има най много места за паркиране и въпреки това автомобилите са в тревните площи и детските площадки :] Всеки селянин би се интегрирал без особени проблеми (като изключим сбиванията с местните бабаити) а метрото я стане я не, за първата линия им трябваха 30 години а криза ИДЕ !!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
12-03-2010 - 12:11:48
Quote
sobstvenik 31
Ей копан що не вземеш да се закопаш ? Всеки ден съм и в двата квартала. Разликата между хората е осезателна. Първо като погледнеш разликата в цените в магазините ще ти стане ясно. Второ няма такива заведения - кимизарници в Слатина от края на 90те , като сегашните в Надежда. Трето общинсите жилища, които визираш ги има навсякъде. В Слатина те се обитават от пришълци, а не от слатинчани.
НАДЕЖДА = МАНХАТЪН, абе нормален космополитен квартал!! Тук искренно ме разсмя. Космополитен е ама за престъпници и шмекери от всички страни. Я виж статистиката кои квартали са начело по най- много Дрогари и то хероинови. И красиви общински къщички обитавани от по 30-40 римляни.

За да не стават грешки, трябва да поясня че не съм от Надежда. Първите 10 години съм живял на Гогол (Яворов), после Младост, пак Яворов, Ючбунар итн...
Относно къщичките с 20-30 римляни нещо си в грешка - най много са в Слатина. Мога да те заведа в няколко. Наркоманите са навсякъде и не са критерии. Ако преди 15 години бяха на попа, да не земеш да кажеш, че слатина е по-добра от попа. Смях... За заведенията няма да споря - не съм бил нито в Слатински заведения, нито в Надежденско. Метрото може и да не го построят до 2 години,а след 3 или 4, но повярвай ми в Слатина и за твойте внуци няма да има добър транспорт.

ПП ето ти един цитат от страницата на община Слатина.
На територията на района се намира кв. "Христо Ботев" с компактно ромско население. Вече започна изграждането на ромски жилища с финансиране по равно от Столична община и Европейска банка за социално развитие в Страсбург. В тях ще се настаняват роми само от този квартал, които са картотекирани според изискванията за крайно нуждаещи се от жилища граждани и имат редовна адресна регистрация.
За да не ме разбереш криво, става въпрос за община Слатина, която все пак обхваща и Яворов и Изток, но тези два квартала са дооооста далеч от мургавелковците...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 12:18 от kopan.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
12-03-2010 - 21:31:12
Метрото няма да е много решаващ фактор за връзката Надежда-Център.Обикаля,а от надежда до центъра трамваите пътуват за същото време,плюс минус нещо.Не е съществена разлика,та само на това да се крепи интересът към квартала.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
13-03-2010 - 17:11:10
Quote
kopan
Quote
sobstvenik 31
Ей копан що не вземеш да се закопаш ? Всеки ден съм и в двата квартала. Разликата между хората е осезателна. Първо като погледнеш разликата в цените в магазините ще ти стане ясно. Второ няма такива заведения - кимизарници в Слатина от края на 90те , като сегашните в Надежда. Трето общинсите жилища, които визираш ги има навсякъде. В Слатина те се обитават от пришълци, а не от слатинчани.
НАДЕЖДА = МАНХАТЪН, абе нормален космополитен квартал!! Тук искренно ме разсмя. Космополитен е ама за престъпници и шмекери от всички страни. Я виж статистиката кои квартали са начело по най- много Дрогари и то хероинови. И красиви общински къщички обитавани от по 30-40 римляни.

За да не стават грешки, трябва да поясня че не съм от Надежда. Първите 10 години съм живял на Гогол (Яворов), после Младост, пак Яворов, Ючбунар итн...
Относно къщичките с 20-30 римляни нещо си в грешка - най много са в Слатина. Мога да те заведа в няколко. Наркоманите са навсякъде и не са критерии. Ако преди 15 години бяха на попа, да не земеш да кажеш, че слатина е по-добра от попа. Смях... За заведенията няма да споря - не съм бил нито в Слатински заведения, нито в Надежденско. Метрото може и да не го построят до 2 години,а след 3 или 4, но повярвай ми в Слатина и за твойте внуци няма да има добър транспорт.

ПП ето ти един цитат от страницата на община Слатина.
На територията на района се намира кв. "Христо Ботев" с компактно ромско население. Вече започна изграждането на ромски жилища с финансиране по равно от Столична община и Европейска банка за социално развитие в Страсбург. В тях ще се настаняват роми само от този квартал, които са картотекирани според изискванията за крайно нуждаещи се от жилища граждани и имат редовна адресна регистрация.
За да не ме разбереш криво, става въпрос за община Слатина, която все пак обхваща и Яворов и Изток, но тези два квартала са дооооста далеч от мургавелковците...


Само да уточня,Изток е в община Изгрев,Яворов в Слатина.

[www.so-izgrev.bg]

[so-slatina.org]
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
13-03-2010 - 18:59:42
Отново го превърнахте на кавга.Безсмислено.

Живял съм известно време в Надежда.Проблемите в квартарла са като навсякъде в София и страната по големите блокове.Неможеш да накараш 27 собсвеника да вземат общо решение.Във всеки блок има по една клюкарка , която знае кой кога се е прибрал и напуснал дома. И т. н и т.н.

Но за самия квартал.Със сигурност няма "краен " квартал с толкова добри комуникации.Гара и автогара на 10 - 12 минути.Център на 15-17 минути.И още много предимства които не ми се изреждат.Само едно ще спомена.Цените на жилищата там са доста по - ниски от други квартали отстоящи на същото времево разстояние от центъра.Просто е а север.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
13-03-2010 - 22:46:12
avatar
Доста е на север! Почват да рекламират Клондайк! Най-върлите селтици се намират в този непреходен квартал. Когато се придвижвам из него винаги се питам защо не разполагам с напалм!:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-03-2010 - 07:56:57
Ей това хората от Слатина са ......................... племе.

И аз живеейки но Витошка , ходейки из Слатина виждам само селяци.

Хайде стига си вади доводи , че не си сбъркал кат си купил апартамент в Слатина.

А относно Надежда.Обори доводите които ти даваме.А недей да говориш глупости - " Там живеели селяци ".И в Слатина живеят , особено много посещават форуми за имоти и използват никове с 31.:]:]:}:}:]:]:}::}
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-03-2010 - 09:20:30
avatar
Пробвай, някоя тиха и приятна лятна вечер на лунна светлина прибирайки се със съпруга/съпругата си от театър да се разходиш до вкъщи в "Надежда". Ще се насладиш на много приятни гледки минавайки по надлеза и виждайки уродливите жепейски сгради от втората световна война, а след това незабравимо преживяване ще се насладиш на компанията на клошари и роми от цяла северозападнала Б-я локализирани в района на парка на кв. "Толстой".
Другия маршрут, който ти препоръчвам е през кв."Триъгълника", където може да се снима филма "Софийските потайности", минавайки през трамвайните катакомби и слабо осветените силуети на малки бедни къщички в половината от които живеят братя роми или силуети на блокове ново строителство построени с най-евтините материали и естествено тъмни и незаети!winking smiley

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-03-2010 - 09:27:31
Мисля, че лошият имидж на "Надежда" идва от някогашната му слава на работнически квартал вблизост до най-голямата промишлена зона в София.
За щастие, сле 1989-а част от замърсяващите производства загинаха или бяха изнесени / заводът за гуми и "Лакпром"/, а с построяването на по-екологични мощности и търговския център "Илиенци" кварталът стана доста по-атрактивен. Ако избирам място за живеене там, непременно бих обърнал внимание на района около ул.Бели дунав близо до Северния парк. Чудесни комуникации / с метрото след две години - още по-добри/, магазини, училища и детски заведения,относителна близост до центъра, наличие на тихи местенца + голям парк . Какво по-добро от това съчетание за един нормален човек?
Приказките за цигани и селяни са обикновени митове - в района не са над средното ниво за града, много по-тежко е положението в Овча купел или западните части на Люлин, например, а реномето на тия квартали е над това на "Надежда"....
Така че - ако трябва да препоръчам добро бюджетно решение за хора с по-ограничен ресурс - Надежда е в списъка на възможностите.
Re: Какво ви е мнението а кв."Надежда"?
14-03-2010 - 17:52:43
Благодаря ivorad,ето това е разумен отговор!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход