Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!

Публикувано от Ivo.NovDom 
Видеото от фотоапарат сравнено с такова от хубава камера е като да се сравнява снимка от телефон с такава от хубав фотоапарат smiling smiley
Аз имам Sony HC3 и ти гарантирам, че качеството от нея е в пъти по-добро от това, което прави D5000, ако изобщо може да се сравняват.

P.S. А иначе за картечницата си прав, много е полезно човек да има предварително определен бюджет като си пазарува такива работи smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-04 16:36 от dodo2.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
04-05-2009 - 17:44:54
Разбира се, че видеото от камера с несменяема оптика и сензор доста по-малък от този на фотоапарата ще доста по-некачествено.
Чудесно, да направим теста: ти с камера за...над хиляда лева, която е с несменяема оптика и максималния зрителен ъгъл е ...около 50 градуса, на апарата слагам широкоъгълен обектив и ще снимам с 2 пъти по-голям зрителен ъгъл (100 градуса).

Това е любителска камера, става за екскурзия, ама не е подходяща за снимане на интериор!!! както и апарата не е подходящ да си снимам екскурцията!!!

Камерата ти е компактна, може да я носиш в джоба си, но няма да ти върши почти никаква работа при ниска осветеност и ... ще пише на нея SONY



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-04 18:15 от Ivo.NovDom.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
04-05-2009 - 17:50:39
Сонито е със сензор с диагонал 1/3 от инча (това е около 8 мм)
матрицата на фотоапарата е правоъгълник със страни 25/16 мм
За да разберете значението на размера: ЦЪК



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-04 20:39 от Ivo.NovDom.
Не забравяй, че при видеото е от особено значение методът на компресия. Цената е без значение (струваше 3000 лева), просто все още при оценка на качеството е на едно от първите три места, независимо, че е вече на 3 години.
Ако вземеш никона, дай ще тестваме.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
05-05-2009 - 00:47:54
Додо, постнах тема в друг форум по спора който се заформя ЦЪК
Вместо да спорим безсмислено, предпочитам да поговорим за това как да снимаме интериор, с какви настройки на апарата.
Интересен ще ми е ако някой има опит с ползването на светкавица при снимането (не става въпрос за вградената) аз лично нямам такъв - все още не съм се екипирал с допълнителна светкавица



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-13 22:25 от Ivo.NovDom.
Доста интересна тема. Отдавна съм забелязал, че повечето фотографии на сайтове за имоти са ужасни и има мноооого какво да се желае по отношение на качество и композиция.

Дискусията е стигнала обаче на ниво доста по-високо от нуждите за реклама на имоти и 'орицата започват да се пообъркват.

1. Според мен видео за реклама на имот е абсолютно излишно. Какво може да покаже видеото повече от фото? Движение и звук. Нито едното е нужно в случая, нито другото.

2. Ако човека зад фотоапарата знае какво прави, единственното условие като техника е апарата да е огледално рефлексен (SLR или в наше време по-скоро DSLR). Иначе на другите видове каквато и електроника да им наблъскат е все тая, не гледаш ли през обектива - забрави.

3. За широкоъгълни обективи - от 18 мм надолу за цифров апарат просто изкривяват картината - получава се fish eye ефект. Специално за интериор е важно да се пресъздаде реална представа за пространство, като 18 мм обектив пак ще даде повече усещане за простор, отколкото има в действителност, но без изкривявания.

4. Никон или Канон - спорове от време оно. Накратко - Каноните имат повече "джаджи" - фийчърс, Никоните са по-солидно изработени, като мотора за автофокуса им е винаги в тялото, а не в обективите.

5. Мегапиксели - реално от 6-7 мегапиксела нагоре почти не се забелязва разлика, освен ако не се печатат големи постери. Да не говорим каква глупост е да се наблъскват много мегапиксели на малка матрица.

6. Ако искаш фотография си купуваш фотоапарат, ако искаш видео си вземаш видеокамера. Това е както ако си купуваш тонколони си вземаш от фирма, която прави само това и нищо друго. Спайкове за тонколони се вземат от фирма, която прави само това, кабели - също. Аз при пътешествия винаги нося и фотоапарат и видеокамера, защото едното не замества другото (въпреки, че и фотоапарата ми прави видео, и видеокамерата-фотографии).

7. Всички възможни "джаджи" освен супер прецизен и бърз автофокус, зонирана и матрична експозиция, бързина на затвора (над 1/4000 нагоре е практически ненужна) са прах в очите на потребителя. Фотографията се базира на няколко основни принципа, предимно се играе с бленда и скорост на затвора.

8. При снимки на интериор винаги пускайте "фил ин флаш", т.е. светкавица, даже и да има достатъчно светлина - помага.

Последно - ако искате наистина добри фотоапарати, вместо да се "затъва" по мегапиксели и други автоматики, вземете си среден формат (примерно Хаселблат или Мамия), има и такива с дигитална приставка отзад smiling smiley
@Ivo - най-досадното в такива спорове е, като се говори на теория какво и как евентуално. Аз забелязвам, че не си виждал видео нито от едното нито от другото, но правиш заключения. Като се сдобиеш с никона, пусни тук един кадър и ще сравним.

Направи и ISO 12233 тест за да видиш колко линии има реално видеото, а не на теория. Надявам се не мислиш, че щом в книжката пише 12000000 пиксела, значи ще видиш толкова. Например при горния тест сонито има само 605x565 линии. Доста по-голямата FX7 е съвсем малко повече - 625x620. Може пък и да са повече при никона (въпреки че се съмнявам, заради компресията).

Обаче видео от фотоапарат, ако не е бил на статив, прилича на такова от китайска камера за $50 smiling smiley

"It appears from everything so far that the d5000 video capabilities are hampered with the same rolling shutter problems as the d90, as well as the exposure and focusing limitations."


@BulCan като ти гледам т.6 представям си колко пари си похарчил за колони winking smiley


P.S. Предлагам да спрем спора кой фотоапарат е по-хубав, явно сме на различни мнения smiling smiley А темата ти иначе е много полезна.

BulCan е много прав за видеото - абсолютно безсмислено е за имоти, при положение, че правиш такива хубави панорами. На видео няма да се види повече, а ще е и по-дървено, особено ако е снимано с фотоапарат :] Ще прилича на фрагмент от Cloverfield.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
05-05-2009 - 19:44:36

МОМЧЕТА, ОПИТАХ ДА ЗАХАПЯ ТЕМАТА ЗА ПО-ОБИКНОВЕННИ НЕЩА ПУСНАХ И ПРИМЕРИ ЗА ОБРАБОТКА НА СНИМКИ, ЛИНКЧЕТА С ИНТЕРЕСНИ НЕЩА, НО СТРАННО ТЕ СЕ ПРОПУСКАТ.
ДОДО, Ми...за исото аз си снимам на ISO 200 добре ли е? sad smiley Видео преди време взех една камера - дървен модел на сони със стабилизация на картината, правих опити за снимане ....за да заснема едно стайче така се увъртях че свят ми се зави и се отказах - така че правил съм какви ли не опити и
За видеото пуснах темата при фотографите имам и линк за там, дал съм ти го...май умишлено не четеш какво писах за видеото с огледално рефлексен апарат (че трябва да е от статив, не обяснявах защо защото не е интересно...)- защо продължаваш да "храниш" тук? Скоро правих тест във фотосинтезис с никон Д90 просто така да си го разцъкам - уверявам те това което ще направя с дслр-а на видео моуд ще изкърти Сонито - НАТЪРТВАМ - НЕ СТАВА ВЪПРОС ДА СНИМАМ РАЗХОДКА В ПАРКА ИЛИ НЕЩО ОТ РОДА А ЗАСНЕМАНЕ НА ИНТЕРИОР БЕЗ ЖИВИ ХОРА ОТ СТАТИВ...моля ако искаш ДА СПОРИМ пиши ми на лични по спора или просто ми се обади 0889632701 Иво. *beer*
ПОДХВАНАХ СЪЩО И ТЕМАТА ЗА ПАНОРАМИТЕ, НЯКОЙ АКО ИМА ИНТЕРЕС ДА ПРАВИ ТАКИВА МОГА ДА ПОМОГНА СЪС СЪВЕТ - КАКВА ТЕХНИКА ДА СИ ЗАКУПИ, КАК СЕ ПРАВЯТ, КЪДЕ СЕ ПОСТВАТ ...
ISO 12233 няма нищо общо с другото ISO, изглежда не си разбрал какво имам предвид :} А това е нещо основно, когато става въпрос за сравнение на фотоапарати, оптика или видео качество.

Знаеш ли с какъв bitrate е видеото на D5000 и дали е сравнимо с HDV? Изглежда е голяма тайна на Никон, защото никъде го няма написано. А хората се оплакват от квадратчета разни smiling smiley

И за съветите - няколко души написахме - произволен фотоапарат, със свестен обектив. Фотоапаратът може да е и на 10 години също върши работа. От видео няма нужда, след като ще е на статив, няма да покаже повече информация. Плюс малко знания за осветление. (Всичко това ако става въпрос за представяне на имот на уеба.)
Пичове, ето ви елементарен пример за фотос на апартамент, който отдавам под наем. Без да си давам никакъв зор, набързо с Никон Д50 ги щракнах. Днес дойде една двойка и ще го наемат. Жената каза, че била впечатлена от снимките и затова са решили да дойдат да го видят. Без да съм брокер, по този начин миналата година продадох два мои апартамента - единият за 1 месец, другият буквално за 5 дниsmiling smiley

[zapodnaem.hit.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-05 22:05 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход