Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!

Публикувано от Ivo.NovDom 
Напълно подкрепям Иво. Аз като потенциален купувач на имот, не ходя на огледи на имоти рекламирани без снимки, не ходя на обяви с лоши фотографии, някои от които даже не са на фокус, не ходия и на такива със снимки само на един ъгъл на някакво помещение. Времето ми е много ценно и не мога да си го губя само за да видя как изглежда имота. Убедих се, че голяма част от брокерите не са много коректни и ме заблуждават тотално за състоянието на имота по телефона. Да не говоря, че с някои брокери е цяло приключение да си уговоря оглед на имот, особенно ако е извън София.

Затова взех следното решението - НЕ ХОДЯ НА ОГЛЕДИ НА ИМОТ БЕЗ ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА СЪМ ГО ВИДЯЛ НА СНИМКА. /не държа на супер качество, но поне да са прилични и да се добие една предварителна представа за целият имот/ . Но подкрепям качественната фотография, защото тя по-бързо те провокира да вземеш решение за оглед на даден имот, особенно когато предава по-реално атмосверата на имота.


Поздравления за темата. *ok*
Много малко от обявите имат качествени снимки и тук определено има доста за подобряване.
Да не говорим че едно 30-40 % от обявите изобщо нямат снимка. Например пускам си една търсачка в сайта в момента и от 42 обяви 16 са без снимки.

Повече и по-качествени снимки означават по-добра реклама на имота - това определено е в плюс и на двете страни.
Купувач - схващаш правилно, това е целта на готината снимка:
- да привлече вниманието, да спре погледа.
- да пресъздаде максимално реалното, за интериорните снимки е важно да са с широк ъгъл, за да показват всичко, а не да снимаш камината, а кьошето с мухъла да го изпуснеш от кадъра *ok*
-

Всъщност с темата очаквах да намеря събеседници които също се интересуват от фотографията, в частност интериорната фотография за да обменим по някой лаф как да стават още по добре нещата.

Според мен триизмерното заснемане - (360 панорами) е вишия пилотаж за презентиране на имоти. ако някой е запален по идеята - питайте!!! безплатно е, ще обясня как се прави, с каква техника, как се обработват снимките, как се качват в нета!








Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 13:23 от Ivo.NovDom.
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> > Иво, аз пък ще кажа, че със снимките не
> трябва да
> > се прекалява
>
> Додо - грешките стават обикновенно когато няма
> снимки, а само текст (написан неграмотно, с много
> пунктуационни грешки: ...апартамент на шп.и з.
> лукс...)

Става и точно това което писах - особено при предлагането за наем (или снимки на хотел). Лично съм съжалявал няколко пъти за определена резервация на хотел, след като съм видял само снимки в нета, точно заради несъответствие между снимка и реалност.

> >
> > P.S. А може да се поспори и дали точно Nikon
> да си
> > купят
>
> Виж, както има спор кое да е мерцедес или бмв,
> така има и спор дали да е канон или никон
> (покупката на друга марка е АБСОЛЮТНА ГРЕШКА)...в
> момента даже и такива, дето са с по 10 обектива и
> канон, продават на НЕПРОСВЕТЕНИТЕ и си купуват
> никони ...

Хехе, затова казах че може да се поспори (имах предвид, че не е желателно). winking smiley


@gogo84 абе те взимат по 5000Е комисиона, а не могат да отделят за фотограф. Ако даваха само 5% от комисиона, 250Е, доста фотографи ще им напавят свестни снимки. Въпросът е, че брокерите искат да постигнат 100% рентабилност и разходите им да са 0 smiling smiley
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Купувач - схващаш правилно, това е целта на
> готината снимка:
> - да привлече вниманието, да спре погледа.
> - да пресъздаде максимално реалното, за
> интериорните снимки е важно да са с широк ъгъл, за
> да показват всичко, а не да снимаш камината, а
> кьошето с мухъла да го изпуснеш от кадъра
> -
>
> Всъщност с темата очаквах да намеря събеседници
> които също се интересуват от фотографията, в
> частност интериорната фотография за да обменим по
> някой лаф как да стават още по добре нещата.
>
> Според мен триизмерното заснемане - (360 панорами)
> е вишия пилотаж за презентиране на имоти. ако
> някой е запален по идеята - питайте!!! безплатно
> е, ще обясня как се прави, с каква техника, как се
> обработват снимките, как се качват в нета!
>
>
>
>
>
До сега от моите наблюдения за работата на АНИ в повечето случаи се подхожда по- скоро занаятчийската, отколкото професионално при рекламата на даден имот. А за вишия пилотаж още не са им уврели главите. Те по-скора са склони да дават пари за разни измислени Франчайзинги, отколкото за професионално подготвени презентации!!!

П.П - Така мисля аз, може и да греша- не знам!!

за да се направи Виртуална панорамна снимка, се правят кадри, като се върти апарата през определен ъгъл, после кадрите се слепват с разни програмки и фотошоп и... ето резултата е снимка като тази:

това е едно манастирче в Стара Планина


за да се разходите виртуално кликнете тук: ЦЪК



*yes*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 13:36 от Ivo.NovDom.
Купувач, логиката е много проста: Ако агенциите си крият главите в пясъка и не желаят да вършат професионално работата си, собствениците ще почнат да търсят услугите на ФОТОГРАФИ вместо на АГЕНЦИИ
Оказва се, че ако един собственик се обърне към Фотограф, а не към агенция, шанса да намери купувач за имота ще се увеличи многократно (цената на една 360 панорама е между 10-15 лева !!! за свястна снимка с обработката 4-5 лева)
Ако за един имот са нужни 4-5 нормални снимкиХ5 лв. + 2-3 панорамиХ15 лева излиза, че човек може да "спре дъха" на КУПУВАЧИТЕ срещу 60 лева!!!

:}



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-06-22 07:38 от Ivo.NovDom.
Ivo.NovDom,

Извинявай, но кой ще се занимава за 5лв на снимка + обработката?
Както казах фотограф за под 100лв едва ли ще дойде да снима и после ще вземе сигурно поне още 50лв за обработка.
Нали е криза smiling smiley Ама Иво наистина се подценяваш.. Най-добре отвори и ти една агенция за НИ, така поне имотите ще са снимани хубаво winking smiley Сигурно ще се справиш доста по-добре с работата от някои чистачи и шивачки, станали брокери.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-27 06:33 от dodo2.
Додо2, на всеки който желае, собственик или агенция мога да му нащракам имота на цените които съм написал.
*beer*,
Ако, смята че е скъпо, мога да го науча сам да си ги прави ;-Ь , купува си техниката, 1 месец самоубочение и няма да има нужда от такива като мен :-)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-30 15:18 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход