Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
02-05-2009 - 19:09:00
Това ми звучи като да даваш съвет на някой да си купи Мобифон...
Хора не си купувайте никаква техника втора ръка - това мога да кажа по въпроса, още повече апарат на 10 години...

Когато реших да се пообразовам на тема фотография - попаднах на тази страничка, лекциите са много добри и лесно смилаеми - препоръчвам я на всеки който има интерес в тази област

ОСНОВИ НА ФОТОГРАФИЯТА

- ще разберете какво е бленда, скорост на затвора, светлосила на обектива, аберация, дисторсия, как да разчитате какво означават цифричките изписани отпред на обектива, какво е фокусно разстояние, експонация, баланс на бялото и т.н.
Щеше да е вярна аналогията, ако препоръчвах да си купят лентов фороапарат winking smiley

С D30 могат да си правят идеални снимки на имоти за уеб, по качество няма да се отличават от тези, които ти пусна. Друг е въпросът, че не се знае собственикът дали го е изпускал smiling smiley
Аз пускам един глас за Canon 350D. Взех си такъв втора ръка преди 1-2 години за около 500лв и за сега съм много доволен. И както казах и преди - скъпото са обективите. Апарат за 300лв или за 5000лв е горе-долу все тая, като няма хубава оптика.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
03-05-2009 - 12:44:40
Додо, има един сайт photo-forum.net, постни си мнението как ще закачиш скъп обектив на D 30 защото ще качваш снимки в уеб и да видиш как ще те "нахранят"...
Не желая да влизам спор кой какво да си купува - може даже и нищо да не си купува.
Каква всъщност е новото и полезното при новите модели фотоапарати?
- първо че са нови (на огледално-рефлексните апарати механиката която вдига огледалото с времето се износва, т.е. след определен брой кадри, апаратът продължава да впечатлява с многото копчета, но износеното огредало вече го прави негоден...точно колко негоден е, хората го разбират след покупката му)
- новите сензори освен многото пиксели (самите пиксели са с по-малък размер) вече са по-чувствителни (ISO 12800 че и повече), по-прецизни са, с подобрено цветопредаване, с по-голяма динамика (увеличена е способността им да заснемат предмети с различна осветеност - много тъмни и много светли в един и същ кадър, без предметите да са чисто бели и абсолютно черни петна)
- live view mode (модели от 1-2 години насам го имат като опция)
- video mode (D90, D5000 и Canon T1i)
- подобрен автофокус и т.н. и т.н.
- подобрена механика на огледалата - по-балансирани са вече, по-безшумни, респективно не влошават снимките с вибрациите си




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 19:20 от Ivo.NovDom.
Те в онзи сайт са същите циркове като тук. Ти сигурно в него си прочел, че притежателите на Canon са "непросветени" winking smiley

Аз не виждам никакъв проблем да си сложи човек какъвто иска обектив. И сметката е следната: ако може да си вземе за $150 D30, вместо за $750 5000D, с разликата от $600 може да си сложи един нормален обектив. $750 или $1350, кое е за предпочитане, за непретенциозна работа като тази, за която пишеш в тази тема? Това за износването, което си казал, става към 100,000 снимка.

То е ясно, че нов фотоапарат е по-добре и като качество, и като функционалност, но темата е "снимки на имоти, които се публикуват в размер 640x480". Абсолютно е безсмислено да се ръчкат 50 мегабайтови файлове за тази цел.
dodo2 изказа същото мнение, което аз се бях залил да напиша.
С две думи - няма файда от скъпо тяло. И никой не е казал, че трянва да е втора ръка. Може един 350D чисто нов да се вземе.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
04-05-2009 - 13:59:29
clap: clap: clap:

Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> - live view mode (модели от 1-2 години насам го
> имат като опция)
> - video mode (D90, D5000 и Canon T1i)
> - подобрен автофокус и т.н. и т.н.

Додо, Гого, малко по-нагоре написах какви опции да търсят хората като решат да си купуват нов апарат, нека отидат в магазин за фотоапарати да проверят кои модели имат тези опции и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СИ КУПЯТ НАЙ-ЕВТИНИЯ!!! (информирайте се все пак кой модел е най-добър и ако разликата в цената не е значителна, направете си кефа и си вземете най-доброто)
Иначе и 350д на канон може да снима, но няма нито едното нито другото. Лайфвю-то се ползва много рядко, така че може и без него, но видеото е нещо което бих искал да имам на моя апарат, но за съжаление нямам.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-04 14:21 от Ivo.NovDom.
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
04-05-2009 - 14:40:50
Слава богу, и тримата сме на мнение че за интериорни и архитектурни снимки е необходим ШИРОКОЪГЪЛЕН ОБЕКТИВ (да речем нещо от рода 12-24, 10-24, 14-24мм) При избора внимавайте за марката и цената - колкото по скъп е обектива толкова по малки ще са му дисторсията (кривене) и хроматични аберации (прочетете какво е това ЦЪК
)
Специфичното при тези обективи е че трябва да се внимава да не се навежда или вдига камерата, а да се държи винаги водоравно, защото се появява доста неприятно переспективно изкривяване - "разкрачва" сградите, заприличват на пирамиди.
Ако все пак вече сте направили кадър който е дефектен, с фотошоп и други подобни програми може да се корегират тези дефекти.


Преди:


След:





Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 19:30 от Ivo.NovDom.
Само за едно ще те поправя - като ще е професионален фотоапарат да е апарат. Който иска видео да си вземе видео камера. Поне така разсъждавам аз smiling smiley
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
04-05-2009 - 15:55:59
Гого, ако хората послушат твойте съвети, ще си купят морално остарял фотоапарат и отделно една видео-камера (която със сигурност няма да е HD) ще излезне че ще похарчат повече от 700-800 долара (без обективите), ще имат в пъти повече обем на рамото си, ще имат в пъти по-малка резолюция, ...моля те пресметни го в проценти и го постни, за да е по-ясно за какво иде реч :} .
В същото време мога да ти предложа да си избереш каквато и да е любителска видео-камера включително и от тези с HD а аз ще снимам видео с никона D5000 или Canon T1i (заради това че ще съм с "ръчно" варио, ще си сложа статив) и после да сравним резултата - като зрителен ъгъл и качество на картината ще съм в пъти с по-добро качество ЧУВАШ ЛИ!!!
Когато купуваш нещо, ОБМИСЛИ КАК С НАЙ-МАЛКО ПАРИ ДА ПОСТИГНЕШ НАЙ-ДОБЪР РЕЗУЛТАТ!
Имах един приятел който казваше "Когато жена ми отиде с пари в МОЛА е като луд с картечница"
Гого, не карай хората, като влезнат във фотографски магазин да го карат като лудия с картечницата :] *beer* :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход