Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
17-05-2009 - 20:31:52
Преди два дена снимах имот, който си заслужава да покажа. В разрез с общото мнение, че българина не поддържа ред в жилището си, толкова подредено и чисто жилище не бях виждал от отдавна. Перфектно направени настилки, изцяло обзаведен с дъбови мебели масив, врати от дъб-масив, (фен съм на естествените материали) парапети от ковано желязо...Смятам, че е чудесен пример, как за добрите имоти е нужно професионално представяне.

Ето няколко снимки от имота:






Линк за:
СНИМКИ
ПАНОРАМИ
ПЛАН-ТУР




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 23:38 от Ivo.NovDom.
В темата влезнахме в спор за видео и кое качество е по-добро такова от любителска HD камера или видео, направено с ДСЛР.
Ето видео правено с фотоапарат КАНОН, от ръка, без статив и мога да кажа, резултата е повече от отличен. Качвам линк - интересно е да го погледне човек.
[url=

?pg=embed&sec=]ЦЪК[/url]
Е да, ама в спора не се говореше за 5D, напротив, точно за него казах, че прави качество съпоставимо с такова от камера за $50,000.
Додо, машинката е доста над възможностите ни, но някой си фотограф с точно такава машинка е снимал Софиянци, затова дадох линкчето.
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-11 16:52 от Ivo.NovDom.
EEE, позабравихте ми темичката. За да поразбудя интереса да взема да ви обясня как се слага ВОДЕН ЗНАК НА СНИМКИ.
Има начин как това да се прави автоматично, с едно натискане на копчето. Така че ако се притеснявате от кражба на снимки, да можете лесно да "жигосвате" снимките си.
Лично аз не съм много привърженик на това защото, когато се наложи да представя оферта на колеги на наши клиенти, ако снимките са жигосани, пропускам съответната оферта и не я слагам в листата с предложенията.
Чесно казано, тези дето си жигосват снимките са ми крали мой снимки - АДРЕС имам предвид, по-точно едно брокерче от Адрес. хехехе - ХАЙРЛИЯ ДА СА МУ, мисля че вече не работи като брокер...
Като за начало ви трябва Фото-шоп cs3 или CS4.
Няма страшно, не е трудно, все някой ден трябва да се почне от някъде, пък и ФОТОШОП е верния път. Не ви съветвам да ползвате други програмки, каквито със сигурност ще намерите в нета, защото стъпка по стъпка ФШ със своите функционалности ще ви отвори доста вратички към ДОБРОТО ПРЕДСТАВЯНЕ.
Е, ако иска някой да пита - ще обясня, иначе няма да се набирам на клавиатурата.
За да подкрепя темата - за мен като клиент снимките са много важни, защото при многото обяви избирам само тези които ми харесат на снимките и чак тогава звъня. Включително и един апартамент, който гледах вчера и го харесах доста, ако нямаше снимка може би въобще нямаше да се обадя. А в случая може и да се стигне до сделка (разбира се ако брокерката на продавача се спре да се опитва да вземе комисионна и от мене).
Re: ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ФОТОГРАФИИ НА ИМОТИ - от ключово значение за доброто представяне на имотите в интернет!
13-06-2009 - 21:47:02
Сигурен съм, че ви е казала за комисионната, въпреки това сте отишъл на срещата с мисълта да ви свършат работа и да не си платите. В белите страни начисляват от 5-10 % в цената на имота (като включват и разходите за оценки, нот. такси и др.) и привидно няма комисионна за купувача...ако смятам правилно 2.5 плюс 2.5 = 5% ... в адрес можете да си закупите имот без комисионна.
Още един съвет: ако се възползвате от добре направените снимки, можете да опитате да откриете имота по картинка и да намерите собственика "директно".
Мой близък, след 2 години търсене пробиране и разглеждане успя да сключи сделка директно със собственика - намери си панелка тристаен и го купи за 85000 евро и никаква комисионна! добре е нали?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-13 21:55 от Ivo.NovDom.
Всъщност ми каза за комисионната едва на огледа. Но така или иначе ако не бяха снимките от апартамента въобще нямаше да се стигне и до оглед, та именно това ми е мисълта. Казвам ви го от гледна точка на клиента - едни добри снимки от имота със сигурност повишават моя интерес поне до такава степен, че да прегледам много внимателно цялата оферта. И специално за апартамента, който Иво по-нагоре е показал, само от снимките ми се прищя ужасно много да го купя. Не че мога да си го позволя, тъй като, както гледам е поне с 30-40 хил. евро над цената, която мога да си го позволя.
Искам да споделя с всички,Иво е изключителен професионалист!!!
Не само това,а и освен,че е много приятен форумец се оказа и изключително приятен събеседник и на живо.
Благодаря,Иво за добре свършената работа и за това,че се запознах с много приятен човек. clap: clap: clap: *bow* *bow* *bow* :ami: :ami: :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход