Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хубаво ли е да си далеч от центъра

Публикувано от emiliano 
хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 13:38:12
как мислите всички които се изнесоха по Бистрица, Владая и Дивотино и други села в радиус от 30 км от София ще се изкефят ли когато след година петрола стане 250 а след 18 месеца и 500 долара за барел вследствие на хиперинфлацията която ще видим - съответно литър бензин 3 и после 6 лева за литър дали ще им е много весело там където са или ще се замонашват??? :cry: :cry:
tao
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 15:19:15
Хм, безнзина майната му, както казва Асе и аз също чакам да стане 5лева+ искам такса за каране в София по 100 лева на месец, та да се изринат бараките.
Мен друго ме притеснява повече, а именно:
-Кога ще направят канализацията?
Само това ме спира да инвестирам в покрайнините.
Не мога и не искам да възприема че ще живея в престижен район и квартал и ще сера в дупка в земята- с извинение!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 15:23:19
има пречиствателни станций а дерета колкото искаш
tao
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 15:28:14
Сливко,
Дерето не е решение.
Пречиствателни станции нека си има.
Трябва централна канализация. А няма!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 15:43:53
avatar
Какъв е проблема за теб Тао със септичната яма?!? По цял свят има такива
в райони без централна канализация. Терминът sceptic tank не сме
го измислили ние българите. До преди 20 год. и викаха 'помийна яма', а след
като се 'европеизирахме' вече е СЕПТИЧНА. Така че не се бой толкова от септичните
ями, те са си нещо съвсем нормално по света и освен това не са просто дупки, както
ти им казваш. Поздрави,
*drink2*
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 15:44:53
avatar
А дерето че не е решение си прав!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 17:44:34
tao Написал:
-------------------------------------------------------
Не мога и не искам да възприема че ще живея в
престижен район и квартал и ще сера в дупка в
земята- с извинение!
..............................................................

Да ти имам представите за решенията в подобни райони, пич.



:}
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 18:01:17
emiliano
Защо мислиш, че бензина ще стане 5лв, когато беше 2.50 всички мислеха така. Той пък взе че падна. Около 50ст. е заводската цена на А95 във момента. Останалото е акциз и ДДС. Всички марки автомобили почват прозиводство на автомобили работещи с етанол или био дизел. Също масово от тази година до 2012 почва производство на електромобили и хибридни електромобили. При сегашна цена на тока в ЕС можеш срещу 1цент да изминеш 1км при ел. захранване. При хибридните електромобили 250км пробег се включва и помощния двигател - т.е дизел или бензин. Следващата цел на производителите е 400км без зареждане. За сега може би за някои хора това са скъпи автомобили, но ГМ предвиждат поне 2 автомобила на цена 20 000 долара !!! Тесла след скъпия роудстър (98 000$) изкарват и евтин модел около 45 000 $. Фолксваген и Рено също се очаква да изкарат до 2012 електромобили, като Рено трябва да излезе с пикап.
Може би никой от вас не е забелязал, но цените на петрола паднаха, малко след последните за миналата година авто изложения. Може пък да е съвпадение.
Както и да е при 1 ст на км хич не ме притесва, къде съм...
LKK
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 20:07:11
emiliano, ти не ги мисли тези в радиус от 30 км от София. В развитите страни е съвсем нормално работното ти място да е в радиус да 60-70 км, тъй че решението те ще го измислят. Проблема е как в БГ ще оправим инфраструктурата, защото 30 км в БГ се преодоляват доста по-трудно от 60 км там.

Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
06-04-2009 - 21:08:06
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
> как мислите всички които се изнесоха по Бистрица,
> Владая и Дивотино и други села в радиус от 30 км
> от София ще се изкефят ли когато след година
> петрола стане 250 а след 18 месеца и 500 долара за
> барел вследствие на хиперинфлацията която ще видим
> - съответно литър бензин 3 и после 6 лева за литър
> дали ще им е много весело там където са или ще се
> замонашват???

Не мога да разбера защо ревеш на чужди гробища !?
Те си живеят истински - на чист въздух , без 5 етажа върху главите им .... минали са днес 6 пъти под прозореца с колите си , насрали са всичко в прехваления ЦЕНТЪР и са си отишли . И не само те , ами и половин Перник , Пазарджик и др. в радиус от 100 км .
И какво стана ? Прехваления център духа супата и тъне в мръсотия и остана нескопосания плюс - "Аз живея в Центъра"
Ми там трябва да са най-ниските цени от човекосъобразна гледна точка !
Като стане бензина 6 лева , на теб билетчето ти ще е 4 лева . Ама то и цената на обувките :] :] :] ще се повиши , да знаеш ! :] :] :] :] :] :]
И да отговоря - Задължително е да си далеч от "ЦЕНТЪРА"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-06 21:20 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход