Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хубаво ли е да си далеч от центъра

Публикувано от emiliano 
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
18-04-2009 - 14:36:35
Имам един роднина,дето живее в Бенковски.Това е след Орландовци.Не е толкова зле...няма 10 км от центъра,а все пак си живее в къща.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
20-04-2009 - 23:21:32
> парцалеф,
> да не би да имаш парцел или къща за продаване там,
> в Орландивци !
> нещо ми намирисва на скрита реклама ,ако греша-
> пиците са от мен , но с Бутилкова бира !
>
>
>
> те т'ва ми е новия поТпис
>
> =====================
> НЕ ми харесва,че сте ГЪЗОВЕ
> де да бяхте ЗАДНИЦИ като този .....


Пунди,
и преди съм писал и даже качвах снимки!
Квартала не е за всеки. Тук пубдьовците са мнозинство! Или се вписваш или те НЕМА!
В момента реставрирам къщата на дядо ми. А снощи, от недовършения чардак наблюдавах как един мъжки щъркел атакуваше гнездото и беше голяма битка за женската. Такова явления е много редко срещано! А понеже съм спрял тока в къщата се наложи да изкопаем в двора огнище. Така , че биричката от теб, а от мен мръвките в земята (засега) тъй като нищо не рекламирам и не продавам!




Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
21-04-2009 - 10:20:27
Никога не бих живяла на село, ако този избор зависи от мен самата. Абсолютна истина е факта, че съседите, училищата, магазините, аптеките и болниците, са много важен фактор. Аз имам село-китно и цивилизовано, което се намира на 40 км от София, с добра инфраструктура, техникум, ако щеш-дискотека и библиотека. Обаче всичко наоколо е селско, та дрънка. На такова място може единствено да се наслаждаваш на здравословна почивка и на семеен уикенд. Но да живея там? Абсурд. Всяка сутрин някой местен селянин пали колата и качва 4-5 съселяни, за да ги закара до София на работа. Идилия. Не ми харесва този начин на живот. Местните искат да ходят в Софията на квартира, ние ще се бутаме да живеем в техните довомове. А, мерси!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
21-04-2009 - 12:15:57
За да живееш извън града за постоянно,ти трябва друг начин на мислене,друга визия за света.Не е за всеки.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
21-04-2009 - 13:00:39
Градът не е за всеки, както и селото!

Според мен, най-добре е да си във вилна зона, защото тогава го няма прасето на съседа и съпътстващата смрад.
Но пък се има тревичка, цветенца, дръвчета..... Ех, размечтах се..... Ми там и салатката е по-вкусна, и ракийката е по-пивка!*drunk*

За себе си реших - лятото - вила под планината, до 20 км. от София, зимата - апартамент!

"По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен!" clap: *ok*
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
08-05-2009 - 00:32:00
Абе миналата година, като обикаляхме да търсим парцел по дефилето (щото гледам споменавате го по едно време), никъде не видяхме животни да гледат. Една баба търчеше след една коза... това беше единствения "животновъд" за 1 месец обикаляне.
Явно прасетата са в друга посока smiling smiley

За мини-пречиствателните станции за отходни води - четохме за варианти без "лайнарка" - изкарваха вода, годна за поливане, не са безумно скъпи, но все пак с канализация е далеч по-добре и по-евтино.

Пречиствателно съоръжение за питейна вода (примерно от кладенец или река) за еднофамилна къща имаше от сорта на 4000 евро с монтажа - с незнам си какви керамични самопочистващи филтри с някакви микрони пропускливост (в рекламата се твърдеше, че спирали и вируси, ама ние на реклами не вярваме да речем)...

Интернет има и в най-забутаните села от сорта на Луково (или може би вилна зона е по-подходящо) с 500 души постоянно живеещо население, т.е. това вече не е пречка.

Токът е най-големия проблем в такива места, освен ако не си мераклия да се правиш на Тесла...

А колкото до съселяните - надникнахме в ателието на склуптор, ударихме лаф моабет с една архитектка, поогледах охранителните камери по едни висооочки дувари, но така и не разбрах чии са... иначе и типични селяни си имаше - бабата с козичката, чичото, дето държи кръчмата, каката от пощата... ама то в такива селяни се блъскам и у София. Само дето в София им се дразня, а като ги гледах по селата ми бяха много готини едни такива.

Че на кой контактите са му съседите в днешно време... с повечето си приятели комуникираме предимно онлайн.



Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
12-05-2009 - 17:11:08
аз също се изнасям от центъра - израснъл съм на дондуков (като бях малък се казваше "бирюзов"winking smiley срещу английската, и вЕрвайте, едва ме свърта вече там. махам се на 17 км - района на владая, и като се преселя, това за мен ще е второто освобождение (едно време четох разказ на китаец, за който 1-то освобождение било като изгонили националистите, а второто - като му дали квартира).

колата като я паркирам вечер, на сутринта има дебел слой прах по стъклата. вече няма къде да се паркира. детето кашля, познайте защо и от какво.

софия няма "център", където може да се поразходиш пеша и тн - като "стъргало" на част от бг градовете или центр градска част на копенхаген и тн.

не виждам какво му е хубавото на това живеене в центъра, освен, че рядко ни спират тока, защото сме на едни жици с исул.

аз обаче в село не искам да живея - извън центъра за мен означава - прилични комуникации (демек достъпът да е целогодишен), хубава естествена среда като въздух и тн, липса на крави, овце, прасета, кокошки и тн (демек да не мирише на село) и още няколко неща, ама не ми се описват сега.

в блока, в който живея сега, не си познавам всичките съседи - какво съседско общуване?!?!

от владая до нас са 17 км, минават се за около 25 мин в нормален ден, задръствания има основно само от руски паметник насам.
tao
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
13-05-2009 - 23:03:49
Княжево става ли за живеене? За къща?
Питам сериозно.

Моля някой да опише микроклимата там, хора , инфра и т.н. Канал има ли ?
Благодаря Ви предварително.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
13-05-2009 - 23:48:09
Отговарям сериозно като половин "владаец"-става ако къщата вече я имаш и ти е наследствена.Иначе нещата стават индивидуални за всяка къща и не може да се отговори само с да или не.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
14-05-2009 - 00:01:37
avatar
tao миналото лято гледах разни парцели там (в.з. килиите) и се отказах, след като щях да си потроша колата. А зимата не ми се мисли какво е там.. Ако има някой, който живее там, ще е много полезно да сподели как е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход