Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хубаво ли е да си далеч от центъра

Публикувано от emiliano 
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
16-04-2009 - 21:07:03
Дефилето...хубаво е,ама там си е за ентусиасти.На запад от София е далеч по-равно и пак е достатъчно чисто.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
16-04-2009 - 21:34:29
Къщата не е за случайни хора.Къщата е за хора които уважават себе си.

А дефилето е страхотно място,винаги съм го харесвал.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
16-04-2009 - 22:11:23
Като почнете да изчислявате някакви си километри от незнам си къде до центъра! Ако живееш в Обеля 2 и работиш в Дружба , почти до Пазарджик, дали ще стигнеш по-бързо от дома си до работата и обратно, отколкото от дефилето, Волуяк, Мърчаево или каквото и да е там друго село, ако работиш в тази посока на града?
Сбъркана е цялата инфраструктура и урбанизация, и тинтириминтири, всичко на този град. Вместо да расте във всички посоки, както живеят хората по света, тук всеки празен калкан се застроява, всичко се тъпче да живее на едно място.
Не мога да го разбера българина, и себе си включително.
А колкото до това да си купуваш имот, който е ликвиден, се сещам точно 2-3 места в София, които си останаха такива през всичките години на свободен пазар. Но не може всички да инвестират в имот само в Иван Вазов, Изток или в няколкото хубави кооперации из Докторски паметник.
Май е време да се огледаме около София и да си плюем на петите! *huh* *xxx*
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
16-04-2009 - 23:16:24
За съжаление явно собствениците на терени и къщи около София знаят за нашите намерения да се изнасяме и са надули яко цените smiling smiley
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 00:18:15
Все още има прилични парцели на ниска цена,но изискванията на купувачите станаха прекалено високи.Разглезиха се от дългото пребиваване в града.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 00:54:13
С извинение към хората, свикнали на тоя начин на живот. За хората от града е трудно да преминат от централна канализация към липса на такава и облекчаване физиологичните нужди в....дупка. Все пак сме 21 век.

Това е лично моето мисля единствено изискване. Фасадата и интериора са поправими, но да си прекарам сам канализация не мога.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 12:38:36
Да живееш в къща не е като в блок! Я, открих топлата вода! Всъщност искам да кажа, че явно не бихме могли да си позволим къща в града, а и едва ли бихме искали. Т.е., аз мисля, че е най-добре около София. Но ако искаш канализация, трябва да си в самото село, а там до теб са кравата, коня, козите, овцете и не дай си боже прасето на комшията. Ако искаш да избягаш от това, да косиш райграста и да подстригваш розите, най-добре е във вилната зона на някое село.
Личната ти септична яма, която е на другият край на двора ти, който е около декар по вилните зони мирише по малко от свинярника на саседо! Каналът от къщата ти стига до нея, не е нужно нужникът ти да е на двора. Има и една машина , викат и "медарката", която идва отвреме на време и източва цялата гадост.
Всъщност не знам какво става ако си сипеш в септичната яма от онази течност, която слагат в химическите тоалетни!
Абе сигурно има решения, стига човек да се е навил.
Ако хем искаш, хем не ти стиска, винаги има хиляди причини да не го направиш! smiling smiley
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 12:56:29
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> За съжаление явно собствениците на терени и къщи
> около София знаят за нашите намерения да се
> изнасяме и са надули яко цените

----------------------------
не е вярно , по дефилето има къщи на половин цена [www.imoti.net]

търсиш и купуваш

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
ven
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 13:02:04
Quote

но да си прекарам сам канализация не мога.

Само за информация, има доста решения на проблема - вече има мини/индивидуални пречиствателни станции, които ти изкарват вода с която може да си поливаш райграса после или да я правиш каквото искаш.

Потърси в Goole за "пречиствателни станции".

А това за дупката не знам откъде го измисли smiling smiley
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 13:09:40
ven Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:но да си прекарам сам канализация не мога.
>
> Само за информация, има доста решения на проблема
> - вече има мини/индивидуални пречиствателни
> станции, които ти изкарват вода с която може да си
> поливаш райграса после или да я правиш каквото
> искаш.
>
> Потърси в Goole за "пречиствателни станции".
>
> А това за дупката не знам откъде го измисли

Аз съм чувал за собственоръчно направени такива, от кофа с пясък и чакъл и дупки на дъното, работещи прекрасно smiling smiley само не ми е ясно каква вода се получава от битовите химии, понеже те ми се струват много по-трудни за почистване от онова дето смърди...

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход