Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хубаво ли е да си далеч от центъра

Публикувано от emiliano 
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 21:36:10
Абе имам чувството, че основно пишат хора, които никога не са излизали от града, но са чували, че било много хубаво на село. Плчелички, птички и агънца.
Плюсовете горе-долу ги изтъкнахме, но..

1. Разстоянията.
Разстоянията никак не са за пренебрегване проблем.
Не е все едно дали човек пътува до работа и обратно всеки ден по 60 километра, или по 10. Пътя струва, пари и време и почивка. Вместо да спя до 8:00 и да стигна на работа в 8:25 примерно, ще стана в 7:00 и ще пътувам един час до работа. И на връщане пак така. 2 часа от свободното ми време, ще отиват за път. А за разходите, неудобството и мръзненето зимата няма да говоря. 5 километра в едната посока, мога да ги мина и пеша. А 35 с мойта кола, която харчи 8 на 100 смесено са си 10 лева на ден за път. Ами поддръжката, масла, гуми, ремонти... С влака ли ? Не , мерси..
2.Изолацията.
Значи ще се забия в някое село, като пенсионер, където единсвеното заведение е селската кръчма, и селският хоремаг. Ами, ако искам да имам семейство ? А деца ? Къде ще учат и как ще слизат от гората до училището. Какво ще бъде нивото на обучението, нивото на възпитание на съучениците, средата ? Или ще се събудя някой ден от виковете на децата ми - "Татее, яла бърже, оти свинкята се е омъкнала у одаята и сака да изгнете яденьето и пиеньето у фризеро. Иш-иш, майкя ти кеба.."
А здравеопазването ? Ще бия аз 35 километра до София, че ме боли зъб, или не дай си боже по-спешен случай.

3.Целогодишния достъп.
Това е доста забавно. Значи, като падне сняг и цяла София е блокирана. За крайните и витошките квартали да не говрим. Там никога, повтарям - никога снегорин не минава по уличките. И статуса е "КВО" със седмици. А тука видиш ли, целогодишен достъп. Значи може би хората имат в предвид джип 4х4 с лебедка, дъгла база и сериозен лифтинг. И горната сметка се променя драстично, че джипа си похарчва, пък и поддръжката му е двойно по-скъпа от на л.к.


Засега толкова, но имам и още неща в предвид. smiling smiley
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 21:49:22
Честито!
Ти спечели от новата лотария на гр. София!

Поне така ми звучи твоето придвижване из София за 25 мин., освен ако не живееш в Люлин 1 и работиш в Люлин 2.
Че аз за толкова време излизам само от квартала в час пик!

Искаме да живеем като европейци, ама не съвсем!
Взимаш и позитивите, и негативите, това е положението. Всички хора по света(имам предвид цивилизациятя) яко пътуват - с коли, с автобуси, с метро, дори с влак. За тях това е даденост, изобщо не ги впечатлява.
Когато се цивилизоваме и ние, вероятноще стане все пак някога, може пък да пуснат и училищни автобуси, тогава това, че живееш на село няма да е проблем, защото още доста хора ще живеят там - един ще отвори ресторант, втори кафе, зъболекарят може и да ти се окаже комшия. :ami:
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 22:05:08
Да, приятелю. В момента ги вземам 6 километра за 25 минутки до работа с кола. Не , не става дума за Люлин.
Имам и колеги от другия край на дефилето и общо взето знам за какво става въпрос.
Това какво щяло да стане някога мен не ме грее особено, поне на този етап. Говорим как са нещата в момента. Засега комшията ми ще е говедар, а не зъболекар.

И ти много хубаво засегна част от подтемата за изолацията. Демек, аз искам да разивам някаква дейност. Имам помещение, имам условия, имам всичко. Обаче клиентите не искат да пътуват 35 километра в неизвестен балкан, и да катерят баира до мойта хижа.
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 22:18:09
Е, като хукнем всички ний да живеем на село, все някой ще трябва да остане и в града! Явно ще си ти!!!
Много, много не ти завиждам!

Освен това, говорим да си живееш в някое близко село и да работиш в София, а не обратното!
Освен ако не си овчар! Шегичка! spinning smiley sticking its tongue out
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 22:44:32
Вайййй...как можахте да изпишете толкова безумия в една единствена тема...
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
17-04-2009 - 22:55:46


Тази черква е снимана от разстояние 100-120 м. вечерта към 22:30 преди 7 дни.
Бялата точица на купула отгоре е щъркел. Там има гнездо от "незапомнени времена"!
Горе долу се виждат и улиците - прави, хоризонтални, с всякакви комуникации под тях. Даже сега се прокарват оптически кабели!
Разстоянието от тази черква до храм-паметник "Ал. Невски", по права линя е 3900 м. (метра)!
Който познае от първи път, в кой квартал на София се намира, го каня на страхотна пица с наливна биричка, срещу входа на черквата!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
18-04-2009 - 00:53:12
Квартал Орландовци. Айде сега давай подробностите за пицата и биричката :}
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
18-04-2009 - 08:07:33
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Квартал Орландовци. Айде сега давай подробностите
> за пицата и биричката


Боби, позна!
Пиши ми на лични, кога и от къде да те взема с кола, за да почерпя!
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
18-04-2009 - 10:57:06
Това, че има щъркел на черквата е хубаво, но не го прави хубав квартал. Поне аз не знам да се води за такъв, но може и да греша, естествено...
Какво беше там в оня виц за вампира - цял живот живях срещу гробищата, а сега живея срешу нас. *angel*
Re: хубаво ли е да си далеч от центъра
18-04-2009 - 11:20:16
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Тази черква е снимана от разстояние 100-120 м.
> вечерта към 22:30 преди 7 дни.
> Бялата точица на купула отгоре е щъркел. Там има
> гнездо от "незапомнени времена"!
> Горе долу се виждат и улиците - прави,
> хоризонтални, с всякакви комуникации под тях. Даже
> сега се прокарват оптически кабели!
> Разстоянието от тази черква до храм-паметник "Ал.
> Невски", по права линя е 3900 м. (метра)!
> Който познае от първи път, в кой квартал на София
> се намира, го каня на страхотна пица с наливна
> биричка, срещу входа на черквата!
------------------------------------
парцалеф,
да не би да имаш парцел или къща за продаване там, в Орландивци !
нещо ми намирисва на скрита реклама ,ако греша- пиците са от мен , но с Бутилкова бира !



...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход