Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиране в недвижимост

Публикувано от netdiver 
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 00:27:18
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Апартаменти не ти трябват за толкова пари, магазин
> само ако на търговска улица, но там струват по
> 15-20 хил. м2, ако въобще ги има. Купи си парцел и
> го дай на обезщетение.

Аз също мисля, че в момента инвестицията в парцел е много изгодна. Цените на апартаментите може и да не да помръднали, но цените на парцелите сериозно се смъкнаха надолу. Много строителни фирми са накупели парцели и то на отлични места /из София, Варна и Бургас/, но в момента спешно са им необходими пари и ги продават много изгодно. Ако имах достатъчно пари, бих си купил такъв парцел. Мой познат продава отличен парцел в Надежда с готови строителни документи, а сумата която му иска е около 60% от вложените от него пари /за парцела и за пълната строителна документация/. Ако намери кредит за да довърши строежа си, в никакъв случай не би го продал.
Така че инвестицията в добър парцел /особено ако има готови строителни книжа/ в момента е най-добрата инвестиция.
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 07:53:11
Oт поста ти разбирам, че не нямаш кой знае колко познания в НИ.
Аз имам малко личен опит.
Това, което ми идва на ум за съвет е НЕ КУПУВАЙ НИщО В МОМЕНТА В БЪЛГАРИЯ.
След 1-2г. ще разбереш защо..... а може и още това лято.

Със здраве..




.[www.beinsadouno.org]
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 08:06:25
avatar
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Апартаменти не ти трябват за толкова пари,
> магазин
> > само ако на търговска улица, но там струват
> по
> > 15-20 хил. м2, ако въобще ги има. Купи си
> парцел и
> > го дай на обезщетение.
>
> Аз също мисля, че в момента инвестицията в парцел
> е много изгодна. Цените на апартаментите може и да
> не да помръднали, но цените на парцелите сериозно
> се смъкнаха надолу. Много строителни фирми са
> накупели парцели и то на отлични места /из София,
> Варна и Бургас/, но в момента спешно са им
> необходими пари и ги продават много изгодно. Ако
> имах достатъчно пари, бих си купил такъв парцел.
> Мой познат продава отличен парцел в Надежда с
> готови строителни документи, а сумата която му
> иска е около 60% от вложените от него пари /за
> парцела и за пълната строителна документация/. Ако
> намери кредит за да довърши строежа си, в никакъв
> случай не би го продал.
> Така че инвестицията в добър парцел /особено ако
> има готови строителни книжа/ в момента е
> най-добрата инвестиция.
>

Ама хич не е добра като за 500 000Е.
Не познавам човек в тази слънчева система с такава сума който не знае какво да я прави.Ако е 500Е тогава е ясно.

Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 08:51:58
Мой познат продава отличен парцел в Надежда с
> готови строителни документи, а сумата която му
> иска е около 60% от вложените от него пари /за
> парцела и за пълната строителна документация/.


Я дай да го видя този парцел.
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 11:24:21
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 11:43:54
Интересът ти към инвестиция в Германия е съвсем основателен. В момента българския пазар е в такова състояние, че всякакви прогнози са съмнителни. Доходността от наеми на апартаменти в София и Варна е около 4-5% на година и е свързана със всички ядове, които няма нужда да ти обяснявам. Покупката на терен е смислена като дългосрочна инвестиция, доколкото сега може да се купи добра локация, а след време да се строи. Само че не е ясно колко време ще продължи кризата и какво ще е състоянието на пазара след това. Напълно е възможно обезщетенията да паднат под 20% и да е трудно да се намери заинтересован предприемач, както това стана след кризата от 1997 г.

Цените в Бон, Кьолн, Дюселдорф, Есен, Бохум и другите градове в Северен Рейн-Вестфалия действително са близки до сегашните цени в София и Варна. В Германия пазара е стабилен и цените си стоят такива от години. Там е по-лесно човек да си предвиди разходите и приходите за следващите години, без да очаква изненади. Това е един от богатите райони на Германия, където процента на наематели е по-нисък от този на собствениците. Имат възвращаемост 6-8% на година.

По-скоро бих ти обърнал внимание върху имотите в Саксония, където цените са по-ниски, а рентабилността е по-висока. Наемателите са по-голям процент от населението - приблизително 60-65%. Разгледай тези сгради [kalchev.com].
Всички сгради имат професионално управление и рентиерът няма нужда да се занимава лично с каквото и да било. Германците препоръчват при възможност да се купува цяла сграда, а не отделни апартаменти, пръснати в различни сгради или райони. По този начин управлението е по-лесно защото контактуваш само с един мениджър и нямаш други съсобственици, с които да съгласуваш решения по сградата. Текущите разходи на собственика от получения доход са плоския данък в България 10% и разходите за управление и застраховки в Германия - 7-8%.
Re: Р?нвестиране РІ недвижимост
28-03-2009 - 12:03:44
тука написах много ченгели ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 09:33 от netdiver.
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 12:58:11
Извенете за беглата намеса, но само идиот не може да намери значително по-евтини оферти в София в сравнения с големи немски градове.
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 13:38:52
Това е искал да каже колегата с ченгелите
--------------------------------------------------
Дайте да "расставим точку над i".
1. Като казах живи пари, имах предвид сумата с която мога да дойда в БГ или DE, която не е взета в кредит. Това не означава че ходя с нея в джоба си.
2. Имам 2 апартамента в москва, които струват, даже и да паднат още цените, повече от тази сума.
3. Тъй като скоро наверно ще остана без работа, а нещата в RU отиват на по-зле, а освен това в целия свят ще бъде също зле, искам да осигуря семейството си със някакъв приемлив доход, докато се ориентирам на новото място и реша с какво да се заема по нататък.
4.Лично аз смятам че в скоро време (1-2г.) и с $ и с ? ще се случат "случки" и ще е много неразумно ако имаш някакъв капитал в "живи пари". Злато не е вариант, тъй като не дава дивиденти, а кушать хочеться.
5. Тъй като повечето от вас явно си имат свой бизнес е ясно че моя въпрос с ваша гледна точка е достатъчно глупав.
Re: Инвестиране в недвижимост
28-03-2009 - 15:11:01
avatar
MiroZh Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето тук нещо...


Айде стига де.
Еди, два, три пъти нагла реклама.
Има си обяви. *sos*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход