Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Компетентността на брокерите

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 13:40:22
Провокиран от това изказване на Камелия:
[forum.imoti.net]
реших да поставя въпроса - компетентни ли са брокерите, имат ли изобщо представа какво става на пазара на НИ?

Изказването на Камелия (и яростното му устояване, показващо убеденост в правотата), че в София се продават само 1000 апартамента може да се сравни само с изказване примерно на физик твърдящ, че водата кипва при стайна температура.
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 14:39:59
Сега като тръгне един спор - как може да се поставят всички брокери под общ знаменател...
Как може да се говори за "цени на имотите", като те са различни....
Вярно е - различни са. Да го кажем по друг начин:

Вероятността да получите обективна и точна оценка за пазара на недвижимости е малка.

Аз имам 3-ма познати собственици на агенции - и тримата си нямат хабер. Чувам папагалско повтаряне на чужди мисли - и няма грам собствени разсъждения.

Но то още Волтер е казал, че много хора наричат чуждите предразсъдъци свои мисли, така че сигурно е нормално ;-).

Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 14:57:20
avatar
За брокерите като цяло не знам, но Камелия определено не е в час.
Да припомним още веднъж култовите и изказвания:

Не ме интересува цената, защото ще живея в него.
Купувам, защото имам.


и тем подобни....

Да припомним как есента на миналата година убеждаваше хората да си купуват панелки в Младост на по 1000 Е/м2, когато вече и малките деца разбраха, че цените (особено на панелите) ще падат. Брокери като Камелия могат само да те принудят да бачкаш допълнителни 5-6 години за банката/продавача (разбирай да им даваш спестяванията си). И това срещу комисионна от 2-3000 Е... И после другите брокери се сърдят, че не ги долюбвали част от форумците. Ами не е много учудващо.
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 15:25:26
Re: Как да не им се зарадваш на тези ?
Изпратено от: dragula (IP съхранено)
Дата: March 20, 2009 08:32PM


2401 оферти за едностайни апартаменти в София има в този сайт, за който говорите.
И 11432 оферти за двустайни апартаменти в София.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома




Редактирано 1 пъти, последният път 03/20/09 09:02PM от dragula.

Друг брокер е написал пък това. winking smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 15:46:38
Пич, да се правят заключения за един човек на базата на някакъв негов единичен гаф е некоректно. Да се наслагват тези личностни наблюдения върху цяла професионална гилдия, обаче, е форма на малоумие........
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 16:20:41
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 17:14:31
avatar
Напротив тази смешна случка е доста показателна за непрофесионализма на "колегите" ви.

Преди година попаднах в този форум, защото чувствах вътрешен порив да оплюя някъде малоумието (тук е по-точно да се използа тази дума) на брокериТЕ (да, почти всички), с които се сблъсках, докато търсех парцел. Без изненада открих, че масовото настроение към тях съвпада с моето.

Проблемът у нас е, че всеки има някакво огромно самочувствие, че може да прави всичко и навсякъде, докато в тиквата може да няма грам мозък. Не е ли смешно, че същото лице, след такава демонстрация на нисък интелект и липса на компютърна грамотност преди няколко дни написа:
"Знам как се прави сайт, защото самата аз изработвам."




ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Пич, да се правят заключения за един човек на
> базата на някакъв негов единичен гаф е некоректно.
> Да се наслагват тези личностни наблюдения върху
> цяла професионална гилдия, обаче, е форма на
> малоумие........


Анонимен потребител
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 17:33:14
Това не е гаф, това е пълна некомпетентност.

Тука не става въпрос за грешка в проценти, не става въпрос за грешка в пъти, тука става въпрос за грешка в порядъци! Разбираш ли това не е като да кажеш, че примерно максималната скорост на едно серийно БМВ е 350 км/ч или да кажеш, че е 700 км/ч, това е като да кажеш, че едно БМВ вдига 3000 км/ч. Разбираш ли за да го кажеш това последното трябва тотално да не знаеш за какво става въпрос.

Разбирам, че е било петък вечер, ама все пак твърдението на Камелия и упоритото му успояване говори за тотална некомпетентност.

Виж сега аз Камелия я имам за представител на топ 10% на брокерската гилдия, така че ... ти си прави сметка за гилдията като цяло.
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 17:44:01
Камелия кажи нещо в своя защита spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 19:21:58
Горката Ками!,
Дори на сън не е сънувала колко популярна и обсъждана може да бъде поради височината на полета и в дебрите на некомпетентността брокерска!
Тя не ще разбере за какво очевидно знаещи тук се опитватда и отворят очите, но не....
Ками не знае що е то БРОКЕР и има ли почва в празна глава, но знае че когато "вуйчо" праща клиенти, то е защото тя е много умна и затова е тйрсена.

Чета тук отдавна...!? Ками ползува ПС и е в топ 10% на БРОКЕРИТЕ.....!!!???
Ами другите.....?
*beer*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.