Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Компетентността на брокерите

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 14:54:00
1) за апартаментите и имотите - мисля при втората сметка съм махнал това дето не е апартамент, така че може да смяташ имот = апартамент. Махнати са 10%, защото на едно парчелче има по към 20 апартамента средно си мисля (5 етажа по 4 апартамента) и по 2-3 магазина за новото строителство. Това са 20%, но като се вземе предвид, че имаме и старо строителство то излиза, че парцелите и магазините ще паднат двойно до към 10%.
2) Това, че имот се рекламира от 5 до 10 АНИ е по мои наблюдения, въз основата на търсенията, които съм правил. Ако смяташ, че са по-малко - лошо за Камелия - числото на апартаментите в продажба се увеличава
3) Според мен съотношениято е 1:1.5-2, но при наемите няма толкова много "дублажи" на един "наем" от много АНИ. Та затова взех съотношение 1:3.
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 15:11:43
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> 1) за апартаментите и имотите - мисля при втората
> сметка съм махнал това дето не е апартамент, така
> че може да смяташ имот = апартамент. Махнати са
> 10%, защото на едно парчелче има по към 20
> апартамента средно си мисля (5 етажа по 4
> апартамента) и по 2-3 магазина за новото
> строителство. Това са 20%, но като се вземе
> предвид, че имаме и старо строителство то излиза,
> че парцелите и магазините ще паднат двойно до към
> 10%.
> 2) Това, че имот се рекламира от 5 до 10 АНИ е по
> мои наблюдения, въз основата на търсенията, които
> съм правил
. Ако смяташ, че са по-малко - лошо за
> Камелия - числото на апартаментите в продажба се
> увеличава
> 3) Според мен съотношениято е 1:1.5-2, но при
> наемите няма толкова много "дублажи" на един
> "наем" от много АНИ. Та затова взех съотношение
> 1:3.

.............................

Хайде пак - "мисля си" / ами мисли си, ама защо си мислиш, че това има коректна статистическа стойност?!?/, после "по мои наблюдения и търсения" / те са меродавни само ако си официално упълномощен наблюдател, със сертифицирана технология и оторизация за заключения/.
Т.е. - отново всичко опира до едно "според мен", което няма особена доказателствена стойност, а ти се пънеш, сякаш говориш от последна инстанция.....
Не зле най-сетне да разбереш онова, което ти казвам още от самото начало: анализът на имотния пазар единствено и само през обявите в сайтовете за НИ е недостатъчен, понеже е критично неточен. Както за целите на статистиката, така и за целите на брокерската практика. Опитите ти да твърдиш, че евентуална грешка в съобразяването на една механична особеност във визуализацията на данни от сайт за НИ, е доказателство за пълния непрофесионализъм на един брокер са недоразумение: за оценката на работата на един професионалист в областта се използват много други и по-съществени критерии.
Хайде, стига сте се гаврили помиярски с жената, че като едното нищо ще се наредите и за "героическа" снимка пред Мецана , която е като истинска, само дето е умряла winking smiley
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 16:53:39
avatar
@ivorad обявите в сайта са доста добра представителна извадка и статистическите заключения, направени на базата на тези обяви, много точно характеризират и всички имоти по принцип. При правилно събиране на данните от сайта, такива тенденции като дали падат или се качват нагласите за цени, дали се увеличава или намалява бройката и т.н. са съвсем точни.

Относно мен - лесно се хващаш за думите, написах "да оплюя", но явно влагаме различен смисъл в нея, не съм си позволявал да падам на нивото даже на обсъжданата госпожа, която претендира освен за титлата Мис Компетентност, така и за Мис Възпитание (обаче личните нападки са й основното оръжие, когато няма доводи). Аз под "оплюя" имам предвид: най-нормално с логични изре1ения и веществени доказателства да покажа, че се е наакала в гащите.

Относно госпожата - тя даже твърдеше, че обявите са 1000 за цяла България (избираше само тип на имота). След като вижда, че всички обяви за 3 месеца са нарастнали с 50000, а обявите за апартаменти стоят заковани точно на 1000, правеше заключение, че всъщност никой не се е юрнал да продава, всичко е спокойно и "кризата"... каква "криза" бе?

За забележката на ivo__1 - същото разсъждение, ако се приложи обаче върху предположението, че ВСИЧКИ обяви са 1000, то ще следва, че обявите за завършени са 50-100. И като пусна за продажба 2 апартамента, ще държа 2-4% от пазара smiling smiley

Каквото и да пишем, тя страшно се изложи. Не защото каза 1000, а защото не се замисли още при първата забележка, а продължи да защитава една определено безумна теза, при това пак включи лайномета.

И тъй като очевидно е над нивото на средния "брокер", няма нужда да гадаем за мисловните процеси и компетентност на тези, които са по-зле и от нея.
Анонимен потребител
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 17:08:43
Моят анализ беше направен на база на 2 независими източника- официална статистика за ипотеките от Агенцията по вписванията и статистиката за обяви от имоти.нет.
Аз не твърдя, че резултатите, които получавам са миродавни, аз твърдя, че грешката при тях е най-много в пъти - т.е. може да греша 2 или 3 пъти, един вид апартаментите да са 3 пъти по-малко или 3 пъти повече, ама не може да греша в порядък, т.е. да са 25 пъти по-малко колкото твърдят Камелия и ivo_1.

ivorad, айде сега да видим каква е твоята теза? От това, което чета ти си се примирил, че няма информация, не се опитваш да я търсиш и да се опитваш да я извлечеш по косвени призначи. Това теб идеално те устройва, защото няма начин да сбъркаш. Това за теб е и идеално оправдание - няма статистика, значи мога да си лъжа хората както си искам.
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 18:52:20
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
ivorad, айде сега да видим каква е твоята теза? От това, което чета ти си се примирил, че няма информация, не се опитваш да я търсиш и да се опитваш да я извлечеш по косвени призначи. Това теб идеално те устройва, защото няма начин да
сбъркаш. Това за теб е и идеално оправдание - няма статистика, значи мога да си лъжа хората както си искам.

...............................................................

Моята теза бе, е, и ще бъде, че не бива да се преекспонира една човешка грешка за целите на помиярско оплюване.
Що се отнася до "примирението" - в дълбока грешка си, понеже не просто не си наясно с това кой и какъв съм, но и не си наясно, че успоредно с публичните възможности за осведомяване / една от които, макар и несъвършена, но все пак - полезна е интернет средата/, професионалистите във сферата имат достъп и до конфиденциални канали за информация, от които много по-ясно се виждат параметри, тенденции, маржовете и пр. на пазара на НИ. И именно оперирането с тази вътрешна информация + личностните качества за работата с конкретния клиент е решаващото за реализацията на един БНИ, а не представите му за един сайт.
Така че - без да се обиждаш - пробвай да осъзнаеш тази истина и да я приемеш спокойно.
Още веднъж да изразя съжалението си за това, че не успявате да се държите джентълменски и ритате един паднал човек.....Това не прави чест никому!

Анонимен потребител
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 19:24:18
Айде сега като си толкова осведомен кажи колко са апартаментите в продажба в момента в София. Т.к. предполагам отговора ще е че това е строго секретна, скъпоструваща и т.н. информация то може да се задоволя само с отговор на въпроса аз с моето предположение от 25000 или Камелия с нейните 1000 е по-близо до истината. Ама как да ти кажа струва ми се, че и на този въпрос не можеш да отговориш.

П.С. Тези приказки за професионалистите и това кое е най-важно за тях може да си ги разправяш по семинарчета. Това да бъдеш професионалист и това да знаеш какво трябва да правиш за да станеш професионалист са две различни неща. Продължавам да твърдя че изказването на Камелия не може да се обясни с човешка грешка. Ако аз застана пред теб и те питам колко съм висок и ти кажеш 1.50м или пък 2.00м ще го приема за човешка грешка, обаче ако кажеш, че съм висок 0.1м е това няма как да е човешка грешка.
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 20:02:00
Някои изглежда не са наясно ,какви ги е "съчинявала" тази "бедна, безпомощна и паднала " женица през последните 3 години и 6 месеца в този форум ... Много е просто да се провери- "архивите са живи" winking smiley . Отиди на: Списък с форумите•Списък със съобщенията•Търси•Моят Профил•Лични , отиди наТърси, напиши Камелия ... настани се удобно ... и се наслади на "творчеството "- 7961 "мъдрости"! *book* *book* *book* spinning smiley sticking its tongue out
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 20:06:36
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
Айде сега като си толкова осведомен кажи колко са апартаментите в продажба в момента в София. Т.к. предполагам отговора ще е че това е строго
секретна, скъпоструваща и т.н. информация то може да се задоволя само с отговор на въпроса аз с моето предположение от 25000 или Камелия с нейните 1000 е по-близо до истината. Ама как да ти кажа струва ми се, че и на този въпрос не можеш да
отговориш.
..............................................

Като оставим настрана поредните ти неуспешни и злонамерени предположения, ще ти кажа така:
1. Не мога да ти отговоря на въпроса за точната бройка на апартаменти в продажба в София. И това е така не защото инфото е "секретно" или възнамерявам да се правя на важен - просто това НИКОЙ, в т.ч. - и най-осведоменият брокер НЕ ГО ЗНАЕ. Просто към момента няма достоверна статистика на предлаганото - единственият коректен източник в сферата на НИ са записите на реализирани сделки, но това е друга бира.
2.Що се отнася до "твоето" и "нейното" предположение - не мога да разбера защо искаш за пореден път да чуеш очевидното: твоето, разбира се, е по-близо до вероятната стойност. Което, обаче, не може да промени факта, че продължаваш да удряш паднал човек. Това е просто невероятно, при положение, че въпросната особа вече инкасира толкова присмех по повод на неудачната си проява на инат.....
Предлагам тук да приключим този унизителен за всички дебат.
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 20:10:06
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------
> Някои изглежда не са наясно ,какви ги е
> "съчинявала" тази "бедна, безпомощна и паднала "
> женица през последните 3 години и 6 месеца в този
> форум ... Много е просто да се провери- "архивите
> са живи" . Отиди на: Списък с форумите•Списък
> със съобщенията•Търси•Моят Профил•Лични , отиди
> наТърси, напиши Камелия ... настани се удобно ...
> и се наслади на "творчеството "- 7961 "мъдрости"!
..........................................

Поредният човек във форума, който си въобразява, че чуждите изцепки са извинение за собствените му свинщини......


*stop*
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 20:47:30
Тинки и Иворад,
"Чета и не вярвам на очите си!?"
За какво спорите?
Очевидно интелигентни момчета с потенциал и знания по темата, а сте се хванали да си доказвате имагинерни стойности, които както сами отбелязвате не могат да бъдат проверени.
А и какво ако някои преброи точно броя на имотите?
Умни момчета, не е ли достатъчно, че тренда е очеваден за повечето тук?
Винаги ще има хора, които не знаят да мислят!!!
Нищо лично към Камилка! Тя "знае....."
Излагайте тези, тенденции, влияещи фактори, светлинки в тунела ......
Бъдете здрави
*beer*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.