Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Компетентността на брокерите

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 22:47:55
avatar
Здравейте, юнаци!
Добре ли си прекарвате? Начесахте ли си мъжкото его, или ще пуснете още 2-3 теми?
Ако знаех, че вкъщи толкова са ви настъпили с чехъла, много по- рано щях да ви предложа възможност да се разтоварите психически!
Давайте, плюйте, издигнете се в собствените си очи и в очите на слепите, че то, къде другаде, ако не тук, ви стиска да го направите? clap: :]

Едно не може да се отрече- селските визитарки, пред вас, ряпа да ядат! :}
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:09:39
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:12:29
avatar
Единственият, който се опита да се издигне, е твоя колега dragula, който като третокласник рапортува там някакви числа по-големи от 1000. Но това според един пример е все едно ти да кажеш че BMW вдига 3000 km/h, а dragula да каже "не, 225 km/h" и всички да помислим какъв ерудит е smiling smiley

Останалите мисля, че просто се забавляват. Не това не е невъзпитано, ако Айше на Манго каже, че има 1000 обяви как да е, но някой, претендиращ за Мис Компетентност, си е за осмиване.

А ти вместо да потънеш вдън земя от срам, прокарваш тука някакви сърцераздирателни нападки.

Потресаващо.

Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:15:44
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
Преди година попаднах в този форум, защото чувствах вътрешен порив да оплюя някъде малоумието (тук е по-точно да се използа тази дума) на
брокериТЕ
(да, почти всички), с които се сблъсках, докато търсех парцел. Без изненада открих, че масовото настроение към тях съвпада с моето.

Проблемът у нас е, че всеки има някакво огромно самочувствие......

....................................................................

Знаеш ли, Додо2, в много култури хората биха изпитали притеснение, ако усетят ясен "вътрешен порив за оплюване". Притеснение за себе си....
Ти си горд да го заявиш. Гордееш се с просташкия си нагон.
Дефинирал си и причината за тази си гордост:


Quote

Проблемът у нас е, че всеки има някакво огромно самочувствие......


*pardon*
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:32:09
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
Това не е гаф, това е пълна некомпетентност.
..........................................

Некомпетентност в КАКВО?
В професията БНИ? Която, според теб, се изчерпва с познанията върху характеристиките на един сайт?
Хайде, бе eye popping smiley
Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:43:00
avatar
Напротив. Когато някой се сблъска с откровена простотия и некомпетентност е добре да сподели с повече хора, за да изчезне тя от околната среда.

А точно българската култура има недъг в това отношение (който за теб може да е признак за смиреност, но за мен е признак на наивност и тъпота) - "като те таковат, наведи се още малко".

Колко хора тук плащат за медицинско обслужване под масата, колко го правят с разни дебели лелки държавни администратори и всичко с оправданието "ама то така е у нас", после ракия две и всичко им става наред.

Така че грандиозната некомпетентност, подплатена с вулгарност и наглост във вашия бранш от миналата година (за справка виж дискусиите от тогава, но ти като си брокер сам си знаеш каква стока сте), е време да остане в миналото. След като не можахте сами да се оперирате, сега ще стане насила като един от добрите странични ефекти на "кризата".



ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Преди година попаднах в този форум, защото
> чувствах вътрешен порив да оплюя някъде малоумието
> (тук е по-точно да се използа тази дума) на
> брокериТЕ (да, почти всички), с които се
> сблъсках, докато търсех парцел. Без изненада
> открих, че масовото настроение към тях съвпада с
> моето.
>
> Проблемът у нас е, че всеки има някакво огромно
> самочувствие......
>
> ..................................................
> ..................
>
> Знаеш ли, Додо2, в много култури хората биха
> изпитали притеснение, ако усетят ясен "вътрешен
> порив за оплюване". Притеснение за себе си....
> Ти си горд да го заявиш. Гордееш се с просташкия
> си нагон.
> Дефинирал си и причината за тази си гордост:
>
>
Цитат:Проблемът у нас е, че всеки има някакво
> огромно самочувствие......
>
>
>


Re: Компетентността на брокерите
21-03-2009 - 23:51:24
avatar
Безпочвено опониране само те слага в лагера на "компетентните".

Един "брокер" трябва да познава пазара и това е едно от основните неща в професията му.

Е за какво познание може да става въпрос, след като си мислиш че онлайн се предлагат само по-малко от 1000 (заради повторенията) апартамента за продажба?

Компетентен не се става, като се събират откъслечни данни в google, имот. бг или какво бил казал гения Хърсев, или с експерименти върху главите на клиентите.



ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Това не е гаф, това е пълна некомпетентност.
> ..........................................
>
> Некомпетентност в КАКВО?
> В професията БНИ? Която, според теб, се изчерпва
> с познанията върху характеристиките на един сайт?
> Хайде, бе


Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 04:26:03
Имам практически опит с тези агенции и брокери и като купувач и като продавач. Реалността е, че агенциите/брокерите/ практически почти нищо не правят. Ако си купувач, сам си намираш имота, обаждаш се на посочения телефон, а това е в 99% от случаите някой пишман брокер и се започва едно. Брокерът ти ги говори едни хубави нещица, но като отидеш на място и погледнеш, едва ли и 1% вярно има в информацията получена от брокера. За едно от важните неща - цената, а нея си я договаряш пряко с продавача, брокера държи да присъства, за да не би нещо с комисионната му да се случи, все пак тя е процент от цената. При това брокера се опитва да отложи във времето срещата купувач-продавач, за да не остане без комисионната. Забележителното е, че брокера никога нищо не знае по характеристиките на имота и срещата е наложителна на доста ранен етап. Примерно, не знаят кога е строен, каква е реалната квадратура, какво има в съседство и т.н. Когато си продавач нещата са малко по-други, но брокера пак не оправдава съществуването си.
Камелия - цвете (храст) с височина от 1 до 3 метра с лъскави тъмнозелени листа и с красиви цветове от снежнобяло, през розовото, до яркочервено. хубост, чистота, надутост, възвишение. Това име значи богиня на всички хора със самочуствие...
*bow* *bow* *bow*
Re: Топ Център
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: June 4, 2006 11:08PM
Помните ли репликата на Бай Ганьо:"Имал-дал",явно човекът има пари бол/едва ли са спечелени с пот на чело/,така че,ще даде и 5000Е/кв.м.Него не го бърка,пък тези,дето ще спечелят...всичко е синжир-марка!
Re: До всички българи, които по една или друга причина са зад граница и не са се прибирали отдавна: Не кацайте събота в София!!!
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: June 2, 2006 04:03PM
До Бивш.....
А дали не си подвиваш опашката,защото ти сритахме безродния з.......?
Re: Един необикновен предварителен договор
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: June 12, 2006 11:34PM
Не е гатанка,ако бях юрист,сигурно бих задавала по-свясни въпроси.Не ме интересува само собственика на земята,но нали трябва да набия в главата на кандидат-купувача няколко елементарни въпроса,за да почне да мисли! И все пак,мисля,че този форум е в помощ на лаиците.Високомерието на професионалистите едва ли би ни помогнало.
Re: От кога гарсониерите ги водят двустайни апартаменти?
Изпратено от: камелия (---.1702173.ddns.cablebg.net)
Дата: June 12, 2006 11:25PM
Ако звъниш наред,вероятността да те заведат на един имот пет фирми последователно,е огромна!При това никой няма да си даде труда да се съобрази с това,което искаш.Ще знаят,че си потенциален клиент на всички,т.е. ничий.
Re: Внимание ! ! ! КАПАН ЗА КУПУВАЧА .....
Изпратено от: камелия (---.1702173.ddns.cablebg.net)
Дата: June 28, 2006 04:37PM
Мисля си,че ако има пет магазина,в които предлагат месо и влеза в единия,харесам го,те го претеглят и увият,не биха ми го подарили,нищо че сама съм намерила магазина и съм го предпочела пред другия.Не мисля,че и те,от своя страна продават месото на цената на производителя....
Re: varirat li komisionite na agenciite?
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: August 2, 2006 05:12PM
За мен,включен комисион в цената е врътка на някои агенции,за да привличат купувачи.Но така се нарушават интересите на продавачите. Ако аз съм обявила цена 50000 и знам,че ще платя за услугата 3%= 1500,ще получа чисто 48500.Но ако те си включат комисиона от купувача,пазарната цена се вдига на 51500.При това положение, излизам извън трезвата цена.И 3% от новата цена,ме удря по джоба.Тук е мястото да кажа,че когато пише без комисион от купувача,продавача е притиснат да каже "колко чисто" иска за имота.После агенцията товари купувача.И двете страни трябва да са поставени при равни условия,за да е прозрачно.Щом искаш да ползваш агенция-плащаш комисион. Аз така го разбирам......
Re: za rusnazite, marisancite, etc
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: August 2, 2006 04:37PM
Куки,не знам коя година си напуснал България, но щом говориш само за мутри и ченгета,има поне 5г.Явно, нещо здраво те гризе,но като плюеш по страната и хората, няма да се излекуваш.Засега,все пак комуникираш във форума,лошо ще стане, когато всички те игнорират-ще станеш невидим.........
Re: Богати ли са брокерите????
Изпратено от: камелия (---.campus-bg.com)
Дата: August 11, 2006 02:30PM
Продавач
На доста места четох как на ден правел куп сделки,как не можел да насмогне на клиентите...не си спомням кой беше.....
Re: Преглед на печата
Изпратено от: камелия (IP съхранено)
Дата: March 19, 2009 10:28AM
И какво, радост велика?!
Имало криза, има разбира се, в целия свят я има. И не от нас започна.
Това, че си навън, съвсем не означава, че си най- кадърния. Нито че тук са останали само некадърници и мангали.
Дали можеш поне за секунда да прецениш кога и как да си отваряш лайняната уста?
Следва продължение...
Психиатрията е клон на медицината, който се занимава с психопатологията, или психичните болести като медицински проблем и третирани като такива - с лекарства. Този подход е много подходящ за тежки заболявания като Шизофренията, и фундаментално погрешен за повечето от психичните проблеми, с които се сблъсква средностатистическият българин, докато се бори с живота, както може...
stare at the center and see what happens: *xxx* *xxx* *xxx*



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-03-22 05:14 от милко вълков.
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 07:24:33
Мила ми КАМИЛКА,
знаеш ли какво значи "медицински случай"?
Знам че е трудно да мислиш, а е и ненужно, нали!
Ти знаеш всичко!
Не знаеш само колко е малко "всичкото"!
Давай смело! Осмивай глупците тук! Казвай истината! Ти знаеш! Нали си извора на истината!
Възхищавам се на такива като теб!
Все повече ставате!
Браво Родината има нужда от такива кадри като теб!
*beer*
Re: Компетентността на брокерите
22-03-2009 - 09:37:11
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
Напротив. Когато някой се сблъска с откровена простотия и некомпетентност е добре да сподели с повече хора, за да изчезне тя от околната среда.
................................................................


Борене на "откровената простотия и некомпетентност" с още по-откровена простотия и некомпетентност ?
Бравос , ама това ми прилича повече на мерене на пишки от простаци, а не на акция на гражданско съзнание.....
Е, нищо не ти пречи да вярваш в обратното: в собствените си очи класическият простак /особено онзи, който редовно се мисли за "победител" в просташки спорове/ е най-възпитаното и правилно постъпващо същество на света!
winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.